Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túltelítődés: szerintetek...

Túltelítődés: szerintetek hogyan oldjam meg, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Még csak pár napos baba mellett (2. gyermek, elsőnél nem volt ilyen "gond") túltelítődnek melleim - elég jól sikerült tejbelövellés.

Szoptatáskor a baba félig sem üríti ki a melleim. Muszáj fejnem, különben fájdalmasan telítődnek - főleg a mell felső részén. Feszül, nagyon kemény.

Tudom, hogy idővel beáll a kereslet-kinálat; első gyermeknél csak olyan esetekben volt fent említett telítődés, ha változás történt: tovább aludt, elhagytunk egy étkezést, bármi miatt csúszott a szoptatás.

Viszont most az fordult meg a fejemben, hogy a sok fejés (egyelőre minden szoptatás után, minimum annyit, mint amit megevett) nem fog-e keresletet jelenteni? Nem lesz emiatt szinten tartás? Ezt is úgy fogja érzékelni a testem, hogy szükség van akkor a lefejt mennyiségre is, tehát termelnie kell, nem? Viszont ha nem fejem le, azt hiszem komolyan kipukkadna, mint a túlfújt léggömb. :)

Illetve ugyanitt: szerintetek melltartóban aludni, állandóan abban lenni jobb/rosszabb? Most az anélkül fekvésnél mázsás súly van szabadon. Melltartóban viszont nem tud akkorát mozdulni. Tej nélküli időszakokban azonban kifejezetten nem szeretek melltartóban aludni, úgy érzem, szüksége is van a mellemnek annyi szabadságra.

Állandóan viselni, főleg ha be is durran, szerintetek sem jó? Szabadon viszont a gravitáció sem kíméli, főleg most, hogy extrém a súlya.



#szoptatás #fejés #durranás #fájdalmasan telt
2021. jan. 2. 04:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

#durranás kulcsszó. :D

Esküszöm, hogy nem adtam meg ilyet! Nem így írtam be. :)

2021. jan. 2. 04:19
 2/11 A kérdező kommentje:

Jaj, és azt is említeni szerettem volna, csak kimaradt, hogy nem tudom teljesen üresre fejni (kézi mellszívóval), egy 20-30 percet fejem, és érzetre még marad benne. Több időt úgy érzem vétek lenne erre szánnom, ennyi idő után is kellően meggyötörtnek érzem a melleim.

Kézzel nem nagyon sikerült még lefejnem soha, mármint a kézi mellszívó nélkül.

2021. jan. 2. 04:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tejköved van.

[link]

Amúgy minél többet fejsz, annál több lesz. Próbáld felül melegvízzel óvatosan kimasszirozni. A mellnek az a része ürül a legjobban, amerre a baba álla néz szopi közben. Próbáld meg négykézláb szoptatni úgy, hogy alattad fekszik és ráhajolsz, álla nézzen a melled felső része felé. Vagy esetleg próbálja megszívni erősen a férjed. Bizonyos tejcsatornák ugyanahhoz a nyilashoz mennek. Szerintem el van dugulva neked és ezért írtam a tejkövet. Kis fehér dudorokat, hártyákat nem látsz a bimbódon? ( keress képet google-ben)


Melltartó kell! Megfelelő méretű,pamut, merevítő nélküli nem túl szoros. Nehéz megtalálni ezt,de megéri keresgélni. Különben begyullad meg lógni fog.

2021. jan. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy cikk :

[link]


Előző voltam

2021. jan. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fejj hogy ne feszüljön nagyon, 5-10-15 milit. Fennáll a veszély a túltermelésre, ha többet fejsz, jól gondolod.

Az elején ez még természetes, hagyj időt magadnak, a babának.

Teljesen nem fogod tudni “üresre” fejni. Egy nincs az a gép ami lenne olyan hatékony, mint egy szopizó baba. Kettő az anyatej 60-70%-a szoptatás közben termelődik (fejés közben is, főleg ott ahol erős a tejleadó és működik gépre is).

2021. jan. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem hiszem, hogy tejkő lenne - egyelőre nem látom ennek jelét. A fájdalmas duzzanaton a baba is segít, + a fejés is. Utána nincs, csak a normálnál teltebb a mellem - még mindig nem üres. A szoptatási pozíciókat most próbálgatom ma (tegnap) óta, hátha valamelyik különös enyhülést hozna. A négykézláb és a hónalj alatti sem volt rossz eddig. Előbbi a gátsebnek annyira nem jó. ;)

A tejkövet azért észben tartom továbbra is. ;)

Valamennyit szívesen fejek, jól jön majd később. Csak most meglepően sok. Főleg, hogy előzőleg nem volt szinte lefejt.

Meglátjuk még, hogyan alakul, azért még nem vészes a helyzet, még a megfigyelés belefér. Megpróbálom a védőnőt is kikérdezni/megmutatni. :)

Köszönöm!

2021. jan. 2. 06:22
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös!

Kössz! ;)

Még az általad írt határérték is megvan: 10-10, 15-15 ml-ket fejtem le. Ezután éreztem komfortosnak (a helyzethez képest). Csak ezt is soknak éreztem... Az elsővel fényévente egyszer tudtam 5 ml-t összehozni.

Igyekszem türelmes lenni. Korábban, későbbi szakaszban, valamilyen ok miatt volt hasonló. Csak akkor természetesnek vettem, vagy nem is tudom.

Most olyan furcsa. Vagy szokatlan. Vagy csak régen volt már az előző... :)

Köszönöm!

2021. jan. 2. 06:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia nekem is nagyon sok tejem van/volt mondjuk mostmár kevesebb valamennyivel. Eleinte nekem is majd szét durrantak, ha nem fejtem le minden tiszta tej volt... szopi után is volt hogy 80ml fejtem mondjuk én elraktam későbbre :) De most is van ha hosszabbat alszik a babám hogy nagyon megtelik ilyenkor leszoktam egy kicsit fejni meg ha végzett akkor is ne hogy begyulladjon. Én szopis melltartóban alszom, mert szintén minden tiszta tej lenne és engem ez zavar, de nagyon kényelmesek ezek a szoptatós melltartók. Legalább is nekem nem volt semmi problémám.
2021. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális az elején, jól csinálod! Majd beáll hamarosan. Merevítő nélkül szoptatós melltartóban alszom én is. Az első 3 hónapban mindig csak azon az oldalamon amelyik mellemből evett, különben úszott az ágy. Utána jobb lesz, csak az eleje ilyen.
2021. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. ;)

Egyelőre bejön, valóban. Mintha nem ugrott volna még meg a tej mennyisége, a fejés ellenére sem. Szerencsére változatlan, nem pedig több.

2021. jan. 3. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!