Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyógyszer szedés miatt sürgőse...

Gyógyszer szedés miatt sürgősen le kell szoktatnom az egy eves babámat a szopizasrol, hogyan kezdjem/hogy csinaljam?

Figyelt kérdés
Nagy szopis, etelt szinte alig eszik, csak a tej :(
2021. máj. 25. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Tápszer? Nekem ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás. Akkor a testkontaktus is maradhat, tudod ugyanúgy ölben etetni, talán kisebb törés neki is.
2021. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Szoptatási tanácsadót keress fel, nem biztos hogy abba kell hagyni a szoptatást. Nekem is segítettek. A www.e-lactancia.org oldalon nézd meg a gyógyszert/ hatóanyagot, lehet van alternatíva. Én a dokimmal ez alapján együtt megnéztem, úgy írta fel a gyógyszert. Így csak napi 4 óra szünetet kell tartanom, hátha neked is tud olyat írni a doki ami mellett szoptathatsz.
2021. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem azt kérdezte, hogy van-e megoldás arra, hogy szoptathasson, hanem hogy kellene leszoktatnia a gyerekét.
2021. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Olyan kérdés sem volt, hogy mit adjon anyatej helyett zsenikém.
2021. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
#4, nekem a kérdésből az jön le, hogy a kérdező a tej helyett szilárd ételre gondolt, és az a problémája, hogy abból még nagyon keveset hajlandó még enni a baba. Ezt a problémát könnyen át lehet hidalni tápszerrel, ha a tejet muszáj sürgősen kiiktatni.
2021. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, inkabb olyasmire lennék kíváncsi, hogy melyik szoptatast hagyjam el először, vagy h kezdhetném-e ugy, hogy a napi 5öt lecsökkentem napi 3 ra, stb.Tapszert,cumisüveget (egyelőre) vegkepp nem fogadja el, cumisüvegből csak a vizet issza, meg a tea de a gyümölcslé sem kell neki :(
2021. máj. 25. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Lefejt anyatejet sem fogad el üvegből? Az nekem átmenetnek tűnik a tápszer és a szoptatás között, mert legalább az íz a megszokott a babád számára.


De a fő, hogy ne aggódj, biztosan nem hal éhen a babád, ha amúgy egészséges. Meg fognak oldódni ezek a problémák. És ha most nehezen engeded el a szoptatást, az is teljesen normális érzés, de hát ha muszáj, akkor muszáj.

2021. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Az esti meg a reggeli lesz szerintem a legnehezebb. Esetleg megpróbalhatod junior tejitallal kiváltani a napközbeni szoptatást sima pohárból, vagy gyereksportkupakos (nem tudom hogy hívják, mint a Kubu, vagy janababy) flakonból. Annak más íze van mint a tapszernek, és cumisüveg sem feltétlenül kell már egy egy évesnek.
2021. máj. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam is elég keveset evett 1 évesen normális ételt. Viszont jó súlyban volt. Én egyszerűen nem adtam neki evés után. Akkor sem ha 2 kanállal evett csak. Nem is jött hogy kéne neki.

Az alvás téma nehezebb ügy. Azt másfél évesen, fokozatosan hagytuk el. Leragasztottam, elmondtam hogy nincs mert fáj... 1-2 nap és megszokta. Kérdés neked mennyire kell gyorsan elválasztani.

Amúgy az 5 étkezést is nyugodtan elengedheted. Nekem is azután kezdett többet enni. Egyszerűen nem volt éhes mikor etetni akartam. Már úgy van hogy 3 fő étkezés, közötte meg mindig van kint kis tálban keksz, gyümölcs és ha kedve van eszik belőle.

2021. máj. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!