Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem utal be a háziorvos...

Ha nem utal be a háziorvos covid oltásra, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

[link]


"A Semmelweis oltópontjain az egyetem gondozásában lévő kismamák, valamint az NNK eljárásrend alapján a háziorvosuk által beutaltak kaphatják meg a vakcinát. Mindennek előfeltétele a vakcinainfo.gov.hu felületen való regisztráció. A várandósok a háziorvosok vagy a nőgyógyászuk által kiállított ajánlással érkezhetnek az oltópontokra, míg a szoptató anyukák az egyetemen történt szülésről szóló, egy évnél nem régebbi zárójelentéssel. A szülés után egy évvel a védőnő igazolása szükséges a szoptatás tényéről."


Szoptatós vagyok. A nőgyógyásszal már nem vagyok kapcsolatban. A védőnő nem tud időpontot kérni.



2021. márc. 31. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak ijeszgetni, de én úgy tudom, hogy meggondolták magukat és csak várandóst oltanak, de remélem másnak több infója van.
2021. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt azt írják, hogy a szoptatós anyák mégsem élveznek prioritást.

2021. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Örülni, hogy megúsztad...!
2021. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1,2. Nem voltam elég gyors ezek szerint.
2021. márc. 31. 16:13
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
2021. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megint lehet... Keresd újra a háziorvosod. Aztán lehet holnap megint rájönnek hogy túl sok kiemelt csoport van. Próbálkozz.
2021. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem most délután oltott be a háziorvos, sok kismama és szoptatós mellett. Nekem azt mondta, hogy egy éves korig szoptatósat oltanak, én túlléptem hét hónappal, azt mondta belefér. 💕
2021. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok, nem hét hanem két hónappal.
2021. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
amúgy persze, oltsuk a szoptatós anyukát, aki igazán megülhetne a fenekén otthon, most még ovi meg suli sincs (mert ha szoptatós anya, akkor nyilván otthontartja mindegyik gyerekét most, mert megteheti), nem kell kimennie, valszeg van egy apuka, aki el tud menni a boltba, még oda se kell. De én pl. családgondozóként, naponta ki kell mennem az ügyfelekhez, egyikhez a másik után, hát, minket kuvára nem akarnak előrevenni sehol sem...
2021. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
9es, nem csak azért oltanak minket, hogy ne legyen árva a gyerekünk (ebből az okból a nem szoptatós anyákat is oltanák), hanem azért is, hogy a babánk is védve legyen, mert az ellenanyag átmegy az anyatejbe. Kettőt egy csapásra.
2021. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!