Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek kevés volt a teje és...

Akinek kevés volt a teje és tápszeres pótlásra szorult a babája, sikerült végül elhagyni a tápszert? Ha igen, hogyan, mikor stb.? Ha nem sikerült, hogyan próbálkoztál?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremnek nem sikerült, cserébe hónapokig stresszes volt, mert teljes belebetegedett abba, hogy nem sikerül elhagyni a tápszert. Pár hónap után megnyugodott, a lánya napközben cicizett, estére tápszert kapott, nővérem meg végre kiegyensúlyozott volt. 1.5 éves korig szoptatott, úgyhogy nem is zavart be a tápszer.
2021. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 4 hónapos korában egyik nap úgy döntött a lányom, hogy nem kell neki több cici, onnan csak tászert volt hajlandó enni
2021. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

A pótlást szoptanittal kapta a gyerekem és kb 3 hónapos korban sikerült elhagyni.


Kérj szoptatási tanacsadotol segítséget.


Nekem nehezen ment de sikerült. A napi szoptanittal pótolt mennyiséget kell 30-60ml-el csokkenteni.


Tehát nem az minden adagbol annyit hanem összesen... Pl ha potolsz 3* 60ml-t akkor el kell venni először mindharombol 10-10-10 ml-t és mérni kell a baba súlyát 3 naponta. Ha ettől még gyarapodott akkor lehet újabb 10-10-10ml-t elvenni. Ha stagnál akkor nem veszünk el. Ha csökken akkor visszaadjuk a 10-10-10ml-t és kezdjük elölről. Legjobb ha fejsz és azt adod neki. Ha keveset is de érdemes szoptatás után fejni egy 5-5 percet.


Nos ezt addig kell csinálni amíg egyszer elfogy a pótlás.

Cumisuveggel nem működik a dolog csak szoptanittal.

2021. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Hát nálunk a kórházban adtak tápszert. Mikor hazajöttünk én nem adtam tovább. Nem méregettem mennyit eszik, rengeteget volt cicin. A sok inger segít a szaporításban. Már az első státuszon is teljesen jó volt a hízása
2021. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már a kórházban is kellett adni neki. Mikor hazajöttünk, már nem adtam, de teljesen leszívott a szoptatás. Nem szopizott eleget, de így is rengeteget bukott. Folyton mostam, gyereket öltöztettem, meg utána magamat is. Tiszta idegroncs voltam, hogy egy alapvető anyai dologra képtelen vagyok. A kialvatlanság se segített, ráadásul már a 2. héten elindult a fiamnál a hasfájós időszak. Az első státuszon mindenki meg volt rémülve, hogy még kevesebb is a súlya, mint ahogy hazahoztuk. Akkor kerültem padlóra. Aztán elengedtem a szoptatást és csak tápszeres lett a fiam. Sokáig bántam, hogy nem sikerült szoptatni. Az sem segített, hogy minden orvos, akinél eddig megfordultunk, mondott egy ejnye-bejnyét arra, hogy tápszeres a fiam. Baromi rosszul esik még mindig. Most is néha eszembe jut, hogy bárcsak kitartóbb lettem volna és akkor talán nem lenne ez egy kudarc.


Kicsit hosszú lett, de köszönöm, hogy ezt kiírhattam magamból. Remélem te sikerrel jársz!

2021. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

4. 👏

Csakhogy van akinek a babája nem tud szopni mert mondjuk másfél kilóval született. Vagy lejött nyelvvel, vagy besárgult és aluszékony, de kb több sornyi olyasmit lehet írni amikor indokolt a pótlás mert a baba tényleg nem tudja megalapozni a tejmennyiséget. Nyilván nálad nem állt fenn az, hogy kevés a tej, hanem nálad az történt, hogy indokolatlanul adtak tápszert a gyerekednek a hozzá nem értő kórházi dolgozók.

2021. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*lenőtt akart lenni
2021. júl. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem volt kevés a tejem, de valamiért nem gyarapodott tőle a fiam.. Emiatt kellett pótlás. Próbáltam tartani, hogy alkalmanként 15 percet legalább cicin legyen (aluszékony volt) de a cumisüveg után nem volt türelme a cicihez és fejni kezdtem.


Én azt látom, hogy ott bukik el ilyen esetben a cici kérdés, hogy ha a baba keveset van rajta, mert mondjuk elutasítja vagy valami akkor fejni kell. De a fejéshez kell egy nyugodt gyerek és kapacitás arra hogy az ember tudjon is fejni, mert ha nincs meg a napi x alkalom, akkor apadni kezd. Nálunk a fiam nem hagyott fejni, nem volt jó alvó és a cicit is elutasította, így alig tudtam mellette fejni. Szerintem sok esetben itt bukik el a dolog. De ha továbbra is tud cicizni a baba, akkor csupán a kontaktot kell tovább fenntartani és arra ingerelni a szervezett, hogy behozza azt a tejmennyiséget amit enne a pici. Mert ugye úgy termelődik, ahogy igény van rá. De ha sok tápszert kap és ritkán szopik, akkor a test csak azt a keveset fogja figyelni.

2021. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen sikerült!

4 hónapos korától nem fogadta el a tápszert!

Ehhez az is hozzájárult hogy a dokink kérte hogy néha keverjünk neki akkoriban a tápszerhez gyógyteát, mert szorulásos volt a babànk.

1 évesen a súlya miatt megpróbáltuk újra, Junior italból 3 félét is elutasított, nem értette miért kap folyékonyat ami nem víz.

Szopizni születése óta szopizik, az elején voltak nehézségek, utólag kiderült hogy ebben az izomproblémája is szerepet játszhatott.

Már csak elalváshoz szopizik. Tápszert 1 éves kora óta Sinlac sűrítő formájában tudjuk bekeverni étkezéseknél pépeshez, szépen alakul a súlya, mozgása és emiatt jobb már az étvágya is szerencsére♥️.

2021. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!