Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hugyúti fertőzést kaptam, de...

Hugyúti fertőzést kaptam, de szoptatok. Mit lehet tenni a gyorsabb gyógyulásért?

Figyelt kérdés
1 hónapos anyatejes a babám. Már a kórházban jeleztem, hogy valami nem oké, de nem kaptam rá semmit. 2 hete aztán az ügyeleten kötöttem ki vesegörccsel. Mivel szoptatok augmentint adtak. Beszedtem hűségesen, de a dolog nem múlt el 100% ban. Erre ma este random ismét vesegörcs csak a másik oldalon. Mit tegyek? Újabb antibiotikum? Nem lesz baja a babámnak? Tőzegáfonya nem segít. Orvost hívtam, nem foglalkoznak velem mert covidos kórház lett.
2020. nov. 13. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Gyógyteákat igyál. De kérdezd meg a védőnőt, orvost, hogy melyiket,

nehogy a kicsinek ártson. Leginkább kamillateát igyál, de ülj is bele naponta többször. Igyál gyömbérteát.

Utóbbiról érdemes a gyerekorvost megkérdezni, nehogy a tej minőségét, yzét befolyásolja.

2020. nov. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Monural nevű gyógyszertől múlt el ( az is antibiotikum, de csak egyszer kell bevenni) Én is szoptattam, belehet venni akkor is és naponta többször D-Mannose ( én Rossmann-bán vettem) ami nem simán tőzegáfonya, hanem maga az a hatóanyag ami a tőzegáfonyában is van, csak koncentráltan.
2020. nov. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy sok-sok gyógyteát igyál (pl. jó a fent említett tőzegáfonya, kamilla mézzel, stb., hogy átmossa a húgyutakat, ne pangjon a vizelet a baktériumokkal.
2020. nov. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Monural nem a legerősebb, és azt is csak orvos írhatja fel. Háziorvoshoz el tudsz menni? Vannak erősebb antibiotikumok, mindenképpen közöld azt is, hogy szoptatsz, akkor ennek mérlegelésével írja fel. Ne hagyd kezeletlenül, mert nagyobb baj lehet belőle.

És igyál iszonyat sokat, teát, vizet, mindegy, akár 4-5 litert is.

2020. nov. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Cukros ételeket addig is kihagynám, mézet is, ez táptalaj a baktériumnak.
2020. nov. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Kedves utolso, az candida fertozes eseten hatasos, a hugyuti fertozesek bakterialisak szoktak lenni. Kedves kerdezo, mindenkepp antibiotikumos kezeles kell, illetve vizelet tenyesztes... sajnos elofordulhat hogy nem eleg vagy nem volt megfelelo, amkt felirtak. Monural bevalhat, ha csak a hugycso, holyag erintett, az amolyan gyorssegely. Ha viszont a vesed is gorcsol, komolyan kell venni s nem artana egy UH vizsgalat, nincs e homok, kő, szűkűlet/tágulat, ami belobbanthatja a gyulladast. D mannoz, tozegafonya, urolog tea, sima víz de kb 3-4 liter naponta kellene, jól átmosni a veséket, húgyutakat. Segíthet még a meleg vesekötő, láb melegen tartása a kellemetlen tüneteken. Ez a covid cirkusz már vicc, meg akarják várni, hog, belázasodj vesemedence gyulladással? Háziorvost hívd és ne hagyd magad lerázni,amíg legalább rá nem néz a vizeletedre!
2020. nov. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 8 kor hívom a háziorvost, hogy mi a helyzet. Éjjelt kibírtam egy Panadollal, de el kell látnom a kicsit, így sokat nem opció a fájdalom miatti pihengetés.

Mindenkinek ment a pozitív pacsi!

2020. nov. 13. 05:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum kezelés végén kellett volna egy vizelet gyorsteszt, hogy bakteriummentes vagy e, ha nem, folytatni az antibiotikum kezelést.

Legjobb ha visszamesz.

Sajnos a szoptatás alatt én pl nagyon hajlamos lettem ezekre a húgyúti fertőzésekre...

2020. nov. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!