Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak fejessel meddig lehet...

Csak fejessel meddig lehet anyatejjel taplalni a babàt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislanyom 1 honapos sajna nem ugy alAkult a szoptatas ahogy szerettem volna igy fejem a babamnak!

2-3 orankent 120-180ml tejet fejek le a 2 cicibol tobbet is tudnèk de vagy a 2 evesen vagy kicsire kell figyelnem igy van hogy ennyit tudok!

Csak fejjessel meddig tarthato fenn hogy anyatejet kapjon a babàm ??Elektromos mellszivot hasznalok ejszaka folyaman 2 szer illetve hajnAlba 1 szer kelek fel fejni !

Mit gondoltok?



#fejés #Anyatej, szoptatàs #Mellszivo, fejés cici, #Elektromos mellszivo, #Lansino dupla mellszivo #Awent mellszivo elektromos
2021. okt. 15. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hónapos koráig tudtam csak fejni, hiába adtam neki, kevés volt neki. Remélem te tovább tudod majd.
2021. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 hónapos korában kapta meg az utolsó adagot. Addigra már rég nem tudtam kizárólag anyatejjel etetni, vegyesen kapta.

Fejéssel nem tudod lekövetni a növekedési ugrásokat.

2021. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1,5 hónapig ment. (nekem mondjuk nem is jött le ennyi)

De az alvásmegvonás (megetettem a 2 babát, átpelenkáztam őket, fejtem, elmostam stb)

Kidőltem. Volt h 1 órát aludtam 2 etetés között. Feladtam. Így viszon h nem fejtem éjszaka, szép lassan el is apadt.

Elengedtem a dolgot. Így több türelmem volt a nagyhoz is

napközben (a covid miatt ő is itthon volt)

Én nem bántam h nem gyötörtem magam tovább ezzel.

Remélem te sikeresebb leszel

2021. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig, HA úgy csinálod, ahogy a baba is szopna. Persze nem szentírás, mert van akinek nem jön annyi egyszerűen. Tehát amit írok akkor igaz, ha amúgy is lenne tejed. Ha van, akkor viszont fenn tudod tartani, de sokszor kell szaporító fejés, nem árt, ha van többféle fejőd (inger miatt) és tényleg úgy, ahogy a baba is enne, fejsz. Ez pokol, az életedet felemészti. Én ezt egy évig csináltam, fél évig kizárólag anyatejes volt, utána hozzátáplálás miatt értelemszerűen csökkent a mennyiség. Soha többet nem csinálnám, de akkor rákattantam.
2021. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt egy ismerősöm, a kisfia ajak és szájpadhasadékkal született, ő 1 évig is fejt, és sokáig kizárólag anyatejjel táplálta, utána persze hozzátáplált.


Második gyerek volt, nem tudom ez számít-e.

2021. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van kisfiam 28 honapos neki is fejtem 1 eves koraig o sem tudott szopizni ugy felingerelte magat olyan piros volt mint a paprika !

Remelem legalabb eddig lessz most is mindenki azt mondja ugyis elapad! 😩

2021. okt. 15. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem apad el, ha szeretnéd, akkor tarts ki. Nem is értem, hogy aki ezt mondja, miért is teszi ezt? Rosszat akar? Ha fontos, akkor szaporító és kitartó fejés, jó lesz! Nekem volt, hogy fél óra fejés után már majdnem feladtam, alig jött le valami, majd egyszercsak elindult és lejött egy nagy adag. Volt elektromosom, azzal általában este fejtem hosszabban, volt kézi, hogy útközben is tudjak mindig fejni. Ha etetés jött, elvonultam, lefejtem az adagját és megkapta üvegből. Menni fog! 4-es voltam. :)
2021. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg egy szoptatási tanácsadó nem tudna segíteni, hogy a baba tudjon szopizni? :)
2021. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!