Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatott 3-4...

Igény szerint szoptatott 3-4 hónapos babáitok hányszor esznek egy nap? És nappal ha épp nem alszanak az előző etetés végétől min. Mennyi idő telik el a következőig?

Figyelt kérdés
Tápszeres pótlás esetén is lehet igény szerint etetni a babát? Kb. a napi adag negyede a tápszer.
2010. szept. 8. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az anyukák nem szokták hagyni az éhségtől üvölteni a gyermeküket (bár biztosan van egy-egy kivétel) , ezért mindenféle szoptatás/tápszerezés a baba igényei szerint történik.


A kérdésedre válaszolva, miért ne lehetne? Vagy mit is értesz "igény szerint" alatt?

2010. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az én babám nappal elég nehezen tud elaludni,sajnos rászoktunk arra,hogy cicin alszik el szopi közben. Akkor viszont akár 2-3 órát is alszik,ha nincs semmi baja. Így én gyakran az etetés elejétől számítva 2 óra múlva ismét ciciztetem. Persze akkor kis adagot eszik és lehetőleg nem tápszert kap előtte. Ezért kérdeztem.
2010. szept. 8. 13:38
 3/13 anonim ***** válasza:

"sajnos rászoktunk arra,hogy cicin alszik el szopi közben."


Ez neked talán sajnos, de a babádnak nem. Neki nem csak ennie, hanem ciciznie is kell, és ezt jobb, ha a te melleden éli ki, nem egy cumin. Mellesleg ettől több lesz a tejed is.


Cumisüvegből is lehet igény szerint etetni a babát, én is ezt csinálom lefejt tejjel. Változatos, hogy mennyi idő telik el. Néha 5-6 óra is, máskor egy óra sem. 5,5 hós.

2010. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A sajnost azért írtam,mert szopi után nem mindig tud büfizni,és gyakran felébred emiatt az alvásából. Meg az is előfordul,hogy félrenyel,mert alszik szopi közben. Szerencsésebb lenne,ha másképp is el tudnám őt altatni,amikor fáradt...(nem miattam) És attól is félek,nehogy fájjon a hasa a sűrű etetés miatt.
2010. szept. 8. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam óraműpontossággal 3 óránként kérte a tejcsit, mégis fájt a hasa. Pedig a 3 óránkénti etetésre egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy sűrű, igaz? :-)


Sűrű etetéstől nem fáj a has, a sok elsőtejtől fájhat a has. Olvasd csak el:

[link] és tedd olyan gyakran mellre, ahogy csak kívánja.



Jó szoptatást!

2010. szept. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Off

Az én babám is mindig szopi közben aludt el. Most meg kínlódunk, mert nem lehet másképp elaltatni....

2010. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:
10%

Mi az egyáltalán, hogy elaltatni? Miért kell egy babát altatni? Elalszik magától, ha álmos, nem? Nem értem..

Nem az a "jó" baba, akit letesznek a kiságyba és magától elalszik. Innen is üdvözlöm drága Suttogónk kártékony munkáját.. :(

Az én lányom majd 2 éves koráig mellen aludt el és mellettünk, utána gond nélkül átszokott az önálló elalvásra, kiságyban, külön szobában. Nem kell semmit erőltetni! Minden megy magától - ha az anyukának van türelme kivárni. Hát legyen..!

2010. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4 és fél hónapos a kislányom, és ő is csak úgy alszik el, hogy szopizik. Nem is tud másként. Néha csak 5ml, este 200. Amikor felébred nem kínálom, csak ha több óra eltelt.
2010. szept. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Nekem sincs elég tejem, ezért csak 22x szopizik, a többi Milumil.
2010. szept. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk volt hogy 1,5 óránként kérte, nagy melegben pl. megszomjazott. Vagy növekedési ugrásnál óránként is. Adj neki amikor csak úgy tűnik hogy szeretné, így lesz elég tejed!
2010. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!