Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki kipótolja tápszerrel az...

Aki kipótolja tápszerrel az anyatejet az, hogyan csinálja? Előbb szoptat, leméri a babát, hogy mennyit evett és utána készít még tápszert vagy egy egész etetést pótol, tehát nem szoptat csak tápszert ad?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
én ha már pótolni kellett akkor szoptattam és a szopi végére oda volt már készítve egycumisüvegbe a tápszer és megkínáltam, evett még amennyit szeretett volna. ennyi.
2011. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én előbb lemérem, szoptatom, majd újra mérem. Ha szükséges, kiegészítem utána tápszerrel. Pl. most 5 hónaposan kb. 150 millit eszik alkalmanként. Ha 120-at szopott, akkor nem egészítem ki, ha csak 60-at préselt ki a ciciből, akkor igen (egyébként ezt úgyis jelzi, mert fél óra múlva ordít, hogy éhes).
2011. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én soha nem mértem. Szopi, tápszer bekészítve, ha éhes maradt, az egyértelmű volt, és kapta az üveget.

De nekem sose volt elég tejem.

2011. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

1: Ezért nem kell mérni, mert sokkal nagyobb az esélye, hogy valótlant mérsz/rossz következtetést vonsz le, mintha nem mérnéd (legalábbis szopi körül).

2: Szopit sose hagyj ki egészében, mert azzal apasztod aztán különösen jól a tejed. - Márha nem ez a konkrét célod.

3: Ha pedig pótolsz, nagyon sok mindenre fokozottan kell figyelni, ha mellette azért minél tovább szeretnél még szoptatni is.

4: De, mielőtt egyáltalán pótolni kezdesz, nézz/kérdezz utána több helyen is, hogy biztosan kell-e - de lehetőleg ne a védőnőtől, gyerekorvostól, mert ők hajlamosak túltúl gyorsan receptet írni. Én szopis tanácsadót javaslok neked ezügyben.

2011. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!