Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben tapasztalt...

Szoptatás közben tapasztalt valaki remegést a babájánál?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos kislányom harmadszorra csinál olyat,hogy kb. 3/4-ed órás hasazást követően mellre kerül és amikor elalszik néhány masodpercre remeg a feje és a kezei. A remegésből ki lehet zökkenteni,akkor felébred és sír. Elfáradhattak az izmai esetleg? Valaki tapasztalt hasonlót?

2021. dec. 23. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Neurológussal nézesd meg, valószínű epilepszia.
2021. dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Nekem a szívbeteg lányom csinálta ezt, annyira elfáradt a szopizásban is. 🙁
2021. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Neurológiára mindenképpen elmegyünk. Kedves 2. milyen szívbetegsége van ha szabad megkérdeznem? Egyébként masban is elfárad? Kislányomnak a szív UH vizsgálaton nem állapítottak meg szívbetegseget.
2021. dec. 23. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nem tudod kizökkenteni, és utána sír, görcsre utal (akár epilepsziás is, de van sok féle, nem kell lepontozni az egyest!).


Mielőbb jussatok el neurológushoz, mert minden egyes roham/görcs fájdalmas, és pusztító. Mielőbb kezelik (gyógyszerrel pl) annál jobb, annál szebben meggyógyul a terület ami esetleg sérülhetett.


Ne legyen igazam, legyen gyak az hogy elfáradt, DE inkább egy extra köz az orvosnál, minthogy legyintsen bárki.

2021. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Azr írtam,hogy ki lehet zökkenteni,csak mivel akkor felébred sír. Én nem pontoztam le senkit,ma regisztráltam azt sem tudom hogy kell pontozni. Neurológushoz mindenképpen elmegyünk,azért írtam a kérdést,hátha addig is van valakinek ötlete/tapasztalata.
2021. dec. 23. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt olyan epilepsziás roham amiből a gyereket ki lehetett zökkenteni, volt amiből nem. Hidd el, hogy az utóbbi nagyon ijesztő.

Van még amiből látszik, hogy tényleg epilepsziás roham. A megfeszülés és remegés után a gyerek elernyed mint egy rongybaba és nagyon mélyen alszik.

Az a tapasztalatom, hogy kipihent gyereknek kevésbé van ilyen rosszulléte. De ha a szívével van akármi, azzal nem teszel rosszat, hogy figyelsz arra, hogy eleget aludjon.

2021. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, lyukas szívvel született, ami az ilyen babák többségénél nem okoz tüneteket, de nála durva, életveszélyes pulzusproblémák voltak, sokáig gyógyszert szedett rá. Amíg nem kezdett el gyógyulni, addig mindenben elfáradt, már hála Istennek múlt időben beszélhetünk erről az egészről. 😊
2021. dec. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom,köszönöm a válaszodat,örülök,hogy meggyógyult!
2021. dec. 24. 08:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Miujsag kerdezo?
2022. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!