Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar vagy más probléma?

Cumizavar vagy más probléma?

Figyelt kérdés

Kislányom két és fél hónapos és most már hetek óta küzdünk a lentebb részletezett problémákkal, az utóbbi napokban viszont már elég durva méreteket öltött.


Kizárólag anyatejes baba, viszont játszócumit pár hetes kora óta kap és mivel 4 hetes korában kórházba kerültem, így cumisüvegből is evett már.


Délelőttönként nincs különösebb probléma a szopizással, délutánonként viszont küzdelem az egész. Tekereg, kicsúszik a mellbimbó a szájából, kapkodja a fejét, rágcsálja a mellbimbót szopás helyett. Ebből gondoltam a cumizavarra. Viszont szépen fejlődik, hiába áll fenn a probléma hetek óta és délelőttönként általában nem is jön elő a gond. A másik problémánk pedig az, hogy borzasztóan gázosak a belei, hiába tornáztatjuk, masszírozzuk, büfiztetem többször szopi közben is és ez már a kezdetektől délután rosszabb. Így a másik, amire gondolni tudok, hogy ez okozza a szoptatási problémát is. Ezt amiatt is gondolom, hogy evés után órákkal is bukik még meg hallom, hogy jön föl neki a tej és nyeli vissza, valamint kapkodja fel a kis lábait.

Egyébként jó kedvű, jó alvó babám van, pisis pelus napi 6-7, kaki napi 2-3 minimum van.

Védőnő szerint átmeneti laktózintolerancia, kapjon laktáz enzimet, gyerekorvos szerint nem kell, adjam neki az evések elejét kiskanálból. A gyógyszert nem kezdtem el adni, kiskanál a délutáni problémán nem segít.

Kezdek teljesen elkeseredni, hogy mit csinálok rosszul. Aki tapasztalt hasonlót, cumizavar lehet vagy a gázosság okozza a problémát, esetleg tényleg a laktózzal lehet a gond vagy valami teljesen más a probléma?

(Alapból nagyon szigorú diétán vagyok, az étkezésem elvileg nem kavarhat be.)


2021. okt. 31. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen faradt delutanra. Lehet simàn az is, amit a vedőnő mond, èn kipròbalnam a laktàztablettàt . Amit a doki javasolt, annak semmi èrtelme. Van olyan baba, aki mellett barmit ehet az anya, es van aki egeszen elkèpesztő dolgokra reagàl hasfàjàssal. Egyenkènt megpròbàlnèk egy-egy ètelt kihagyni egy ideig, hatha hat.
2021. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Diétázz, hagyd el a tejtermékeket első körben, ne egyél puffasztó, fűszeres ételeket, ne igyál szénsavast stb. Délutánra valószínűleg már nagyon nyűglődik, elfárad, kínozza a pocakja is. Szerintem simán csak hasfájós, ezzel nem tudsz mit kezdeni, a 3. hónap körül szokott amúgy enyhülni a dolog, addigra kialakul nagyjából az emésztése, addig esetleg próbáld meg a szélcsövet, de azon felül, hogy ez rohadt nehéz és kellemetlen, a pisis / kakis pelus ha megvan akkor felesleges aggódni.
2021. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem cumizavar, tényleg a poci miatt lehet. Segíteni többet nem nagyon tudsz ennél. A laktázt próba-szerencse alapon megpróbálhatod. Ha nagyon dől a tej a melledből, azon lehet szopi előtti kis fejéssel segíteni (attól nyelhet sok levegőt, szerintem ezért mondta a kiskanalat az orvos). Másrészt ha a tejed elejét nem adod neki, hanem a zsírosabb résszel kezdi, úgy tejcukrot is kevesebbet kap.
2021. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!