Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lenne valami hátránya, ha nem...

Lenne valami hátránya, ha nem 2-3 évig szoptatok?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de anya youtubereket követek, akik hangoztatják a szoptatás fontosságát, és 2-3 évig szoptatnak...


Ha én eddig nem húznám, akkor lenne hátránya a babának? Én úgy 1 évben maximalizálnám


2021. nov. 11. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem lenne baja. Elvileg a WHO ajánlása szerint 2 éves korig AJÁNLOTT szoptatni.

Én is 1 évig gondoltam, de már most látom, hogy tovább fog tartani. Egyszerűen megnyugtatja a babámat, kötődik hozzá. Főleg elalváskor.


1 éves korig az anyatejnek kéne lennie a táplálék nagy részének. Ha már nem fog cicizni akkor, akkor tejpép vagy tápszer kell annak helyettesítésére. Figyelned kell továbbá a folyadék és vitaminbevitelére.


De nyilván nem lesz semmi baja :) A 3 évet én már nagyon soknak érezném. A 2 is úgy oké, hogy napi 1-2x

2021. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igen ez majd ki fog alakulni, én fél évig voltam anyatejes amúgy, lehet azért furcsálom ezeket a 2,5 - 3 évig szoptatott kisgyerekeket :)
2021. nov. 11. 22:30
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy lenne.

Szerintem sokan örülnének, ha 1 évig sikerülne nekik. És azok a gyermekek is épek, egészségesek.

2021. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
4 gyerekem van, 3 anyatejes, mind a hárman kb 1 éves korukig szopiztak, magukat választották le akkor. Nem látok rajtuk semmi problémát, hozzáteszem, a betegség miatt tápszeresen sem, ugyanolyan jó az immunrendszere.
2021. nov. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derjaderja ***** válasza:
43%

Lehet hátránya, ha olyan gyerekbe húzol bele, aki ennél tovább igényli és túl korán, túl durván leszoktatod.

De ezt nem tudni előre, én is arra gondoltam, fél év, aztan 1, és addigra a nappali szopikat el is hagyta a lányom, de az alváshoz kell neki. Most mar 3 lesz januárban, és még mindig, egyszerűen annyira fontos neki.

A fiam 11 hónapos, vele még étkezést se tudtam kivàltani, amellett hogy mindent eszik már darabosan is.

Őszinten szólva az az érzésem hogy túl gyorsan választottam el nappalra a lányom (6-9 hónapos kora között), mert én is vhogy ezt hoztam, hogy ezt így kell csinàlni, és azért is maradt ennyire orálisan fixált (meg a kistesó miatt).

Szóval állj hozzá rugalmasan. Tudom, ilyenkor még ez nehéz, amíg tervezget az ember, milyen lesz a babával.

2021. nov. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Annak lehet hátránya, ha frusztrál a szoptatás és mégis folytatod, a gyerek megérzi, hogy ellenérzés van benned. Addig szoptass, amíg neked is jólesik.
2021. nov. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Én 9 honapig szoptam csak. Az ég világon semmi bajom nincs.


Fiammal az 1 évet tűztem ki célul, maximumnak. Ahigy betöltötte az 1et, leválasztottam. Az utolsó 1-2 hónap nekem mar szenvedés volt testileg is lelkileg is.


Lányom most 6 hetes. Vele is max 1 évet tervezek.

2021. nov. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Boldogok akiknek a szoptatás a legnagyobb gondjuk.

Semmit sem számít a hossza, úgy kell élni hogy anyának és babának is jó legyen. Soha ne történjen olyan veled hogy ezt igazán aterezd.

2021. nov. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Én egy évig szoptattam.

De neki is sokkal kényelmesebb,hogy nem rajtam kell lógnia,hanem kényelmesen a kiságyban meg tudja inni a vacsoráját.

Nem csináltam sose gondot ebből a szoptatás dologból,annyira felesleges pattogni rajta..

Valakinek nincs is otthon 3 évig a gyereke,sőt valakinek 2 évig se,mert 2 évesen bölcsibe megy.Na oda add be neki a melled,hogy nyugodt maradjon.:D


Nekem nem is tápszerezett nagyon a baba egy éves kor felett se,azt ette amit mi,mindig volt és van is friss ebéd,vacsorára a vacsora után még megszokásból ivott tápszert (tejitalt) 2 éves korig.Egészséges mint a makk,rendszeresen járunk közösségbe és talán 2x volt megfázva..

Ergo nem,nem adsz semmi bónuszt a gyereknek azzal,ha még cicin csüng 3 évesen is.Csak elmondhatod magadról,hogy te mekkora minta anya vagy aki példáját hű de követni kellene.

2021. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem akartam sokáig szoptatni. A fiam igényli. Engem nem zavar. Okos, ügyes. Ha én nem vagyok ott,nem keresi a cicit. Elalszik az apjának és a bölcsiben is. Nekem szopizva alszik el. Nincs ebben semmi. 2-7 evés kör között van általában a természetes leválasztódás. Persze lehet hamarabb is. Meg direkt is leehet választani. Anya és baba függő ez is.
2021. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!