Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem utal be a háziorvos...

Ha nem utal be a háziorvos covid oltásra, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

[link]


"A Semmelweis oltópontjain az egyetem gondozásában lévő kismamák, valamint az NNK eljárásrend alapján a háziorvosuk által beutaltak kaphatják meg a vakcinát. Mindennek előfeltétele a vakcinainfo.gov.hu felületen való regisztráció. A várandósok a háziorvosok vagy a nőgyógyászuk által kiállított ajánlással érkezhetnek az oltópontokra, míg a szoptató anyukák az egyetemen történt szülésről szóló, egy évnél nem régebbi zárójelentéssel. A szülés után egy évvel a védőnő igazolása szükséges a szoptatás tényéről."


Szoptatós vagyok. A nőgyógyásszal már nem vagyok kapcsolatban. A védőnő nem tud időpontot kérni.



2021. márc. 31. 15:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

9, megnyugodhatsz, nem kapnak prioritást a szoptató anyukák, ma tisztázta ezt Cecike. A háziorvosra bízta a besorolást. Ahol már beoltották az időseket, krónikusokat és van kapacitás, ott oltanak.

Ez ugyanolyan, hogy rengeteg nálam fiatalabb makkegészséges ismerősöm van (88-as, 90-es...) aki már megkapta az AstraZenecat, mert elfogytak a krónikus fiatalok a körzetükben... (én meg még sehol se vagyok a sorban)

Egyébként abban sincs igazad, hogy minden szoptatós otthon ül. Max. az 1 év alattit szoptatók, de 1-1,5 évtől sokan visszaállnak. Én pl: 2 évest szoptatok. És nem az oltás, hanem a vírus miatt nem választom el erővel, mert ha ne adj' megbetegednénk, segítség lenne neki a tej. Igen, oltással is, de erről eleve most repült fel a hír.

2021. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
11-es, nagyon jól teszed :) Az enyém 14 hós volt, amikor covidosak voltunk novemberben. Nem tudom, hogy a szoptatásnak köszönhető-e, de messze ő úszta meg legkönnyebben a családból (még a 3 éves tesóhoz képest is). Mondjuk akkor betegen úgy éreztem, az életerőt szívja ki belőlem.... :)
2021. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ma várandósként voltam az egyik budapesti oltóponton, és ott is azt mondták, hogy most már háziorvosi papírral sem oltják a szoptató anyukákat - csak akkor, ha valamilyen egyéb okból, pl betegség miatt veszélyeztetettek. Külön rákérdeztem ismerős miatt. Engem a háziorvos által adott sajtpapír (Beutaló - Kérem a beteg covid elleni immunizálását. Aláírás, pecsét. Ennyi volt kb. a szöveg lényege.) meg a kiskönyv alapján időpont nélkül beoltottak. Ha jól értettem, a szoptatósoknak ugyanúgy időpontot kell kérjen a háziorvos, mint az összes többi betegének, amire felteszem van egy kvóta, hogy naponta-hetente hányat küldhet.
2021. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!