Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másik mellből folyó tej...

Másik mellből folyó tej begyűjtése?

Figyelt kérdés

Érdemes gyűjteni szoptatás közben a másik mellből csöpögő tejet? Oda lehet ezt adni a babának vagy nem egészséges?

Kaptam egy ilyen mellre cuppantható tejgyűjtőt, ami nagyon praktikus (nem folyik a tej a vakvilágba) és egy szoptatás alkalmával akár 20-30 ml-t is felfog. Ráadásul olyan a kialakítása, hogy könnyen megissza belőle a tejet a baba. Csak nem vagyok benne biztos, hogy egészséges, ha megkapja ezt az etetés végén. Nem lehet, hogy pont azért csurog(na) el, hogy ne kerüljön a babába, ha átváltanánk erre a mellre a szoptatás során?



2021. aug. 20. 02:38
A kérdező szavazást indított:
Megitatnám vele a szoptatás végén.
A következő szoptatás elején adnám oda.
Nem adnám oda neki egyáltalán.
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Rakd el mélyhűtőbe, hozzátápláláskor bekeverheted majd pürékbe, vagy jól jöhet vészhelyzet esetén, ha más is meg tudja etetni. Általában egyébként megszűnik a másik mell csorgása, amikor beáll a kereslet-kínálat.
2021. aug. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ja és persze nincs benne semmi káros, egyszerűen mindkét melledben megindul a tejleadó reflex.
2021. aug. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen egèszsèges tej. Èn odaadnàm annak, akinek nincs elèg. Ha ennyire folyik a tejed, akkor a te babàdnak nem kell pòtlàs.
2021. aug. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

1

Nekem a mai napig priccol a másik mellemből,ha beindul a leadó reflex pedig már egy éves a fiam. :)

Sosem gyűjtögettem,melltartóbetétet használok,hogy ne legyek nyakig tejes.

2021. aug. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
4. Azért írtam, hogy "általában" :)
2021. aug. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Én egyszerű textilpelenkát teszek oda, az is felszívja. Ha ilyen sok folyik érdemes gyűjteni, hozzátáplálásnál jó lesz
2021. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy talán nem egészséges, mert azt mondják, hogy másmilyen minőségű tej folyik az elején, ami könnyebben okoz hasfájást.

Előtte textilzsepivel itattam fel a másik mellből folyó termést, de ez az eszköz hatványozottan kényelmesebb: vákuummal tapad fel, nem kell ott tartani, van nyakpántja, mércés, utána meg simán iszik belőle a gyerek, mert rá lehet tenni csőrként a nyelvére, mint egy erre a célra szánt itatópoharat.

Amikor először használtam, elájultam, hogy mennyit felvett, addig én is azt hittem, hogy csak "pár csepp" folyik el. De valószínűleg az is hozzátesz, hogy a vákuum kicsit megszívja. Azt nem tudom, hogy érdemes-e vagy hogyan kivitelezhető ilyen 2-3 óránként termelődő kis mennyiségeket gyűjtögetni, összeönthetők ezek a nap folyamán? Egyelőre egyszerűbbnek tűnik a szoptatás végén még beletölteni a gyerekbe, :) csak nem tudom, jól jár-e vele.

2021. aug. 20. 12:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindig eltettem és az összegyűjt mennyiségét használtam fel az egyik éjszakai etetéshez,hogy legyen egy kis szünetem is.
2021. aug. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!