Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák akik már tól vagytok...

Anyukák akik már tól vagytok az első 6heten. Utánna tényleg megváltozik minden? Jobb lesz valóban? Egy kimerült egy hónapos baba anyukája?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindíg jönnek jobb és nehezebb időszakok :) Minden baba más, nemtudom te miért vagy kimerült, de az biztos hogy a babák hónapról hónapra változnak ezért ami most probléma, az később elmúlik, jön helyette más :D
2010. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy 6 het utan valtozas all be. Nalunk pont forditva volt 6 hetig nyugis volt es csendes, aztan ahogy betoltotte a 6 hetet kezdodott a siros, gorcsos idoszak. Most 4 honapos es kb. 1 honapja csendesedett vissza :)

Kitartast!!!

2010. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez változó, nem nagyon lehet tudni, hogy nálatok hogy lesz. Az első kislányommal 8 hetes koráig rémálom volt minden éjszaka, nappal is csak azért volt könnyebb, mert jöttek a szülők segíteni és még jó idő is volt, sokat voltunk babakocsiban. 8 hetes koráig annyira kikészített, hogy ügyeletre kellett vinni kimerültem teljesen és rosszul lettem éjszaka. Pedig egyébként tök jó fizikai erőben vagyok és soha semmi bajom nincs. Aztán egyik napról a másikra végigaludta az éjszakát. Most a kisfiam nagyon jó alvó volt az elején, 3 hónapig evett meg aludt , az éjszakákat végigaludta. Most 5 hónapos, van hogy egész éjjel fennvagyok vele, 2 óránként szopik, éjszaka is , minimum kétszer. Szóval kitartás, reméljük, hogy jobb lesz.
2010. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő éjszaka is fent van egyik evéstől a másikig sokszor.Én sajnálom őt csak úgy betenni a kiságyba.meg volt,hogy túletettem,türelmetlen voltam,és ezért most szarul vagyok:(hogy hogy lehet egy egy hónapos picurral olyan türelmetlennek lenni mint én:(
2010. aug. 11. 10:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egyértelműen jobb lett. Kb. 6 hetes kora után már nem volt hasfájós, szinte egyik napról a másikra történt, hogy szopik után nyugodt maradt. Az alvás nálunk az elején sem okozott nagyon nagy gondot, bár éjjel is fel kelt szopizni, de csak kétszer és közte azért tudtam aludni. Most ott tartunk, hogy 3 hónaposan szinte mindig hajnali 5-6ig alszik, szopi és utána még 8ig durmolás és akkor kezdődik a nap. Vagy hajnal helyett éjjel szopi, de akkor is kb. 8ig alszik. És persze ami még jobb lett, és ami napról napra jobb, hogy kinyílik a kicsi világa, egyre többet lehet vele csinálni, játszani, érdeklődése fantasztikus és élvezetesebbek a nappalok is...
2010. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, manapság nem divatos ezt ajánlani, de éjszakára nyugodtan vedd magad mellé az ágyba. Nem fogsz ráfeküdni, az anyai ösztönök nem engedik, hogy olyan mélyen aludj, ő viszont nyugodtabban fog aludni az anyukája mellett, mint egyedül a kiságyában. És felkelni se kell így hozzá, hisz melletted van. Mindketten kipihentebben ébredtek.


Nekünk bevált. :-) És a fiam túlélte, nem feküdtem rá, 4 hónapos korában meg gond nélkül be tudtam költöztetni a kiságyába.


Én is írtam ide kérdést,pontosan ezt, hogy lesz-e jobb. lett. :-) Ahogy egyre nő, egyre többet alszik éjjel és egyre többet játszik nappal is. Az első 1-2 hónap egy félkómás állapot, amikor csak aludni vágytam, semmi másra. Most már sokkal jobb. :-)


Kitartást! Mindent el fogsz felejteni ebből, amikor rád mosolyog a gyermeked, ígérem.


4,5 hós kisfiú anyukája

2010. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne vádold magad! Valóban vannak könnyebb és nehezebb periódusok. Én is nagyon kimerült vagyok, de leginkább idegileg. néha én is úgy érzem, mint az egyik előző válaszoló, hogy szakszerű segítség kellene vagy a zártosztályon kötök ki rövidesen:)Nem egyszerű ez, legalábbis nem mindenkinek, egyikünk jobban viseli, másikunk nehezebbn.az én babám pl. gyönyörűen alszik egész éjjel 2 hónapos kora óta, viszont az evés egy tragédia, mi ezzel szenvedünk. És sajnos mi sem vagyunk túlzottan türelmesek a férjemmel. nem csoda, hogy kiborul-kimerül az ember, hidd el, sokan vagyunk így. Az pedig biztos, hogy lesz jobb is, de mindig lesznek problémák is, mindig újak...:)) Minden jót, sok sikert!
2010. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
csak már nagyon kivagyok
2010. aug. 11. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!Ha éjszaka nem alszik, vegyétek magatokhoz.Az én babám is azért sírt, mert eddig nem negyon látnak, és ő a te közelségedet szokta meg.Állítólag 3 hós koráig nem lehet elrontani.Nekünk 7 hetes koráig velünk aludt,aztán napközbe betettem a kiságyba, és mondogattam, beszéltem hozzá, énekelgettem, amíg el nem aludt.Sokszor, amikor már aludt, vagy félálomban volt is bementem hozzá, megpuszilgattam, hogy érezze a közelében vagyok.Aztán egyik este elaludt a kiságyban, még fél 1kor felkelt enni, 10 perc és visszaaludt.Majd fél 5kor is, és akkor is 5-10 perc után szundított:)Azóta nincs gond:)Hát próbáld meg.
2010. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Írd majd meg mi használt, mi jött be:)
2010. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!