Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi után mennyit kell fejni ?

Szopi után mennyit kell fejni ?

Figyelt kérdés
A védőnőm ajánlotta, hogy minden evés után fejjek is tejet. Mennyit “kell” ilyenkor fejni ? 10 perc elég ? Az nekem kb 50-60ml szokott lenni kézivel.

#fejes #Szopi utan
2021. okt. 9. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Egyáltalán nem kell, hanem lehet....


Ez esetleg arra jó, hogy tudj eltenni anyatejet késöbbre.

Ha rendesen eszik, beáll a kereslet-kínalat, így totál felesleges is lehet.


Én a fiam 13honapig szoptattam, most a lányom 1 hónapos, 100%anyatejes. Egy azaz 1x nem fejtem.

2021. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Èn sem fejtem sosem. Nem tudom honnan vette ezt a vèdőnő.
2021. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem tőle kérdezed meg?
2021. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell. Sőt, ha nem akarsz eltenni tejet, ne is fejj, mert beavatkozol a kereslet-kínálat egyensúlyának beállásába. Amennyiben igény szerint szopizhat a babád és nem korlátozod az etetések idejét és a köztük eltelt időt, nem kell fejni. Ha sokat fejsz, többet fog termelni a melled, de ha nem a baba állítja be magának, akkor nem is fog annyit enni, ergo mindig fejned kell majd, hogy ne maradjon feszes a melled, ne gyulladjon be, stb.


Szaporító fejést akkor szoktak javasolni, ha kevés a tej, ennek is meghatározott módja és ideje van.


Ha nagyon feszül a melled 2 szopi között, enyhülésig érdemes fejni, máskülönben túltermelés lesz a vége.

2021. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Elsőnél fejtem, mert az volt a tévképzetem hogy kevés a tejem és majd jó lesz potlasnak. Végül a fagyasztó egy rekesze megtelt, aztán a kutya nagyon jól járt.

Másodiknál nem fejtem, felesleges. Csak felszaporítod a tejet feleslegesen. Ha kevés lesz neki tedd gyakrabban cicire és megoldja magának. Védőnőd biztos valami vénség, neki meg mondd azt amit hallani akar. A fejéssel csak a saját életedet bonyolítanád.

2021. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Na, megjöttek a lepontozó ősanyák 🤦‍♀️
2021. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen vàlaszokat pont nem az ősanyàk pontozzak le. De valakire nagyon ràjött a lepontozhatnèk.
2021. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlenul jo otlet, mert tultermelidhet, es begyulladhat (egyik baratnomnel ez valoban meg is tortent). Ha kesobbre tenned el, szamits ra, hogy esetleg nem fogadja el a baba, az enyem nem fogadta el, es nem is csodalom, eleg undorito felengedve, ugyhogy vegul a furdovizbe ontottem. Max akkor erdemes, ha ket napon belul hutobol megkapja, es azert fejed, mert el kell menned, apuka meg odaadja neki sved itatopoharbol, vagy felespoharbol.
2021. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem a lepontozókat, én azt írtam, ami a szoptatási tanácsadók álláspontja is... Most mi nem igaz ebből? Feleslegesen ne fejjen a kérdező, mert valóban nem kötelező része a szoptatásnak és klassz kis mellgyulladást kaphat, ha nagyon túltermel.

#4 vagyok

2021. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit. Én 2 év alatt 1x sem fejtem abból a célból, hogy eltegyek tejet.

2x próbáltam ki kézi fejőt. Elég is volt.

Annyi tejem volt, hogy folyt mindenfelé :).

A gyereknek bőven elég volt. Valamint szoptattam 2 évig, tehát mindig volt friss.

2021. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!