Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefagyasztott majd felengedett...

Lefagyasztott majd felengedett megmelegített anyatejet meddig lehet tárolni szobahőmérsékleten és a babának odaadni? Milyen meleg legyen a melegített tej? És tényleg "büdösebb" a felengedett anyatej?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen melegben, de amúgy sem jó szobahőmérsékleten tárolni. Ha felolvasztottad azonnal add a babának! A csuklódra csepegtetve meg tudod nézni nem-e meleg. Kellemes langyos legyen! És szerintem nem büdösebb, ha büdös azzal már baj van!
2011. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szobahőmérsékleten addig míg fel nem használod,de hűtőben 2 nap.

Olyan meleg legyen, hogyha rácseppented a csuklódra, egyezen a hőmérsékletük,tehát testmeleg legyen.

Kicsit más illata van a felengedett tejnek,én nem azt mondanám hogy büdös,csak más.

2011. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha kellő hőmérsékletűre van melegítve meddig adhatom oda a babának?
2011. aug. 30. 17:30
 4/10 xStefix ***** válasza:
Lehetőleg akkor melegítsd fel, amikor odaadod neki! Ha épp nem, akkor hagyd kihűlni - de szerintem ne tartsd folyamatosan melegen.
2011. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak azért érdekel mert jövő héten megyek nőgyógyászhoz 17 órára. El kell indulni fél 5 fele. És tuti várnom kell mert mindig van csúszás és addig nem fogja kaja nélkül kibírni,míg újra itthon leszünk, mert van hogy 2 óránként eszik.Ott nincs lehetőségem megszoptatni.
2011. aug. 31. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél egy autós melegítőt,szivargyújtóról működtethető. Amikor elindultok kiveszed a fagyasztóból és beleteszed abba(addigis olvad) és mikor látod,hogy kaja idő lenne előtte úgy 15 perccel elkezded melegíteni.
2011. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, elég furi szaga van, és az íze...teljesen más. Van olyan baba aki nem is fogadja el.

Tehát szeretnéd kiengedni, felmelegíteni és elvinni magatokkal?Ha beleteszed termoszba az egy ideig melegen tartja, de ugye melegben szaporodnak a legjobban a bacik. Én így ezt nem csinálnám. Viszont felengedve a hűtőből kivéve raknám termoszba, és ha van ott büfé (vagy ha nincs, összeszedném minden bátorságom és a nővérektől vagy asszisztensektől megkérdezném tudnának-e segíteni ahol felmelegíthetném. Valahol kell lennie mikrónak /azért ezt mondtam mert sütő tuti nincs, meg lábas, meg.../).Nagy tulokság lenne ha nem segítenének!

2011. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tedd hűtőtáskába, helyben melegítsd fel meleg víz alá tartva (nem több mint 37 fokos vízzel ), de MIKRÓBA - könyörgöm -SOHA!!!


A fura szag az emésztő enzimek által megbontott tápanyagoktól és nem a baciktól van!

2011. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak azért nem örülnének ha 20 percig folyatnád a 37C°-os vizet, mert ennyi idő legalább kell mire a hideg tej felmelegszik. Én sem mikróban melegítettem az anyatejet, de szerintem kényszermegoldásnak egyszer megteszi (mivel nem a barátnőjéhez megy hanem egy egészségügyi intézménybe). És senki nem írta, hogy a baciktól lesz fura szaga...attól a fertőzést kaphatja mert melegben jobban szaporodnak. De nem szeretnék újabb vitát nyitni a mikró/nem mikró kérdésről. Mindenki tudja, hogy ne melegítsük azzal. Egy lehetőség egyszeri alkalommal.
2011. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal én is egyetértek, hogy más szaga van a lefagyasztott anyatejnek. Az egyik barátnőm szerint szappanszagú. Szerintem kicsit büdös. De ha megeszi a babád, semmi gond, nem romlott az. Állítólag valamelyik baba nem issza meg. Szerintem sem jó a mikró, de azért nem mert elvesznek belőle értékes anyagok, kicsapódik a tej. Ettől azért nem lesz tőle baja, tehát szerintem végszükségben nyugodtan meg lehet mikrózni. Nyilván nem rendszeresen, hanem hébe-hóba.
2011. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!