Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szoptattad több, mint 3...

Miért szoptattad több, mint 3 évig a gyereked? Egészségesebb volt, mint a kortársai? Mennyi ideig szoptattad?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 19:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
54%
Én 4 éves koráig szoptattam a kislányomat és lehet hogy ez pár embernek bizarr de nagyon nagyon egészséges gyermek lett! Szerintem szoptasd minél több ideig a kisbabádat mert az sokkal jobb a kicsinek! Egészségesebb lesz és nagyon jót is tesz neki! Remélem megfogadod a tanácsomat!
2011. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
56%
(előző vagyok) és azért szoptattam 4 évig mert nem voltam képes leszoktatni őt mert nem lett volna se szívem hozzá se akarat erőm de nem bántam meg!
2011. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Azért egy 4 éves már nem kisbaba....
2011. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem aki eddig szoptatja az önzöségböl teszi, és semmi de semmi köze nincs hogy egészségesebb lesz. 2 nagyon jó ismerösöm van akik 3 éves koráig szoptatták a gyereket és mindegyiknek a kisgyermekkor végig nagyon beteges volt. habár mindegyik lány de az egyiknek még kikellett hagynia a kiscsoportot is mert folyamatosan beteg volt.


Èn külföldön élek és itt is nagyon nagy az anyatejességre a buzdítás, annyira hogy vannak korházak ahol kötelezö vagy szoptatni még ha nem is akarod, vagy nem tudsz nem engednek ki a szobából míg x idöt le nem töltöttél a szoptatós szobába és a nyakadban állnak hogy hogyan csináld. DE itt azt mondják hogy 4-5 hósan el kell kezedeni a hozzátáplálást és 1 éves korára elhagyni a cicit. èn biztos vagyok ha az annyira marha jó lenne a gyerknek hogy 3 éves koráig szoptassuk akkor itt ezerrel ezt a propagandát nyomnák, de nem.

2011. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
2 éves koráig mert jött a tesó de 3 évig terveztem. Sosem volt még beteg azóta 3,5éves fiam és sokkal okosabb vagy inteligensebb kortársainál (látványosan!). Lehet pontozni ahogy szegény elsővel tettétek am. gratula neki a kitartásához, de a kicsit 14hós szintén 3éves koráig szoptatnám ha igényli!
2011. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem érdekelnek a vélemények, csak a kérdésre kérek választ!!!
2011. okt. 3. 20:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettő gyerekemet szoptattam 3 éves koráig. Nem betegesek. Azért szoptattam Őket eddig, mert IGÉNYELTÉK.
2011. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
100%

Én 40 hónapig szoptattam. Egyrészt azért, mert láttam, hogy szüksége van rá a lányomnak, másrészt azért, mert tudom, hogy ezzel nagyon sok jót adtam neki, mind testileg, mind lelkileg. Szándékosan igyekeztem kihúzni az időt (persze nem erőltetve, hanem az ő igényeit figyelve) és örülök, hogy végül ilyen sokáig sikerült.

Azt nem tudom, hogy a kortársainál egészségesebb volt-e, lett-e, de azt igen, hogy a 3 év alatt mindössze 2x voltunk a gyerekorvosnál betegség miatt és mindkettő 2 éves kora után volt. Eddig 1x kapott antibiotikumot kötőhártya miatt (bölcsi elején), egyébként csak Stodalt és Panadol lázcsillapítót, ha nagyritkán szükséges. De elmaradtak eddig a tipikus gyerekbetegségek és a nagy bölcsi- és ovieleji betegség-turnusok. (Csak kukkoltam, hogy hányan hiányoztak mindig heteket ilyen-olyan gyulladások miatt...)

Amit pedig mindig el szoktam mesélni, ha az anyatej védő hatásáról van szó: 1 éves volt, amikor az egész család elkapta az azévi téli influenzát. Mindhárman ott voltunk a kórházban, ahol összeszedtük a vírust, aztán vittük át anyumékhoz is... Engem teljesen ledöntött a lábamról, de végig szoptattam, amennyire bírtam és amennyi tejem maradt hirtelen - mondanom se kell, a lányom volt az egyetlen közüttünk, aki végül egyáltalán nem lett beteg, csak fél napig volt kicsit nyüszis, mert nem tudta, hol vagyok (épp dögvészen:). Rajta kívül kisebb-nagyobb mértékben mindenkin kijött a betegség. Biztos vagyok benne, hogy nemcsak a véletlen és az ő jó immunrendszere védte meg őt.

2011. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" 2 éves koráig szoptattam a fiamat, de még így sem betegesebb a kortársainál. Aztán el kellett választanom, mert kistesó érkezett. Engem jobban megviselt az elválás mint őt...
2011. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy önzőségből szoptatni?????

Igényelte és kész.....Ezért miért vagyok önző???

Majdnem 3 éves koráig szoptattam.L 2 hónap múlva tölti a 3életévét és mindig a cicimet fogva alszik el...

biztos ez is önzőség....

2011. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!