Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szoptatás alatt teherbe...

Akik szoptatás alatt teherbe estek, nektek leszokott a baba a szopirol? Ha igen mikor?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallottam ha valaki terhes lesz, akkor megváltozik az anyatej íze és nem lesz olyan finom. Reménykedtem hogy a kislányom is le fog szokni, lassan 14 hónapos lesz, de ugyan olyan cicifüggő mint volt. Az éjszakai és alvás előtti szopikkal nem lenne baj de ha leülök pihenni kb 5 percenként jön, és ez már nekem kicsit kényelmetlen... Egyébként 7+3 hetes kismama vagyok. Akinek emiatt szokott le a babája az hány hetesen történt? Vagy nem függ össze?

Válaszokat előre is köszönöm ☺️



2021. okt. 18. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem szoktak le,tandemeztünk is.
2021. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Mi is tandem-szopiba mentünk áz, hála Istennek, nem szokott le a lányom. Pici volt még. 😊
2021. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Nahát!Ki gondolta volna, hogy a tandemszopi ennyire elítélendő.20 hónap van köztük,és bizony a fiam alig várta, hogy hazajöjjünk és cicizhessen.Szépen lassan hagyta aztán el,ahogy mondogattam neki,hogy a huginak kell a tejecske,mert ő még nem tud mást enni.Nagyon szeretik egymást azóta is,pedig már kiskamaszok,és egy percig sem volt testvérféltékenység.
2021. okt. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk 13 hónap van, feltétlenül le kellett volna választanom az 5 hónapos gyereket… 😄
2021. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is kellemetlen amikor a lányom (2 éves) 5 percenként letépi a ruhámat, hogy cicit ker, szóval megértem miért zavar ez, de én emellett nagyon szeretnék tandemezni is. Amúgy igen, elítélik... :) De hát ki nem tokja le.. végülis úgysem előttük csinálom majd. Nem kell az engedélyük vagy a támogatásuk.

Szóval, velem a baj az, hogy én így eleve nem esek teherbe... :(


Egyébként amennyire informalodtam a témát illetőleg több gyerek inkább a 2.trimeszterben válik le, nem az elején. Hátha nálad is így lesz.

2021. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, én senkit nem pontoztam le nem tudom ki volt az 😑

Mindenki úgy szoptatja a babákját ahogy szeretné ☺️ szoptatnám szívesen a kislányom de ez a nappali kikészít már tényleg :( meg pár napja éjszaka is kb 10* szopizik ami nagyon fárasztó már...

2021. okt. 19. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Fogzással hogy álltok?Lehet,hogy azért kéri olyan sokszor,mert jön a foga.
2021. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
8 foga van, de már kb 3-4 hónapja semmi új fog nem jött eddig. 🤷🏼‍♀️
2021. okt. 19. 20:25
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Még csak 7 hetes vagy,hová kényelmetlen ez.Jóformán hasad sincs ami zavarjon. 😅

Nem rossz indulatból,de kérdés alapján azthittem vagy 17-27 hetes kismama teszi fel a kérdést.Hát most lett szívverése csak annak a picikének.


Lehet szoptatni terhesen is,semmi probléma nem lesz belőle.

Sőt,szülés után is lehet.De ha a védőnőt felhívod ilyenkor ő is tud tanácsot adni.

2021. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit félreértetted 😅 nem a terhesen való szoptatás kényelmetlen hanem az H alapjáraton is ha leülök 5 percenként szopizna. Ez már eltart egy ideje és reménykedtem ha teherbe esek kicsit csökken a szopik száma 🙂
2021. okt. 20. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!