Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki sokáig, több mint 2 évig...

Aki sokáig, több mint 2 évig szoptatta a gyerekét, az miért döntött így, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én nem szoptattam ilyen sokáig, de akiket ismerek, azoknál ez nem tudatos döntés volt, egyszerűen így alakult, ők pedig nem érezték ezt akkora tragédiának, hogy erővel változtassanak rajta. Én senkivel nem beszéltem, aki a WHO-val vagy tudományo szaklapokkal magyarázta volna, egyszerűen annyi volt az ok, hogy a gyerek szeret szopizni, nekik nincs bajuk vele, megszokták, majd elhagyja, ennyi. És ez így teljesen rendben is van.

Kicsit OFF: én az első gyerekemnél rettegtem attól, hogy még nagyobb korában is szoptatnom kell, el is választotta, 1 évesen. A másodiknál már sokkal lazábban kezeltem ő 18 hónaposan jött le róla. Mostanában sokat beszélünk egy harmadikról, ha végül lesz, nem tartom kizártnak, hogy őt akár 2 éves koron túl is szoptassam, ha úgy alakul, mert már a világon semmi rosszat nem látok benne. Lesz ahogy lesz, mindegy.

2021. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Én 2 év + - pár hónap koráig szoptattam mind a két gyerekemet.

Az elsőt azért hagytam abba, mert terhes lettem és fájt.

Második gyereknél azért, mert gyógyszert kellett szednem.


Az is volt a terv, hogy ha lesz tejem és egyikünknek sem kellemetlen, akkor 2 éves korig szoptatom őket. Who ajánlás is annyi, rajtam ne múljon alapon. 😃

Azt mondom így pont elég volt, a végén úgyis csak komfort szopi volt az alváshoz. Szépen átszoktak a saját ágyukba és ott aludtak el cici nélkül.

2021. júl. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
A 3. gyerkőcöt 3 és fél évig szoptattam.Mindenkinek jó volt,senkit sem bántottunk vele..Magától hagyta abba.Egyik este már nem kért és kész.
2021. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Így pillanatok alatt el lehetett altatni a gyereket, máskülönben órák alatt sem
2021. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan még csak 1 éves a lányom, de nekem az eredeti terv az volt, hogy mostanra szoktatom le. Hát, meggondoltam magam. Nem tartom kizártnak, hogy majd 2+ is szopizzon. Miért? Mert csak. Mert egyszerű, kényelmes, nem árt senkinek, neki viszont még szüksége van rá és én nem akarom tőle elvenni, amikor én nem érzem problémásnak. Ha magától lejön "a szerről" hamarabb, akkor nyilván nem fogom erőltetni, de szerintem ez nem egy olyan rossz dolog, hogy direkt próbáljam meg csak a kora miatt leszoktatni.

A WHO ajánlását bár ismerem, egyáltalán nem számít bele a dologba.

2021. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

2 éves és 4 hónapos most a fiam, még szoptatom.

-Mert még ragaszkodik hozzá,

-Nekem nem okoz problémát,

-A testvérét csak 3 hónapig tudtam, bevallom: vele kompenzálok.

-Mellette mindent eszik 10 hónapos kora óta (blw), remek az étvágya, ez csak plusz.

-99,99 %-ban csak otthon kéri, nem hoz vele kellemetlen helyzetbe úton.

3 év a terv a felső határra. Addig szeretném, ha elhagyná.

2021. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Îgy alakult.

Nagyon ragaszkodott hozzá.

2.5 èvesen viszont besokalltam.

Megbeszéltem vele és nem kapott többet.

2 hónapig tuti kérte még.


Nàlam àrnyalja, hogy ebből 10 hónapot tandem szoptattam.

Tehàt a szoptatás téma folytatódott, csak 1 gyerekkel.

2021. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Az egyetlen nyugodt pont volt az életében, életünkben a szoptatás. Betegen született, egyszerűen szüksége volt rá.

Pontosan 2 éves korig szopott.


A védőnő is mondta többször, hogy el ne vegyem tőle.


Rengeteg tejem volt, sokszor ébredtem tejtócsában reggelente, pedig szopott éjjel is.


Végül azért választottam el 2 évesen, mert nagyon lefogytam, és már betegnek néztem ki kb.

De utána még sokáig tartott, mire összeszedtem magam.

A testemet nagyon megviselte a rengeteg tej előteremtése.


Ráadásul el se akart apadni. 4 éves koráig még volt tejem... Néha mertem csak megnézni, mert az is ingernek számít.

2021. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Egyszerűbb volt nekem diétáznom, mint őt diétáztatni.
2021. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!