Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valakinek sok teje van ez...

Ha valakinek sok teje van ez genetika vagy tettetek érte?

Figyelt kérdés

2022. febr. 20. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Is-is.

Nekem genetikailag kevés a tejcsatornám, így ha megfeszültem se tudtam "úgy tejelni".

Sose áztatott el, sose spriccelt, hiába volt non-stop mellen. Viszont sok kínlódással és kevés pótlással azért anyatejes volt. És miután elkezdtük a hozzátáplálást 6 hónaposan, úgy már elhagyhattuk a pótlást is.

2022. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Meg vannak a körülmények.

Kisfiamnak három hónapos korában volt egy nagy hasi műtétje, amely után 10 napot feküdnie kellett. Nem tudtam szoptatni. Hiába próbálkoztam mellszívóval, napjában ezerszer, simán elapadt. A kórház után 100 % tapszeres lett.

2022. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

Tettem erte.

6 hetig folyamatos szoptatas, majd utana szaporito fejes. Igen, 24 oras munka, de ezert vagyok Gyeden.

Masik gyerek nem volt, igy meg tudtam tenni, nem nezem le azt, aki nem. Viszont aki csak vinnyog, a kifogasokat keresi, meg a genetikara fogja, azt igen.

2022. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Aki 'vinnyog' annak lehet nem csak egy gyereke van utolso. Nem azert vagy gyeden hogy egesz nap fejj hanem hogy ellasd a babat, akar anyatejjel akar tapszerrel.
2022. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is is-is. Én még a szülés előtt gondolkodtam rajta, hogy milyen jó dolog tejleadónak lenni, hogy ez mekkora segítség lehet rengeteg kisbabának, és én szerettem volna, ha van annyi tejem, hogy abból másnak is adhassak.

Annyi nem volt. A babámnak viszont pont elég volt, sosem kellett pótlást adni meg semmit. De kb a legelső 1-2 hónapot leszámítva nem volt felesleg, tényleg pont annyi tejem volt (van? Még mindig szopizik, de már csak 1-2 alkalommal/nap), és amikor volt is extra, semelyik fejőgép nem volt hatékony, hiába durrant be a cicim, kb csak cseppeket tudtam belőle kipréselni, szóval hiába akartam, egyszerűen nem tudtam volna féltetenni belőle még magunknak sem, nemhogy más babájának.

2022. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettem semmit érte, sok tejem van.
2022. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is genetikailag sok tejem volt. Itt olvasok néhany sikersztorit, akiknek sok-sok munka árán sikerült 100%-os anyatejes rendszert felállítani, de közvetlen környezetemben senkinek. Barátnőimnek, rokonaimnak vagy rengeteg teje volt vagy pótolni kellett tápszerrel vagy 100% tápszeres volt a baba.
2022. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.


Én sajnos csinálhattam bármit, tejem nem lett egyik gyerkőccel sem. Igény szerinti szoptatás, fejés, tejszaporító teák, homeos bogyók, szoptatási tanácsadók és még sorolhatnám. A maximum amit 2 mellből 24 óra alatt összehoztam az 15 ml volt...

2022. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
En sem tettem semmit érte
2022. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elsővel alig volt tejem, az első naptól kapott pótlást és 4 hónap után a mellet már el sem fogadta, a második iszsz volt, majdnem 3 éves volt mire leszokott.

Semmit sem csináltam másként

2022. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!