Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kis mellű anyukák, melyik...

Kis mellű anyukák, melyik szoptatási pozíció vált be nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos abszolút nincs mellem, 70A méret is nagy.

Ettől függetlenül szeretném majd sikeresen szoptatni a születendő kisbabám.


Kinek milyen póz vált be? Trükkök, praktikák? Mivel kell vigyázni?

Meddig tudtátok szoptatni a babátokat?


A környezetemben mindenki csodás keblekkel rendelkezik, így sajnos nem tudok senkit sem megkérdezni erről. :/



2020. dec. 28. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ülve és fekve is tudtam szoptatni, bőven volt tejem, ez nem a mellméreten múlik, mert a tejtermelő mirigyek száma kis mellben is változatlan, csak kevesebb a zsírszövet. 20 hónapig szoptattam és saját akaratból hagytam abba. Ne aggódj, menni fog :) legalábbis ezen nem fog múlni.
2020. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalataim szerint kis mellel sokkal többféle pózban lehet szoptatni, mint naggyal. Lehet sima bölcsőtartásban, vagy úgy, hogy te háton fekszel, a baba pedig elterül rajtad hason és rádcuppan, oldalt fekve, fölé hajolva a négykézláb, csak a fejét az öledbe téve oldalról. A nagymellű barátnőim pl. nem tudtak soha fekve szoptatni, mert nem érte fel a cicit a baba. Nekem viszont muszáj volt kísérleteznem, mert sokszor begyulladt a mellem, és csak akkor tudta kiszívni a tejet rendesen, ha más szögbe igazítottam az állát.

15 hónapos, még most is odarohan hozzám néha napközben, és kicsomagolja a cicit :D

Ahhoz képest egyébként, hogy a szülésznő meg is jegyezte, hogy hát igen, anyukának nincs túl nagy melle, ezért nehézkes lehet a szoptatás, én abszolút nem éreztem hátránynak. Ráadásul igen diszkréten meg lehet oldani nyilvánosan is, hordozókendőben a szoptatást pici mellel.

2020. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

2, érdekes, fekve én pont azért nem tudok kényelmesen, mert túl kicsi és ezért nem ér oda. Amikor újszülött volt, rendesen rá kellett hajolnom, majdnem ráfeküdnöm, hogy elérjen fekve. Most 1,5 éves, de nem sokkal kényelmesebb most se, de legalább már megy fekve.

Hátamon se megy, mert 1, túl csontos vagyok, 2,az a pici cici is még jobban lelapul, ezért a gyerek feje nyom.

Bölcsőtartás, hónaljtartás. Ezek mentek.

De mindkettőhöz rendesen alá kellett polcolnom a gyereket, különben csak kétrét görnyedve érte el a mellem. Az nem ment, hogy csak oda kapom minden eszköz nélkül, mint a nagyobb mellű barátnőm.

Most már ez a póz viszont nagyon kényelmes, miután eleget nőtt. Kiegyenesedve is tudom etetni.

Nekem 65AA volt terhesség előtt. Az a méret, amire nem is igazán kapni semmit, pedig takarni azért kell, ha tartani nincs is mit. Szoptatás alatt lett A méret.

2020. dec. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3as, pont erre gondoltam, hogy fekve én sajnos nem hiszem, hogy megtudom oldani.


Szerintem hasonló méretek lehetünk. Örömmel látom hogy így vagy úgy, de sokáig tudtál sikeresen szoptatni.

2020. dec. 29. 08:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Fekve nem ment, csak amikor nagyobb lett a baba ( pedig picit nagyobb is a mellem, sokat nőtt a terhesség alatt)


Csak a bölcsőtartás vált be és a hónaljtartás.

Nyugágypóz is.. de ez kényszermegoldás volt az erős tejleadóm miatt.

2,5 éves korában nagy harcok és hisztik áràn tudtam leválasztani ( hamarabb akartam, de nem ment)

2020. dec. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!