Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig normális a sebes mell...

Meddig normális a sebes mell és az abból való szoptatás?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám, még mindig sebesek a melleim.. Rendszerint vérzik is ha eszik, sokszor ilyet is bukik (főleg az utóbbi napokban). Meddig lehet vérző mellből etetni??? Nekem ez annyira idegen.. :(

A mellre tételt most tudjuk gyakorolni, mert eddig a belövellés miatt épp hogy a szájába tudta venni..

Mi az a határ ami után nem szabad a vérzés miatt szoptatni? Vagy van ilyen határ egyáltalán?


2021. febr. 22. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Szia! Folytasd nyugodtan a szoptatást.

Te még az elején vagy, figyelj hogy a babád jól kapja be a cicit, és jól válaszd meg a szoptatási testhelyzetet - nálunk sajnos a fekve szopi nem jött be, úgy nem tudta normálisan bekapni a cicit... Sajnos több hét volt mire rájöttünk, addigra olyan durván sebes lett mindkettő, hogy 2 hónap volt mire teljesen begyógyultak. Nekem az ülve szoptatás bölcsőtartásban és a Garmastan kenőcs segített, minden szopi után azzal kentem a mellbimbóimat, plusz annyit levegőztettem őket amennyit csak lehetett. Én egész idő alatt szoptattam, a lányom most 7.5 hónapos, fél éves koráig 100% anyatejes baba volt 🙂

2021. febr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó hallani, hogy siker is lehet belőle. :)

Viszont nagyon idegessé tesz a véres bukás.. Borzasztó látni, hogy véres tejet kap... Ez nagyon kényelmetlen nekem.

És neked is minden egyes szoptatás csillagokkal indult a seb miatt?

2021. febr. 23. 00:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 2 hét után begyógyultak a sebek. Arra figyeltem, hogy nem hagytam sokat a mellen, mondjuk szerencsém is van, mert gyorsan evő babám van, illetve minden etetésnél mindkét mellből szoptattam, hogy ne cincálja a mellbimbómat túl sokáig. Amint jóllakott, kivettem a mellem a szájából (ha kellett, cumit is adtam neki helyette), és én is bimbóvédő krémmel kenegettem. Borzalmasan fájt az első 1,5 hét, utána kezdett begyógyulni, akkor már egyre kevésbé volt szörnyű. Tarts ki, bele fogtok jönni!
2021. febr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Használsz mellbimbovedo kremet?
2021. febr. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bimbóvédő krémet mindenképp használj!!


Nekem a fiam konkrétan valahogy egy kisebb darabot is kiszívott a mellemből, vérzett, sebes is lett, majd csonka (😂azóta visszanőtt).

Szoptattam ugyan úgy, ahogy letettem már kentem is be vastagon. Másfél-2 hét volt kb mire begyógyult, onnan sosem volt ilyen baj. Egy idő után a krémet is elhagyhattam.

2021. febr. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, használok krémet, bár csak mostanra lett kúra szerű, hogy minden alkalom után bekenem. Nagyon örülnék, ha nekem is bejönne mint nektek! Mellette persze a technikát is figyelni kell, de akkor nem lehet messze a cél már....

Hát erre a macerára lehet mondani, hogy erő és kitartás kérdése az egész. Brutális mennyire tud fájni. Erre nem lehet felkészülni.

2021. febr. 23. 06:09
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Hát, nem akarlak lelombozni, nekem nem gyógyult be 1,5-2 hét alatt. Igaz, én nem adtam neki cumit, én mindenáron igény szerint akartam szoptatni, és ez össze is jött, csak az első 5-6 hétben azért tényleg csillagokat láttam. Rossz volt a babám technikája, a kórházban már véresre szívta a bimbóm, és kellett ennyi idő, amíg mindketten megtanultuk jól csinálni. Most már nem fáj egyáltalán :) (7 hónapos)


Amíg ez az időszak tartott, félmeztelenül mászkáltam a lakásban, nem viseltem pólót vagy melltartót vagy bármit egyáltalán, hagytam levegőzni a ciciket, nem is birizgáltam őket, a maradék tejet, amit a baba rajta hagyott, azt hagytam rászáradni, elviekben ez is segíti a gyógyulást. Én is kentem Garmastannal, de inkább csak miután már volt egy körülbelüli fogalmam arról, hogy lesz ideje felszívódni, a kezdeti időszakban 24/7 olyan félóránként cicin volt a baba, szóval nem sokat ért volna a kenőcs, ha úgyis azonnal lenyalogatja a gyerek.


Őszintén szólva engem is meglepett, hogy ez így tud fájni, és az 5-6 hét alatt megkérdőjeleztem magamban, hogy biztos ezt akarom-e én csinálni, nem lenne-e jobb a tápszer, de valahogy a hetek alatt egyre könnyebb lett, idővel már csak az eleje fájt a szopiknak, aztán már még az se.


Amúgy nekem is "leharapott" egy darabot a bimbimből, most is ott van a kis kráter, szerintem nekem ez már így marad :D Harci sérülés, kb mint a striáim. Együtt tudok ezzel élni, így utólag visszagondolva nagyon hamar véget ért ez a fájdalmas időszak, és nekem megérte kitartani a szoptatás mellett, azóta is iszsz a lányom.

2021. febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érzem hogy lassan javulhat a dolog, de még erősen gyomorgörcsös a pillanat, amikor mellre kellene helyezni. Az olvasottakat nézve viszont van kiút, remélem mi is megtanuljuk úgy csinálni, hogy ne húzódjon el a mostani állapot..

Nekem is van már némi “kráterem”, ez folyton vérzik ha eszik.. A kakin is látszik.. Védőnő ma volt nálunk, ő csak annyit mondott, hogy ha gennyes, akkor nem szabad adni. És jupiiii mi vagyunk az egyetlenek ilyen gonddal a környéken (hogy már pár napja véres bukás is előfordul) nem tudott rá mit mondani, tanácsadót megkérdezi, aki valószínű azt mondja majd mint ti is.

2021. febr. 23. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!