Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El kell utaznom egy napra,...

El kell utaznom egy napra, hogyan oldjam meg az etetést?

Figyelt kérdés

1 hós babám anyatejes, kb 3 étkezést kellene pótolni valahogy. Sajnos nem tudok fejni, csak annyi tejem van, amennyit babó igényel. Nem tudom magammal vinni. Adjunk neki tápszer cumisüvegből? Nem lesz baj utána a szopival?

Kérlek, segítsetek!


2008. dec. 16. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudsz fejni, akkor muszáj lesz neki tápszert kapnia. Nem lesz ettől gond, legfeljebb a baba nem fog rajongani a tápiért, de ha éhes lesz elfogadja. Ha egyszer nincs más megoldás, akkor ez van.

Nálunk kicsit más volt a helyzet, de hasonló. Én levelezős suliba jártam, kb. egy hónapos volt a fiam, amikor elkezdtem újra bejárni, ez kéthetente volt egy nap. Vagyis inkább délután. Én sem tudtam fejni, és így aztán kéthetente volt két étkezés, amikor tápszert kapott. De semmi gond nem volt a szoptatással.

2008. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Kérdezd meg a védőnőt, hogy a környéketeken van-e olyan anyuka, aki anyatej leadó és még van fölöslege. Én fagyasztott tejet nem vennék, mert nagyon sok bébi nem fogadja el, köztük az enyém sem. Ugyanez a helyzet a tápszerrel: amikor nekem pár napig délutánonként nem volt tejem, a bébim inkább nem evett másnap reggelig, de nem kellett neki a tápszer.

Akárhogyan oldod meg a táplálását próbáljátok ki, hogy elfogadja-e, ne aznap derüljön ki.

2008. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

szia, ha cumiból kap tápszert nem lesz gond sztem mert nekem is szopi is volt meg cumiból evés is elejétől, kérdés h nem elejétől kapott cumiból elfogadja e??

Reméljük igen...de jó lenne ha előre tudnál mégis lefejni vhogy....szopi után maradékot kifejni előző napon s eltenni, bár 3 etetéshez nem fog összgyűlni ha épp annyi tejed van.Marad a tápszer

2008. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Cumisüveget elfogadja, inni szokott kapni belőle, tápszert, meg kapott az 1. héten, mert belenyomták szegénykémbe a kedves nővérek a kórházban, olyan felhanggal, hogy ilyenkor kevés az anyatej a normális fejlődéshez...:-SSS
2008. dec. 16. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
akkor jó, de sztem előző két nap tényleg próbálj monduk egy étkezés helyett tápszert adni...na pl ilyenkor fejhetsz is, s össze is jön a kettőből annyi, h csak kétszer kapjon akkor tápszert mert lesz egy anyatejes cumi is:)
2008. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Első válaszoló vagyok. Még annyi, hogy tényleg ne aggódj, az én fiam egy hónapig cumisüvegből kapott tejet, mert nem tudta bekapni a mellem, és utána viszont nagyon szépen szopott egyik napról a másikra, szóval a cumi miatt nem lesz gond. A tápszert meg a legtöbb baba elfogadja, ha már eléggé éhes, persze kivételek vannak. De nem fog éhen maradni. A tápi pedig nem méreg, baja nem lesz tőle.
2008. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!