Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mennyi idő múlva jött...

Kinek mennyi idő múlva jött meg a menstruációja szülés után? És befolyásolta-e a szoptatást, ugyanúgy elfogadta a baba a tejet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit furi volt.A fiam nov.született.

Januárban és februárban is megjött, de nem volt semmi gond a szopizással, ugyanúgy elfogadta:)

Aztán februártól meg se jött egyáltalán, októberig szopott a fiam, most hogy abbahagyta, egy hónapra rá meg is jött ismét.

2008. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyolc hónapra, és az idejére kb. a felére csökkent a tejem, amitől nagyon megijedtem. De a baba se evett annyit. Én mondjuk a csökkenés miatt elkezdtem fejni, mint az eszelős, így mikor elmúlt, olyan lettem megint, mint egy fejős tehén...

Szóval utána visszaáll, ha csökken is.

2008. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy miért van, nem tudom. Az élelmiszercimkézéshez csak annyit: kötelesek ráírni..

Főleg,ha az áru olyan gyártósoron vagy műhelyben készült, ahol esetleg mogyorós élelmiszert is gyártanak.Tehát nem biztos, hogy van benne, de a keresztszennyeződés lehetősége fennáll!


Tapasztalat, csak mi a gluténnel vagyunk így...

2008. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 hónap után jött meg, igaz csak 2 hónapig volt, azalatt nem volt változás a tejcsi terén. Most 14 hetes terhes vagyok, és még mindig szopizik a 15 hónapos csajszim..:)) Bár tápértéke nem tudom mennyi lehet a mostani tejemnek, de 5 percenként jön cicilni, pedig kap inni is, enni is rendesen..:))
2008. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs! A fentit nem ide szántam! :)


Nekem a nagylány után 1,5 évvel jött meg, 4 hóig szopizott, de a 3.hónapban fogamzásgátló injekciót kaptam, utána a 6.hóban is, felborította a hormonháztartásomat, és 1 évre rá csak gyógyszerrel jött meg...


A kicsinél 4-6 hós lehetett, még szopizott, bár picit csökkent a mennyiség, aztán beállt rendesen, még hós koráig tudtam szoptatni.


Állítólag a mensi alatt a hormonok miatt picit megváltozik a tej íze.

Nekem azt javasolták, hogy ilyenkor egyek meg napi 1 gerezd fokhagymát. A illóolaja kiválasztódik a tejben, és a babák valamiért szeretik ezt az ízt.

Nekem nem kellett szerencsére ilyen praktikához folyamodnom, de ismerősömnek is ajánlottam, mert fia nem akarta már elfogadni a tejcit, pont azért, mert megjött neki, de amikor elkezdte enni a fokhagymát, már szívesebben szopizott a fia is. Szóval nála bevált.


Egy próbát megér! :)

2008. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 hónapos lesz az anyatejes babám, de még nem jött meg. Viszont kb. 1-2 hete mintha olyan jeleket látnék magamon, amik azelőtt voltak mielőtt megjött régen.

Sógornőmnél (szintén szoptat/ott) az első gyerkőcnél 9 hónap után jött meg, most a másodiknál 4 hónap után.

2008. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem 11 hónap után jött meg, igaz csak 2 hónapig volt, azalatt nem volt változás a tejcsi terén. Most 14 hetes terhes vagyok, és még mindig szopizik a 15 hónapos csajszim..:)) Bár tápértéke nem tudom mennyi lehet a mostani tejemnek, de 5 percenként jön cicilni, pedig kap inni is, enni is rendesen..:))"


Bocsi, hogy hozzád szólok, de lassan jó lesz leszoktatni csajszidat róla, mert később már beindíthatja a szülést, illetve korai szakaszban vetélést is okozhat...

2008. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megnyugodtam, mert a válaszaitokból az derült ki, hogy ha meg is jön majd, nem fogja befolyásolni a szoptatást. Nagyon szeretnék sokáig szoptatni. (A 3. válaszoló nyílván nem ide szánta a választ, biztos a moderátor félre illesztette)

A 4. válaszolónak gratulálok az újabb gyermekáldáshoz :)

2008. dec. 15. 10:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Az előző kommentet még a 4. válasz után írtam, csak lassan gépeltem. A 3. és azóta már 5. válaszolónak köszönöm a fokhagymás trükköt.
2008. dec. 15. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem épp ma jött meg és 2nap múlva 4hónapos a kisfiam :O)
2010. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!