Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszerre van szüksége a...

Tápszerre van szüksége a babámnak. Őszintén, mennyire gáz ez?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám.

A napi étkezések egyharmadát tudom neki anyatejjel biztosítani, a többit tápszerrel kell pótolni.

Rengeteget van cicin, fejek is utána mindig, de egyszerűen nincs több.

Rosszul érzem magam emiatt, hogy ártok a babának.

Tényleg ilyen rossz a helyzet?



2021. dec. 29. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem ártasz vele. Sok baba nől fel tápszeren.
2021. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem gáz.


De egyébként csak növekedési ugrása van, ilyenkor normális, hogy megnövekszik az étvágya és úgy érzed, nincs elég.


Azt meg nem értem, hogy ha fejni is tudsz, mibôl gondolod, hogy nem elég neki.


Ha van elég pisis és kakis pelus, akkor elég neki a tej.


Válaszolva tényleg nem gáz, rengetegen nônek fel tápszeren, a kérdés, hogy akarsz-e továbbra is szoptatni.

2021. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Semmennyire nem gáz!! Mondom ezt úgy hogy az én gyerekem 100% anyatejes volt de ha korábban félre teszem az aggályaimat meg a tápszerellenes nézeteimet, sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak lettünk volna mindketten. Lehet jobban aludt volna éjjel, mert jóllakik és nem szoptatok egész éjjel egy évig és nem leszek tökéletes idegroncs az alváshiány miatt. Szóval pótolj neki, lényeg hogy mindkettőtöknek jó legyen. Egyáltalán nem ördögtől való a tápszer.
2021. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Úgy kell elképzelni, hogy a szopás végén még ordít az éhségtől. Tapszert kap olyankor itató pohárból. A fejéssel csak próbálkozom, alkalmanként 10-20 ml jön ki legjobb esetben, vagy annyi se. Gyakran semmi, igazából csak a tej szaporítása miatt próbálkozom vele.

Számomra egyértelmű, hogy nem elég a tej.

Olyna szépen beindult 4 napos korában, azt hittem, majd kialakul, de azóta kb ennyi.

Abból áll a napom, hogy szoptatok, fejek, vagy tápszert keverek.

2021. dec. 29. 17:22
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem hízik eleget azért kell neki a tápszer? Engem már a kórházban azzal riogattak, hogy majd tápszert kell neki adnom. Egyik fülemen be a másikon ki. De nekem a 3.baba. Azóta is szoptatom, 3 hónapos most.DE csak hogy a kérdésedre válaszoljak, nem, nem gáz. Miért lenne? Nekem sok olyan ismerősöm van akinek saját döntése volt a tápszer, meg sem próbáltak szoptatni. És kit érdekel? Mindenkinek magánügye. Te ráadásul kényszerből adsz neki. Ne érezd magad rosszul!
2021. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3, ugyanez van itt is, tiszta idegbeteg az egész család, mert én biztatom még hajnal kettőkor is, hogy szopjon, ő meg őrjöng az üres cici felett. Férjem meg mindezt hallgatja, és hatkor kel mert dolgoznia kell menni.

Ha meg odaadom neki azonnal a tapszert, akkor azonnal csend van és alvás. Így meg lila a feje az ordítástól.

Néha ott tartok, hogy elengedem az egészet, szop amennyit tud, megmérem, aztán jöhet a tápszer.

De annyiszor megkaptam már, hogy milyen anya az ilyen…

2021. dec. 29. 17:27
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Ne aggódj kérdező kb minden szülő átesik ezen. Növekedési ugrás is van, nagyon picike is még. Szerintem hagyd a fejést, inkább a babát tedd többször cicire, ő felszaporítja magának a tejet. Pár nap alatt túl lesztek rajta.
2021. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Na az ilyen kedves rokonokat és megmondóembereket hamar leépítettem. Elég szarnak éreztem magam magamtól is, nem kell hogy segítsenek.
2021. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem gáz
2021. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Milyen anya lennél, ha hagynád, hogy az éhségtől sírjon? Nekem is hamar elment a tejem, hiába tettem meg mindent, első babánál még szenvedtünk, a másodikkal egy percig nem gondolkodtam, se nekem, se a babának nem volt jó az a kínlódás.
2021. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!