Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefagyasztott anyatej miért...

A lefagyasztott anyatej miért büdös? Nekem hányingerem lett a szagától, nem merem a babámnak adni.3 hetes a kislányom, de már alig van tejem, nem elég neki. Mit csináljak? Milyen tápszert kell neki venni és hol?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyerekorvost kerdezd meg, hogy milyen tapszert adj a babadnak, biztos hogy o fogja a legjobbat adni neki!
2008. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy is büdös, szóval ha nincs megromolva akkor is furcsa nagyon a szaga. Állitólag azért, mert saját magát is bontja állás közben.Azért megpróbálhatnád a lefejt tejet odaadni neki és fejni ha tudsz még. Én fiam pl.nem fogadta el a lefagyasztott, majd felmelegitett tejet, csak úgy ha tápszerrel összekevertem neki.

Van olyan baba aki meg tök simán zúzza befelé a büdi tejet :))

2008. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 3 hetes a babád akkor még kellene hogy törekedjél a szoptatásra! Az anyatej mennyisége feltornázható. Kérj tanácsot szoptatási tanácsadótól, Schneiderné Diószegi Esztert megtalálod a Nők Lapja Cafe és a La Leche Liga honlapján is.

Az anyatej egyébként furcsa szagú, csak frisssen és melegen nem érződik. Ha fejés után rögtön hűtötted és fagyasztottad akkor nem lehet rossz.

2008. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ittam tejserkentő teát, homeopátiás bogyót is szedtem, de mégis csökken a tejem. Már lefejni sem tudok csak 10-20ml-t. Tegnap elkezdtem szedni a More Milk Plus kapszulát, most abban reménykedem, hogy az segít. Eszem, iszom rendesen, itt olvastam, hogy sok mindenkinek segített, hogy 100%-os narancslevet ivott. Tegnap óta azt is iszom. Nem nagyon akarnék tápszerezni, de ha semmi nem használ, akkor nem lesz választásom. Minden etetésnél cicire rakom mégha csak 10-20ml-t is tud csak kiszívni, hogy hátha mégis több tejem lenne.
2008. dec. 12. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:

A fent leírtakon felül még tudom ajánlani a rántott leveseket, illetve az alkoholmentes sört (én rühellem a sört, de az anyatejért bevállaltam napi 2 üveggel!Volt eredménye! :))


Géppel fejj, az alaposabb.

2008. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Anya vett nekem alkoholmentes sört, de fájt tőle a gyomrom, meg iszonyat íze van, megrázkódtam tőle mikor beleittam, de megpróbálom magamba erőszakolni. Szerencsére elektromos mellszívóm van.(az utolsó válaszolónak üzenem).

2008. dec. 12. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.mindenkeppen miutan lefejted a tejed eloszor hutsd le es utana fagyaszd es ugy nem lesz budi..:)

szerintem tedd a babodat surrun a cicire az a legjobb situlalas a cicinek a tobb tej erdekeben..nekem bejott..

2008. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szió!

Szeretnélek megnyugtatni egy kicsit a fejést illetően. Nekem is 10-20 ml jött ki szopcsi után a melleimből (ja, és kézzel fejtem). A kifejt mennyiség hétről hétre - kis ütemben ugyan, de - nő. Szerintem ha kitartóan fejsz, a tejmennyiség nőni fog, és nem kell tápszert adnod a babádnak.

Zita (33 hetes kislány anyukája)

2008. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!