Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet enni ünnepek alatt...

Mit lehet enni ünnepek alatt 100% anyatejes baba mellett?

Figyelt kérdés

1hónapos múlt a gyermekem.

Tudni kell rólam hogy első baba..

Szeretném ha legalább 1éves koráig tudnám szoptatni VISZONT én karácsonykor szó szerint töltöttkáposztát reggelizek ebédelek vacsorázok..

Imádom és nem csak ünnepekkor (havi 2x megfőzöm legalább)


Ugye szálas káposzta...füstölt husi..

Nem igazán tesz jót a kicsinek..


Hogyan legyek én is "boldog" hogy mindent ehetek, és a babám is görcsök és fájdalmak nélkül vészelje át az év utolsó hónapját?


Ja és itt nem arra akarok kijukadni, hogy agyon gyógyszerezzem a gyerekem, és akkor ha eszek nem viseli meg..



(Még egy kérdés: a pezsgő mennyit árt a babának? Nekem is jól esne egy vagy max 2 pohár pezsi szilveszterkor.)


Köszi a válaszokat


2021. nov. 23. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálod. Én gond nélkül káposztáztam. Ellenben az a nyamvadt fél literes kóla, amit egyszer megittam... Hujj, hajnali kettőig kakukkoltunk miatta... -_- Pezsgő passz, gyerek nélkül sem iszom.
2021. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

A gyerek nem feltétlen reagál hasfájással a káposztára (vagy bármi egyébre, amit mondogatnak), egyszer ki kell próbálni kis mennyiséggel. Ha nincs töle baja, akkor ehetsz máskor is. De szerintem karácsonykor lehet mást is enni, nem CSAK káposztát, próbáld meg a baba érdekében mérsékelni magad.

A szilveszteri pezsgönél meg egy pohár nem gond, ha szoptatás után iszod (és a következöig eltelik 3-4 óra), vagy pedig egy vagy két etetésnél adj neki lefejt tejet üvegböl.

2021. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekemet se zavarta se a káposzta, bab meg gyakorlatilag semmi. Bármit ehettem-ihattam szoptatás alatt
2021. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Bármit ehettem-ihattam szoptatás alatt, kivéve paradicsomot. Mindkét lányom kipöttyösödött tőle.
2021. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak sem ártott a káposzta
2021. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit akarsz aztán majd meglátod.
2021. nov. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyéni érzékenység kérdése, próbáld ki. Főzz most valamikor egy adagot. Másrészt ilyen pici baba mellett én csak az alkoholmentes pezsgőt preferálnám. Ha valamiért ragaszkodsz az alkoholhoz, akkor marad a fejés.
2021. nov. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fiamat 1 evig szoptattam. Simán ettem káposztát, babot,borsót,kukoricát mindent. Ott a krumplival volt baj. Ha 1x ettem akkor az oké volt, de ha 2x ettem krumplis kaját rövid időn belül, akkor volt ám sírás...


Most a lányom 2 hónapos. A kruplitól semmi baja. Ellenben a gombától hisztisebb, kukoricától maga a katasztrófa.

Káposzta, borsó, bab... ezek pedig simán mehetnek.


Ki kell tapasztalni


De arra vigyázz, ha eszel lehet nem egyből, aznap látod rajta.

Nálunk mindig másnapra,akkor is inkább délutánra fájdul meg a hasa.


A pezsitől meg nem gondolom hogy nagy baj lenne. 1 max 2 pohár szilveszterkor oké én úgy gondolom.


Én vérszegény vagyok,nekem a doki a vörösbort ajánlja mindig erre, még terhesség megszoptatás alatt is.

2021. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni. Nálunk a karfioltól, káposztától nincs baj, viszont ha sok lencsét eszek este van sikítás. Pezsgőből pedig próbálj ki több alkoholmentest. Ma már olyanok vannak, hogy meg sem érzed a különbséget. Így te is bűntudat nélkül tudsz iszogatni.
2021. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a pezsgőt úgy csinálnám, hogy előre fejnék le tejet, meg éjfél előtt is. Aztán a koccintás. Amikor következőnek enne a baba, akkor lefejt tejet kapna. Illetve, kell egy-két fejés, hogy a pezsgő kiürüljön. Na ezt nem csinálnám rendszeresen, de egy alkalmat szilveszterkor egy vagy két pohár pezsgővel szerintem nem a világ vége.
2021. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!