Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptatott már annak...

Aki szoptatott már annak simán ment a következő babánál is?

Figyelt kérdés
Az első kisbabámat nem tudtam szoptatni:( a mai napig nem értem miért elapadt a tejem a 2. Hétben :( a második babámnál nagyon nagyon rákészültem és szuper ügyesek voltunk 11hónapig sikerült szoptatni, bár nehezen termeltem ki a mennyiséget ami kellett neki , de mindent megtettem. Nos a 9.hónaptól csak komfort volt , mert szintén elment a tejtermelésem( kb két szopira maradt , de az is csak pár csepp volt) , bár kiderült , hogy ismét megfogant egy kisbaba és kb akkor, úgyhogy utólag erre tudom fogni:) de előtte is feltűnt, hogy szinte csak az egyik cicim tellik meg rendesen a másik sose. Fejni egyáltalán nem tudtam ( nem jött semmi max 20ml:O fél óra keserves gyötrés után) és amikor nem szopizott éjjel vagy elhagyta le se kellett fejnem a felesleget egyszerűen “eltűnt bennem” sose gyulladt be a cicim a lappangó tejtől. Ez fura mert mindenki ezt mondta , hogy ha kihagy egy étkezést vagy elhagyja a szopit fejni kell ,hogy ne gyulladjon be :/ de semmi...Most ugye jön a 3. Nagyon izgulok , hogy rendben menjen , de még mindig bizonytalan vagyok nehogy úgy járjunk mint először. Bizakodhatok? Mi lehet az oka ha elmegy a teje valakinek? Nektek ment másodszor is? Volt így valaki?
2020. dec. 25. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel ezt a kérdést egy szoptatós fb csoportban. Ott hozzáértők válaszolnak. Segíthetnek rájönni utólag, hogy mi volt a gond.

Egyébként nekem elsőre 4 hónap ment, másodjára 21 hónapnál tartok.

Többszörösen összetett gond okozta az első sikertelenséget, és másodjára se ment simán.

2020. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem 2 gyerekem van. Az elsőt egy éves koráig szoptattam, most a második 7 hónapos és megy, mint a karikacsapás.
2020. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi jó ötlet utána nézek a facebookon is hátha tud segíteni hozzáértő. Az a gond ha mondom a dokimnak vagy a védőnőnek nem foglalkoznak vele azt hiszik alaptalan amit mondok, mindig azzal jönnek ilyen nincs biztos nem ettem eleget vagy nem ittam nem volt eleget cicin tutii....pedig nem igaz mindent megtettem iszsz babák és megis :/ megkérdezhetem milyen gondok? Vagy privátban?
2020. dec. 25. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem pont fordítva volt. Az első gyereknél szuperül ment a dolog. Igaz, én nem görcsöltem rá, nem olvastam utána, igazából fel sem merült bennem, hogy ne tudnék szoptatni. Annyi tejem volt, hogy minden reggel ágyneműt kellett húzni. A gyerek 2 hetesen alkalmanként 200 ml tejet ivott. Szerintem ez volt a nyitja, ha jól szopik a gyerek, több tej termelődik. 15 hónapos koráig szoptattam.

A második gyerek elaludt a cicin. Én mondtam a védőnőnek, gyerekorvosnak, hogy szerintem nem elég erős hozzá. Kinevettek, 4,3 kg-val született, nem volt koraszülött, hogy lenne gyenge hozzá? Ha a védőnőre hallgatok, a gyerek éhen hal. Szerinte tudja ő mennyi kell neki. Én láttam, hogy egész nap nem pisil, nyugtalan, nem alszik. Elővettük a csecsemőmérleget. 10 gr/evés. Elkezdtem fejni, de alig jött tej, addigra szerintem már elapadt. Tejszaporító bogyókat kezdtem enni, na attól visszajött a tejem, de a baba nem szívta ki, és jól begyulladt a mellem. Onnantól kezdve nagyon szenvedtem, állandóan visszajött, becsomósodott a mellem, fájt. Pedig alig volt tejem. A baba sovány volt, és nyugtalan. A védőnő szerint túlaggódtam a dolgot, heti 100 gr-ot hízott, az szerinte elég. Most így utólag azt mondom, hogy kár volt vele kínlóni. A védőnőm egy nagy b.arom. Azóta másoktól is hallottam, hogy vannak olyan babák, akik nem tudnak szopni, ezt el kell fogadni. A húgom is így járt neki simán felírták a tápszert, és kész. Mi is jobban jártunk volna vele. Szóval szerintem nem kell ezen annyira görcsölni, sok gyerek felnőtt már tápszeren, semmi bajuk nem lett.

2020. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

izomtónus probléma, hipotón szájizomzat - nem tudott rendes vákuumot képezni, gótikus szájpad, plusz durva reflux - azt is kihányta, amit megevett. Alig gyarapodott. 4 hónapig is csak pótlással ment egyre csökkenő anyatejaránnyal. Egyébként azért kínlódtunk mert minden utólag derült ki, a védőnő erősödött hogy rendben van.

Második gyerekemnél nem volt ilyen gond. Nála az derült ki, hogy pluszban nincs elegendő tejmirigyem. Nekem se telítődött soha túl, nem csöpögött, nem folyt, nem spriccelt, nem gyulladt be. Rengeteget kellett dolgozni, hogy elég legyen. Kellett némi pótlás, de 90 %-ban elég volt. 5 hónapos korára lett 100 % anyatejes

Egyébként nála azért "tartottam ki", mert a szoptatás erősíti a szájizmokat, nem úgy mint az üveg és első gyerekkel később is volt gond darabos evés és beszéd terén is, amire rengeteg gyakorlat kellett. Ha megtanult volna szopizni, lehet megússzuk.

2020. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen


De teljesen más volt.


Ha kihagy szoptatást nekem sem durran már be ( 10 hónapos)

Kb 2-szer szoptatom..

Nem “cicista” gyereknél ennyi a normális..

Nem úgy az első babánál.. 10 hósan vagy 5-6 alkalommal kérte.

Egy cseppet sem fejtem 2. Babánál..

2020. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel alig volt tejem, már a kórházban is pótlást kapott, aztán 4 hónap után végleg feladta a szopizást. A 2. iszsz volt, soha nem kapott tápszert, majdnem 3 éves volt mire leszokott rólam


SEMMIT nem csináltam másként

2020. dec. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem!

Az elsővel minden zökkenőmentesen ment. Nem görcsöltem rá, fel sem merült bennem, hogy ne tudnék szoptatni. 36. hétre született, de első perctől kezdve nagyon ügyes volt, erősen, hatékonyan szopizott. Nagyon szerettem szoptatni. Annyira egyszerű volt. Rengeteg tejem volt, 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam, utána sajnos abba kellett hagynom egy betegség miatt, de tejem még lett volna, meg még ő is akart volna szopizni, meg én is szerettem volna még szoptatni.

A másodiknál is így álltam hozzá. De sajnos már az első mellre helyezésnél éreztem, hogy nagyon nem jó a technikája. Kértem segítséget a csecsemősöktől, de nem igazán tudtak tanácsot adni, csak hogy gyakran tegyem mellre. Ő kapott/kap pótlást, mert nem tud annyit kiszívni. Olyan kis ügyetlen, bár már 3 hónapos, egészen belejött, de nem az igazi. Az elején lett volna bőven tejem, de be is csomósodott párszor, mert nem szívta ki úgy, ahogy kellene. Elfárad, elalszik rajta. Csak addig “szívja” ameddig szinte magától jön a tej. Amikor már kicsit dolgozni kell rajta, akkor bealszik. Pedig nagy, erős baba. Nem kap minden evésnél pótlást, de néha kell.

Most nem annyira szeretek szoptatni. Sokat szenvedtünk, talán most, hogy már kicsit nagyobb, jobb, de az elején minden nap eldöntöttem, hogy na ez az utolsó nap, holnaptól tápszeres lesz. De azért örülök, hogy nem adtam fel.

2020. dec. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem semmi , hogy tényleg mindenki bele fut abba , hogy a védőnő, orvos egyszerűen túltesz ezen pedig ki segíthetne ha nem Ők? Szerintem az első babámnál nálunk is a technikája volt rossz én meg nem tudtam és senki nem hitte el , hogy valami nem jó. Nem hiába volt tiszta vér mindig a mellem és a baba már a vér miatt is elfordult. Már szoptatás előtt sírt és ellenkezett, nem kellett neki míg végleg elfordult. A másodiknál sebesedett , de nem volt ilyen , hogy az evésben zavarta volna vagy elutasítaná. Szerintem sokat segít más tapasztalata , bár minden baba más a típusok azért megvannak ha valaki tud róla , hogy van ilyen tudja min lehet változtatni.Én is a tapasztalatokat látom , hogy van olyan , hogy a babán múlik jobban nem feltétlen az anyán. Ha tudja ezt egy anyuka talán valahogy lehet segíteni a babának, hogy legyen jobb vagy meg lehet próbálni ezt azt. Bánom , hogy először nem voltak ilyen infóim biztos többet másképp tettem volna. Én nem akarok tápszerezni, drága macerás és szoptatni iszonyú jó a babának is tök sokat segít bármi baja van bevethető( ahogy mondják mindenre jó:P) köszi a tapasztalatokat bővítették a látóterem :) most is fel fogok készülni és nagyon figyelni fogom Őt , hogy technikázik:))
2020. dec. 26. 13:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!