Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha nem eszik,...

Mit csináljak, ha nem eszik, kiköpi a cicit?

Figyelt kérdés

10 hetes a babám. Sokat küzdöttünk az elején a szoptatással, de úgy kb. 4 hetes korára olyan szépen helyrejött minden, nekem nem fájt, boldog, mosolygós kisfiú lett ő is.

Aztán most kb egy hete megtalálta a kezét, ha kell, ha nem azt tömi a szájába, ha vállon van, ha leteszem, amikor cicivel is kínálom az öklét akarja bevenni.

De eddig megoldottuk.

Viszont tegnap óta katasztrófa. Ha odateszem a szájához a cicit, sírva fordul el és csak az öklét tuszkolná, de azt nem hagyom neki.

Tegnap délelőtt még istenes volt, elaludt, meg délben is, de aztán délutántól kezdve estig semmit nem hajlandó enni. Ha fecskendővel próbálok beletuszkolni lefejt anyatejet is szerintem több jön ki belőle a nyálával mint amit betoltam. Aztán tegnap 10 órakor megtörtem és cumisüvegből 160 ml anyatej ment bele. El is aludt, mint akit kiütöttek, de aztán 4 óra múlva ugyanúgy kelt, mint szokott. A hajnali etetés után is visszaaludt, majd 7kor megint kelt, akkor már magunk között hagytam és még egy óra jutott alvásból.

Aztán 9kor kezdődött a kálvária. Már ha közelítem felé a mellbimbómat sikítva fordul el. Ha megnyomom, jön belőle, 10 perc alatt a két mellből 50 milit lefejtem, de a szájába se hajlandó venni. Aztán elkezdett sírni persze, hiszen éhes... a fecskendőből megint semmit nem tudtam belediktálni, így volt itthon refluxos babáknak való tápszer, kikevertem neki. Max. 20 milit evett mire ismét úgy bealudt, mint akit agyonvertek.

Itt tartunk most.

Amikor véletlnül szájba veszi a cicimet is érzem, hogy nem szívja. PErsze hogy nem jön neki semmi. Próbáltam fekve, ülve, kifordítottam bölcsőtartásba, minden létező pózon túl vagyunk, szerintem újakat is találtam ki :D De semmi. A ballal elutasítóbb, mint a jobbal, de az sem kell neki. Tejem végig volt, van elrakva pár zacskó fagyasztott anyatej, de at szeretném ha visszaállna a rend és úgy enne, mint eddig.

A 2 hónapos státuszon éppenhogy hozta a minimális gyarapodást, viszont 7 cm-t nyúlott, a védőnő azt mondta ez igy ok.

3780g-al született, 3480al hoztuk haza és most 4800 körül lehet. 1 hónaposan 4000 volt, 2 hónaposan 4490.

Ha berakom a szájába a kisujjam szívja mint a veszedelem, elég erősen is, majdhogynem rágja.

Gondolok a fogzásra is, de most már ott tartunk hogy nem hogy nem eszik, meg sem nyugszik ha cicit lát, viszont továbbra is mosolygós, nézelődik.

Habos nyál jön a száján illetve most 1-2 napja azt a picit is visszabukja amit nagy nehezen kiszívott.


Valami tanácsra lenne szükségem, hogy tudnám visszaszoktatni a rendes megszokott evési módjához.


Holnap felhívom a védőnőt meg keresek egy szoptatási tanácsadót, de nem akarom elkezdeni cumisüvegből etetni, viszont az éhség hatására sem "fanyalodik rá " a cicre, inkább üvölt. mi lehet, amit még nem próbáltam?


2021. szept. 26. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Félálomban történő szoptatást szokták javasolni.
2021. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán túl sok a tejed és túl erősen lövellsz? Akkor is elutasítás. Előtte keveset fejjel le aztán egész fektetve, talán ez a kombi segít.

Nézz be az lll.hu-ra.

La leche liga

2021. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!