Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás miatt lehet ilyen...

A szoptatás miatt lehet ilyen a mellem?

Figyelt kérdés
A jobb mellem nagyobb lett, mint a bal és néha picit lilás a színe. Ez lehet a szoptatástól vagy valami gondra utal? 4 hónapja szoptatok, nem lett egyből ilyen, hanem kb. 1-2 hónapja. (Az elején még nagyon tele voltak, most már nem olyan teltek.) Amúgy striásak is, főleg a jobb, hiszen az nagyobb, de tudom, hogy ez normális. Na de a lilaság és a méretbeli különbség is? Ráadásul a jobb mellem alján van egy pattanásszerű kis valami is, de nem pattanás. Ez eddig nem volt rajta, tegnap vettem észre. Ezzek utalhatnak pl. daganatra vagy teljesen normális lehet ez szoptatás alatt?

2021. máj. 28. 02:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyobb a bal mellem, mint a jobb, látványosan. A striák mostanra elmúltak (10 hónapja szoptatok), de eddig az is nagyon durva volt.

Ezt a részét egészen biztosan tudom neked mondani, hogy a szoptatástól lehet és normális.


A lilaság meg a pattanásszerű dolog nem tudom, hogy daganat lehetne-e, nem értek hozzá, viszont biztos nincs gyulladva/elzáródva tejcsatorna? Hallottam olyat, hogy van, amikor a tejcsatorna kivezető nyílása abszolút rossz helyen van, így a mellen mindenfelé meg a hónaljban? meg szóval így mindenütt, aztán ha azt a csatornát pont nem szívja a baba, akkor az be tud durranni. Esetleg nem érzel mellgyulladással járó tüneteket is? Hátha.


De egyébként ha aggódsz, mindig megkérdezheted a védőnőt, ő tuti látott már csomó gyanús mellet, megmondhatja, hogy érdemes-e orvoshoz fordulnod vagy megnyugtathat, hogy nincs semmi baj (amúgy szerintem nincs semmi baj, de se szakorvos nem vagyok, se a melled nem látom, szóval érted :D).

2021. máj. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást! Semmi mellgyulladásra utaló tünetet nem tapasztaltam. Mindenképpen beszélek a védőnővel, amikor megyünk hozzá.
2021. máj. 28. 07:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt jött elő lilás folt és pattanás szerűség a jobb mellem alatt. A nőgyógyász emlő uh-ra küldött emiatt, de oda csak mammográfiával mehettem, így csináltak azt, majd uh-t is. Mondanom sem kell, eléggé megijedtem. De semmi daganatra utaló jelet nem láttak, tovább küldtek bőrgyógyászatra. Majd csak júniusban megyek, kíváncsi vagyok ott mit mondanak.
2021. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj, remélem, hogy akkor nálam sem lesz gond. De azt hiszem, felkeresem a nőgyógyászomat, az a biztos.
2021. máj. 28. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az egyik mellemen van egy lila folt, az stria. Annak ellenére, hogy a többi stria csíkszerű, ez foltnak néz ki, szerintem azért, mert rövid, de nagyon vastag. A pattanásszerű dolog szerintem le fog száradni, nekem a terhesség alatt a bimbóudvar szélén jött ki egy szemölcs, elég hülyén néz ki, gondolom hormonális okai vannak. Valószínűleg nálad is ez a helyzet. Jó egészséget :)
2021. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtatást!
2021. máj. 28. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok, ma voltam bőrgyógyásznál, mondta az orvos, hogy begyulladt faggyúmirigy nálam a probléma. És hogy terhesség alatt elő szokott fordulni. Betadin oldattal kell kennem.
2021. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!