Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha már mindent kipróbáltam,...

Ha már mindent kipróbáltam, milyen megoldás van a tej serkentésére?

Figyelt kérdés
Éjszaka normálisan termelődik a tejem, egyszer szoptatok, meg reggel a másikból. Nappal viszont már pótlásra van szükség mert nem elég neki két mellből sem.Már minden létező módszert kipróbáltam legalábbis amiről tudok. Gyakori szoptatás, homeós bogyók, teák, moremilk... de semmi, nem lett több tejem egyiktől se. Lehet valahogy növelni? 3 hónapos a babám és még azért szeretném szoptatni de már tényleg nem tudom mit csináljak.
2008. dec. 9. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy dolog a legfontosabb: ne ess kétségbe! Ne add fel és akkor is próbáld szoptatni a babád, ha éppen "üres" a melled. Így valamennyi tej mindig fog termelődni! Ez nem valami falszöveg, hanem saját tapasztalat, leírom a mi történetünket neked.

4 hetes volt a kisfiam, amikor észrevettük, hogy nagyon kevés a tejem. A védőnő tanácsára elkezdtem pótlásként tápszert adni, de mivel nem voltam híve a tápszerzésnek, mindig csak egy minimális mennyiséget adtam, hogy éppen ne éhezzen a babám, aztán újra szoptattam. Így ment ez hónapokig, aztán egyszer csak náthás lett és akkor éreztem, hogy most mindent meg kell tennem. Éjjel-nappal szinte óránként mellre tettem, akkor is, ha az üres cicimet "rágta". Egy-két csepp tej csak kijött és a végére úgy megnőtt a tejtermelés, hogy már nem is kellett a tápszer. Persze pár napig szinte egyfolytában szoptattam. Most 8 hónaposak leszünk és még mindig van tej, és a védőnő azt mondta, hogy amig szoptatom, nem is fog elapadni.

Egy dolgot tarts szem előtt: amig egy csepp tejet is tudsz neki adni, add, mert az is tartalmaz számára egy csomó nélkülözhetetlen anyagot. És próbálj ne aggódni, mert sokszor a stressz, ami nagyon rontja a tejtermelést.

Sok türelmet és kitartást kívánok, és bízz benne, lesz tejed ezután is!

2008. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
alkoholmentes sort probaltak? az allitolag segit
2008. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legjobb tejszaporító a kisbabád. Én is rengeteget küzdöttem, hogy legyen tejem. Most 4,5 hós a babám, és már nagyon sok tejválságon túl vagyunk. Sokszor azt éreztem, hogy kész, ennyi volt, valami miatt nem termelődik a tejem. Olyankor újra meg újra megpróbáltam megszoptatni, így sokszor evett kevesebbet, és végül mindig elég volt Neki. A mai napig 8-10 alkalommal szoptatom naponta. Sőt kb. 1 hónapja már éjszaka is 3-szor ébred, és mindig adok Neki. Fárasztó, de inkább legyen tejcsi. Volt rá szükség párszor, hogy adjak Neki pótlást, saját lefagyasztott tejet. Én nem váltottam ki a tápszert, így nem tudtam kísértésbe sem esni, hogy azt adjam. A lényeg, hogy szopi után ha egy kicsike is marad a ciciben, fejd ki. A nap folyamán ami összegyűlik, (nekem mindössze 30-50 ml szokott) azt pedig fagyaszd le. Amúgy én is minden létező csodaszert kipróbáltam: túl vagyok az összes teán, beleértve a saját készítésűt is, a homeopátiás bogyókon, a More Milken, alkoholmentes sörön, stb. Most tejszaporító golyókat eszek, és a Forever-nek van a shake italporja, azt is szoktam inni, meg minden nap Kubut. Ezeket még kipróbálhatod. Lehet, hogy nem használnak, de ha lelkileg megnyugszol tőle, már az is sokat segít. Amúgy utoljára vasárnap volt 1 hete, hogy alig volt tejem, nagyon kétségbe estem, de pár nap alatt rendeződött.

Itt egy link, (bár lehet, hogy ismered) ahol a tejszaporító golyók receptjét megtalálod (alul).

Fel a fejjel, kitartást, sok örömet, egészséget a babádhoz, és sok-sok tejcsit kívánok!

[link]

2008. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólóknak,ha az akarat megvan,lesz eredmény is. Nekem sem volt soha sok tejem,de a kisfiamnak mindig elég volt,pedig nagy növésű.A fejés nekem is bevált,nem mindig van az embernek kedve hozzá,de kb.8-9 hónapos koráig minden szoptatás után fejtem is azt a mellemet, amiből szopott,ha mind a kettőből,akkor,mind a kettőt,még éjszaka is.Ha volt legalább 10 ml, én is lefagyasztottam,volt,hogy elő is kellett venni,de a tápszert mindig megúsztuk.A kórházi védőnő mindig azt mondta,ha ma 1 cseppett sikerült kifejned,holnap már 3 lesz és így szaporodik.Ha nem ittam elég folyadékot-vizet,teát,bármit-,rögtön meglátszott a tej mennyiségén is,télen 3 litereket,nyáron 5 fölött is lenyomtam.Ez sem mindig esett jól.

6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott,8-9 hónapos koráig a tápszert csak hírből ismertük és még 1,5 éves koráig szopott.Kitartás!Meg lesz az eredménye!

2008. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
napi 4 L mentes víz és tuti elég lessz a tejed, én is nem győzök inni!!
2008. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem jó sok tejet tudunk gyártani a babámmal! :)
2008. dec. 11. 13:29
 7/8 anonim válasza:
Én most egy három alkotóelemből álló teakeveréket iszom. Természetgyógyász állította össze, nem kamu, nekemműködik. Kell hozzá: 1 rész kaporlevél, 1 rész ánizs, 1 rész cickafarkfű. ezeket összekevered, két evőkanálnyit leforrázol,és fél órát állni hagyod. Majd 4*1 dl-t iszol, függetlenül étkezéstől. Én még szedem mellé a More Milk-et 3*1-et. Fejek is mellé, és mivel marha rossz a tea íze, két del vizet is iszom minden deci után. Ja,és bevált a sok leves is. Meg azt kell képzleni, hogy tódul a tej a cicidből ;)
2009. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Görögszénamag kapszula sok embernek segített már a tejmennyiség növelésében!!
2011. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!