Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kezdted a szoptatást?

Hogyan kezdted a szoptatást?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy onnantól, hogy a babát megkaptad a kórházban, hogyan jártál el? Minden sírásra mellen volt vagy egyébként is? Fejtél mellette? Ha a baba még ügyetlen volt, nem indult a tej, csak kitartóan rátetted mellre vagy fejtés és adtál mondjuk pohárból neki? Minden érdekel az első napokról.
2022. jan. 4. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Csak mellre tettem, és ott volt amíg ott akart lenni. Szopizta az előtejet. Még olyan pici a gyomra olyankor, hogy elég az neki. A lényeg, hogy szopjon minél többet, az serkenti, indítja be a tejtermelést. Meg is volt majdnem a 10% súlyvesztése a harmadik napra, de addigra meg is volt a tejbelövelés, azóta rohamtempóban gyarapodik a baba súlya :)

Ahol én szültem ott rooming-in rendszer van, és az igény szerinte szoptatást preferálják. Jött szoptatási tanácsadó is, amíg bent voltunk. De a csecsemősök is segítettek a mellre tételnél, ha kezdő voltál. Én totál kezdő voltam, első baba :) Féltem nagyon a szoptatástól, kell is idő, amíg minden tökéletes lesz. Nekem 1 hónap alatt sem állt be a kereslet-kínálat :/ Túl sok a tejem, és erős a tejleadó reflex. Ha eleinte nem is megy úgy ahogy szeretné az ember, érdemes egy darabig nem feladni, mert szerintem kényelmesebb mint a tápszerezés :)

2022. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Az aranyórán betömték a mellemet a szájába és otthagytak vele. Ha sírt és tiszta volt a pelenka akkor ezzel próbálkoztam, de folyton csak ordított, ilyenkor elvitték megetetni. Már tápszer recepttel távoztunk, itthon is mindig először a szoptatással próbálkoztam, de sosem lakott jól, aztán 4 hónaposan már el sem fogadta a mellet (amikor jóllakott a tápszerrel próbáltam fejni, de csak pár milik jöttek).

A második babát is folyton mellre tettem, aztán majdnem 3 éves volt mire végre leszokott rólam, ő soha nem kapott tápszert 🤷‍♀️

2022. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Az első pillanatban a csecsemősök mellemre tették.

Sosem fejtem. Nem teszem minden nyikkanásra magamra.

2022. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

3. gyerek és pont azért is érdekel az apróbetűs rész, mert nagyjából tudom, hogy mi vár rám.

Első gyereknél a kórházban erőltették a bimbóvédőt, hatalmas hiba volt engedni. Második NIC-en volt, az egy másik történet.

Most szeretném, ha sikerülne végre és tudom, hogy az eleje nem mindig könnyű, ezeket a nehézségeket szeretném jól átvészelni.

2022. jan. 4. 11:56
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha egy jó tanácsot adhatnék minden várandós anyukának aki szoptatni akar, hogy menjen el tanfolyamra előtte és legyen szoptatási tanácsadó kontaktja az első napokra is. Kérdésed, kételyed lesz és sokkal jobb szakembertől kérdezni, mint a nővérektől, akik sajnos nagyszámban teljesen rossz tanácsokat adnak.
2022. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel 1 női rokonom se szoptatott (anya, testvér, nagymama), ezért én nagyon, NAGYON rákészültem lelkileg. Én szoptatni fogok, és kész. :)


Sajnos az apás szülésből császár lett, ez egy másik történet, tehát a nyíregyházi szabályok szerint 3 napig csak szopni hozták a lányom ki.


CCsakhogy 30 baba volt az újszülött osztályon akkor, és az állandó ordításban a lányom nem tudott pihenni. Ezért mindig akkor aludt, mikor ki hozták a csendes kórterembe.


De ennek ellenére nagyon ügyes volt. Aranyóránk nem volt, m

én nagyon rosszul voltam császár után.


De nagyon ügyesen szopott, tejem rengeteg volt, úgyhogy szoptattam 2 évig.

Minden gond nélkül. Nem volt begyulladt mellem, nem volt berepedt mellbimbóm. Sosem fejtem. ert

2022. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ne haragudj a hibákért! Pár sor után villogni kezd a szöveg, és vakon kell írnom. Még nem jöttem rá a baj okára..

Szóval én nem fejtem. Soha. Reggelre mindig sok kifolyt, de ezt tudomásul vettem.

Amúgy 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem.

2022. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ültem tanácstalanul és vàrtam, higy segítsenek, mert többször kértem.



Annyit kaptam, hogy azzal a bimbóval nem fogok szoptatni ( semmi baj a bimbómmal!)

Kell bimbóvédő ( óriási dőreség volt)


A baba 25h utàn került mellre, bv-vel

Onnan ponta2. Éjjel jött, amikor megborulnak a babák..

Egyfolytában mellen volt..


Akkor nyugodtam meg, amikor a kb 30 órával a születése után a szobatársamnak ugyanezt mondták, és felröhögött, hogy ezt magyarázza meg a a 2 éves gyereknek, akit otthonhagyott és még előzőbap szoptatta.


Ez nekem baromi nagy megerősîtés volt.

Mindent közben elolvastam a szoptatásról, megfelelő fb csoportokban..

3. Héten aikerült letenni a bimbóvédőt és a fejést is abbahagytam.


A tejem màr otthon lövellt be, egyszer adtak 50ml pótlást a kórházban a megkérdezésem nélkül😔


Bàr nem akartameddig, de 2,5 éves koráig szoptattam, 1 èvet az öccsével párhuzamosan.

A kicsi lassan 2 èves, màr nagyon abbahagynám.

2022. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aranyórában már a mellemre rakták. Gyermekágyon minden sirasra mellre raktam, jó gyakran. Kb a 3. napra indult be a tejem, addigra jó sokat fogyott, de legalabb lett tejem. Szörnyű volt az első pár hét. Semmijen felső ruházatot nem bírtam elviselni magamon. A mellbimbóimat napi minimum 5x kenegettem. Szerencsére nyár volt és dög meleg, úgyhogy pucérkodtam itthon. De utána hozzá szokott a mellem a szoptatáshoz. Nem itattam mással. Volt párszor tejkövem, akkor fejtem csak. 17 hónapos, már csak ejjel cicizik, de jo sokszor kelt miatta, mar alig van tejem. Terhes lettem újból, úgyhogy lassan levalasztom.
2022. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Császárral szültem mindkettőt. A másodikról írok,mert az még friss élmény. Amint kitoltak a műtőből velem volt. Az aranyóra 4 óra volt nálunk. Fele idő alatt biztos cicin volt. Aztán mikor betoltak a szobámba, kicsit később újra hozták és 2 órát volt ott velem, végig szoptattam. Éjjelre elvitték, másnap reggeltől volt végig velem. Amint ébredezett tettem cicire, ha sírt ha nem. Ahhoz hogy beinduljon a tej ez kell. Az is sokat segít ha rajtad alszik, a közelsége is elősegíti a termelődést. Viszont mindkettőnél volt olyan időszak mikor használtam bimbóvédőt mert vérzett a mellém, de pár nap után elhagytam. A kórházban 2szer adtak neki pótlást, hogy hazajöhessünk, kaptam otthonra receptet is. Egyszer adtam neki itthon tápszert, mikor hazaértünk ,de estére belövellt a tejem és többet nem kellett neki. Eleinte nappal 1,5 óránként szopott, 40-50 perceket, vagyis szinte egész nap majdnem szoptattam de csak így indul be rendesen. 6 hónapig csak anyatejes volt és 13 hónapos koráig cicizett.
2022. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!