Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Folytassam tovább a szoptatást...

Folytassam tovább a szoptatást, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Véleményekre lennék kíváncsi.

8 hónapos a kislányom, még szopizik, szeret is szopizni, van hogy azon tud csak elaludni nappal, éjszaka. Esti lefekvésnél nem kell. Tejem is van, nem rengeteg, de nem kell pótolni, elég így a rendes ételek mellett.

Viszont decemberben elmentem bőrgyógyászhoz, mert 5 vagy 6 fura piros száraz folt lett rajtam. Nem viszketett, nem ég, semmi, csak ott van, és csúnya. Mikrobális ekcémát állapított meg, írt fel krémet meg nagyon végszükség esetére gyógyszert, mivel azt nem szabad szoptatás alatt szedni. Csak a krémet váltottam ki, kentem az előírtak alapján, azok a foltok el is tüntek, de jöttek újak. Most megint ott vagyok mint az elején, egy elmúlik, jön helyette másik...

Már elgondolkoztam hogy csak kellene az a gyógyszer, de akkor el kellene választanom a pöttömöm. Nem tudom mi tévő legyek, adjatok tanácsot!

Köszönöm ha végigolvastad, kicsit hosszúra sikeredett.



2021. febr. 3. 19:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
29%
Már úgyis ideje leszokni a szopizásról. Adj neki cumit és szedd a gyógyszert
2021. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%

Aztól függ mennyire okoz panaszt.



Én nem választanám ilyen hamar le.. ha már nem kell tápszerrel helyettesítenem

2021. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%
Én emiatt biztos nem hagynám még el. Elmondásod szerint semmi kellemetlenséget nem okoz. Ha annyira zavarna a látványa akkor is 1 éves koráig folytatnám a szoptatást. Addig az a fő tápláléka
2021. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
44%
Egyértelmű, hogy válaszd le. Ennyire azért nem kell szoptatás nácinak lenni. Ha kell a gyógyszer akkor kell. Nem 3 hónapos. Bár akkor is azt mondanám, hogy ebben az esetben te vagy az első és nem ő.
2021. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

1-es, van cumija, de az nem ugyanaz neki..


És az nem lehet probléma, ha szopizás közben ahoz a bőrfelülethez is és a szája? (Az egyik mellemen pont a bimbó mellett van nagyon közel, nem tudom úgy odarakni őt, hogy ne érjen hozzá)

2021. febr. 3. 20:18
 6/32 anonim ***** válasza:
65%

Erről orvost kérdezz meg hogy baj-e.

Az meg sztem nem "szoptatás náciság" (mekkora baromságokat ki nem találnak 🤦🤦), hogy egy különösebb problémát nem okozó dolog miatt nem hagyja abba valaki a szoptatást. Ha nagyobb problémát okozna akkor én is azt mondanám hagyja abba a kérdező.

2021. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván más csúnya és kellemetlenséget okozó ekcémája TÉGED nem zavar. Nekem viszont van és tudom milyen szar. Egy 8 honaposnak az anyatej már semmi extrát nem jelent. A közelséget megkaphatja máshogy is. Ez biza anyatej nácizmus. Van amikor az anya az első. Főleg ha a gyerek már eszik mindenfélét.
2021. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is van képzeld. Nem viszek, nem ég, nem fáj. Ahogy a kérdezőnek sem amint azt leírta. Tehát a saját elmondása szerint nem okoz neki kellemetlenséget. Akkor miről is beszélsz?
2021. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
43%
8 ha annyira nem okozna, nem merült volna fel a kérdés. Ez számomra egyértelmű. Mivel el tudok vonatkoztatni a mostanában kötelező szoptatástól. Amire egy 8 honaposnak továbbra sincs különösebben szüksége. Ami ronda, azt az ember érthető módon nem nézegeti szívesen... és innentől probléma számára. Ha nem lenne probléma nem kérdést írna ki, hanem szoptatna. Ennyi.
2021. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%

Én biztos hogy elválasztanam, nekem más jellegű problémám volt, és fél évesen elvalasztottam.

A babám teljesen jól vette, hiába szeretett szopni, nem lelkizett a dolgon, azonnal elfogadta a tápszert igazából utólag látom hogy nekem volt nehezebb az elszakadás :)

2021. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!