Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatott babaknal hogyan...

Szoptatott babaknal hogyan akadalyozhato meg h "tulzabaljak" magukat? Csak meressel menet kozben es elveszem?

Figyelt kérdés

Sejtesem szerint tul sokat sziv es emiatt bukik nonstop. Rengeteg a tejem, eros a tejleado reflex,o meg jol eszik, szepen hizik. 700g-ot gyarapodott az elso honapban. Ha valamiert kevesebbet eszik, jobban is alszik, nem bantja a hasa.


Hogyan lehetne ezt kontrollalni anelkul h fejem es cumisuvegbol adom?


2020. nov. 19. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Anyatejes babát nem lehet túletetni!
2020. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az segített, hogy nem igény szerint szoptattam (jöhetnek a kövek, nem minden babának jó ez sem), hanem a szoptatások közötti időt elkezdtem nyújtani (egy-másfél órával kezdtünk). Két és fél óránál jelentős volt a javulás, aztán amikor elértük azt, hogy három óránál hamarabb nem evett újra, hirtelen megszűnt minden sírás.
2020. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nezd, lassan refluxra fogjak kezelni, mert omlik belole a tej vissza, ruhacsere 4x egy nap, nem hiszem h mindenkie ilyen, mi van ha siman csak addig sziv ameddig birja, aztan kijon a felesleg?
2020. nov. 19. 10:02
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 enyem is 3orankent eszik h fel tudja dolgozni a gyomra, szerintem nem olyan rossz ez. Ha ratoltesz 1.5-2ora utan, nincs ideje emeszteni, szerintem.
2020. nov. 19. 10:04
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Ezt találtam:hátha segít...Sokszor találkozunk azzal a tévhittel- és gyakran egészségügyi szakemberek részéről-, hogy a baba pocakja számára megterhelő, ha túl sokat vagy túl gyakran eszik. Az igény szerinti szoptatással nem lehet:


-a baba akarata ellenére ráerőszakolni a szoptatást. Ha mellen is van a baba nem feltétlenül “eszik”, lehet csak épp komfortosan érzi magát.


-a gyomor normális működéséhez nem szükséges teljesen kiürülnie. A gyomorsav termelése folyamatos és az anyatej emésztésében minimális jelentőséggel bír- kicsapja a táplálékfehérjéket, ami a teljes mennyiség kb 2-12%-a. A gyomor működéséről tudjuk, hogy remekül elbánik a különböző időpontokban bekerülő táplálékkal, ha csak 20 percnyi szoptatást veszünk alapul, akkor is az első kortyok már rég továbbhaladtak, mikor az utolsók megérkeznek. Ugyan ez igaz a másfél órát tartó, vagy a 10 percenkénti szoptatásra is.


-ha egy baba túl gyakran bukik, az nem azt jelenti, hogy “túlette magát”, csupán annyit, hogy a gyomor felső záróizma még fejletlen, így a teli edény “kilötyög” egy óvatlan mozdulatra, pláne ha még levegőt is nyelt a baba szoptatás során, vagy azt megelőzően. A ritkábban, mohóbban szopizó babák közt jellemzőbb a lenyelt levegőbuborékok miatti bukás, pláne ha a szoptatást sírás előzte meg.


És mi van akkor, ha tényleg a hasa fáj?


Igen, van olyan is, amikor tényleg görcsöl a baba pocakja.


Ilyenkor érdemes ismét a szoptatást felülvizsgálni.


Azok a babák, akik ritkábban, bizonyos időközönként kapnak cicit, vagy túl bőtejű az anyukájuk, esetleg sokat fej az anyuka szoptatás után, gyakran csak a hígabb, magasabb tejcukor tartalmú anyatejet kapják. Ilyenkor gyakran jelentkezik zöldes, habos, kirobbanó széklet, esetleg gázokkal. Ilyenkor nem csak az a probléma, mert tudjuk, hogy a csecsemőkben még nem stabilizálódott az a bélflóra, aminek a gerincét az anya laktobacillusai adják, így aztán nincs elegendő laktáz enzimük sem. (Ezen könnyű segíteni, Laktáz cseppel pótolható a hiány) DE: a lényeg, hogy a babának szüksége van zsírosabb tejre, ettől fog jól fejlődni. Tehát a patika ugyan elfedi a problémát, de nem orvosolja a gondot. Olyan mint a sebtapasz, csak épp alatta nem mennek jól a dolgok szoptatásügyileg.

2020. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi! Ezert kerte a gyerekdoki h fejjem le az elejet hogy a zsirosabb hatso reszbol legyen tobb.
2020. nov. 19. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon pici még(gondolom 4-5 hetes)Neked sok a tejed...de minél többet fejsz annál több lesz:)Be fog állni hidd el!A baba is egyre ügyesebb és nagyobb lesz...
2020. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

A szoptatott baba annyit eszik amennyi neki kell, persze ha megadod ra neki az eselyt es cicire teszed .

En az igeny szerinti szoptatasra szavazok .

2020. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Gyógytornászunk azt mondta hogy a refluxos baba nem hízik, ami visszajön neki, folyamatosan marja a nyelőcsövét, sokat sír.

Azért bukik amiket írtál, de ha hízik ne vedd el tőle a cicit, etesd igény szerint, fejj ha kell. De hidd el ne refluxos és ne hagyd magad rábeszélni az AR tápszerre, sinemillre stb.

Tudom mit beszélek, 6 hónapos kislányom is rengeteget bukik, kétnaponta megy most is a mosógép csak az ő ruháival...

2020. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ki pontozgat? Koszonok minden otletet. A gyerekdoki most kitalalta h fejjem le es adjam uvegbol, ezt szeretnem elkerulni. En is ezt olvastam h ha nem gyarapodik, akkor refluxgyanus, tehat elmeletileg a zaroizom gyengesege jatszik itt inkabb de persze nincs rontgenszemem, a sulygyarapodas pedig nem indokolt refluxvizsgalatot a kora miatt sem, 4hetes.

Meg ki lehetne probalni az anyatej suritot kiskanalbol, de ahhoz veny kellene.

2020. nov. 19. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!