Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babámat várom, még nem...

Első babámat várom, még nem vagyok gyakorlott a szoptatás elkezdésében. Ha a tej belővellés csak pár nappal a szülés után történik, akkor addig mit kap enni vagy inni a baba?

Figyelt kérdés
A tejci megindulása előtt is sűrűn rá kell tenni a cicire, hogy szivogassa? Nem lesz nagyon nyűgös, ha erőlködik és nem jön semmi? Nekem nincs előtejem, legalábbis eddig semmi jele. 38+4 hetes vagyok.
2009. jan. 15. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj nekem sem volt előtejem, sőt a tejbelövelés is elmaradt, Fokozatosan indult meg a tejem, de én nagyon sokat szoptattam a kezdetekben, már a kórházban másnaptól kinnt volt velem a kicsi és minden rezzzenésre cicire tettem. A csöppségeknek elég az a pár korty előtej is amit szopiznak amíg a bővebb tej meg nem indul, hiszen jelentős tartalékkal érkeznek hogy átvészeljék azt a 2-3 napot amíg megszokják a külvilágot és megindul a tejtermelés is.

Jó ha az első mellretétel már a szülőszobán megtörténik a kicsik szopóreflexe akkor a legintenzívebb.

Ne aggódj minden rendben lesz és az sem baj ha kezdetben mindkét cicidet kínálod a babának egy-egy szopi alkalmával.


Egy 9 hós baba anyukája aki még mindig szoptat

2009. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A babak azert szuletnek kis extra tulsulyjal, hogy amig be nem indul a tejed, addig abbol fogyjon. amugy meg elotejet eszik.

nagyon sokat kell cicire tenni, az segiteni fog, minnel hamarabb, nagyon jol irta az elottem szolo, az elso fel oraban a legjobb ha mellre teszed, akkor tudnak a legkonnyebben "ráérezni"

2009. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. jan. 15. 08:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elöttem szólókhoz.

Az újszülött gyomra csupán akkora, mint egy cseresznye.

Az a néhány kortyocska tej is kitölti, amit kiszív.

Egyébként általában megetetik a kórházban őket, állítólag cukros vízzel, vagy tápszerrel. Ez ellen nem sokat tehetünk.


Egy 22 hónapja szoptató anyuka

2009. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahol én szültem, nem etették meg a babákat semmivel. Elég neki az előtej. A kórházban hoztak cukros teát, amitől rendesen bealudt a baba. Nem "kötelező" megitatni vele, mivel a tartalékaival kihúzza a tej megindulásáig. Persze kicsit könnyebben telik az idő ha csendesen szundizik a cukros teától.

2009. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el lesz előtejed!Én császáros voltam,ráraktam sokat a cicire és nem tudtam én sem,hogy jön e belőle,mert ha megnyomtam semmi sem jött,de mindig büfizett.Egyébként a cseresznye gyomorra visszatérve,hát nem tudom.az én fiam másnap már 50mltápzsert és az előtejet simán beverte,muszáj volt adni neki,mert farkas éhes volt és tényleg nem volt annyi tejem,hogy elég legyen neki,de mikor beindult a tej minden okés lett.Ne aggódj amilyen sűrűn tudod rakd cicire,hogy szívogassa,csak ő tudja jól beindítani.6hós baba mamája
2009. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!