Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet inni...

Szoptatás alatt lehet inni forralt bort? Ha ittatok, mennyit?

Figyelt kérdés
2021. dec. 10. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

A forralt borban is van alkohol, tehát nem tanácsos...

Nyilván két-három kortytól még nem lesz alkoholista a babád - de azért rendszeres fogyasztás nem annyira jó...

Normál esetben a bort nem forralják fel - azaz nem párolog ki belőle az alkohol... Azt nem tudom, hogy ha pár percig forralnánk, akkor tutira kimenne-e belőle az egész alkohol...


Esetleg próbálj meg almalevet, vagy szőlőlevet úgy felfőzni fűszerekkel, mint a forraltbort. Sezrintem nagyon finom, és garantáltan alkoholmentes.

2021. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van egy alkoholmentes puncs:


[link]

2021. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba èjszaka már nem szopizik, akkor az utolsó evés után nyugodtan megihatsz egy pohárral. Az alkohol nem “tárolódik” az anyatejben, semmi hatással nincs a gyerekre. (Nem azt mondom, hogy literszámra idd, de gondolom nem is ez a terved.)

De ha csak az íze miatt innád, vagy nagyon aggódós vagy, akkor forrald ki belőle az alkoholt és kész.

2021. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Igyad nyugodtan.
2021. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A tej alkoholszintje megegyezik a véralkoholéval, szóval ha nem érzed meg a bor hatását, vagy kimegy belőled, mire újra szoptatni fogsz, akkor igyál nyugodtan. Egy-két bögre forralt bor belefér szoptatás alatt, főleg ha már nagyobb a gyerek és nem minden 10 percben kéri magát mellre. Főleg a vásárokban kínált italokból, amiben jó, ha van 1 felespohárnyi bor az egész hordóban :D
2021. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én esküvőn megittam egyszer két felest, semmi baja a gyereknek :D Egy pohár bor bőven belefér, ha nem rendszeres.
2021. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Semmi baja nem lesz! Már, ha nem egy litert akarsz meginni :) Nekem anno a nőgyógyászom azt tanácsolta, hogy émelygés megelőzésére igyak meg naponta 1 dl száraz vörösbort és 3 cl Unicumot. Azt hittem meghülyült a szerencsétlen. Mellesleg az Unicumot és a száraz bort sem szeretem, de megpróbáltam... Eredmény: 3 terhességből 3 tökéletesen egészséges nagy súlyú baba, egyszer sem voltam rosszul a 3 terhesség alatt és sosem voltak a gyerekeim sem gyengék, sem betegesek :)

Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy azóta sem sikerült megszeretnem sem a száraz bort, sem az Unicumot :)))

2021. dec. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon gáz, hogy isztok és még biztatjátok is egymást! Az unicumos orvos meg nem normális az tuti!! Reméljétek, hogy később sem lesz baj.
2021. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
58%
Kedves 8-as! Vélhetőleg több gyermek édesanyja és dietetikus, esetleg belgyógyász is vagy?
2022. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!