Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Korai leválasztódás? 5 hos...

Korai leválasztódás? 5 hos múlt babám . Volt egy durva szopisztrajk , foga is most bújt ki. Azóta csak félálomban tudom megszoptatni. Nappal csak 3szor alszik, így sztem kevés a napi szopi alkalom bár eddig szépen gyarapodott

Figyelt kérdés

Reggel eszik 5-6 kozott

Utána 9kor alvás előtt

Utána ritkán 12 körül ez néha kimarad

13:30 körül

16:00korul

19:00

23:00

02:00

Napi 6-7 alkalom. De ha ébren van sokszor mutat éhség jeleket de csak szív egyet maximum utána elfordul,sír. Lehet le akarja választani magát ? V csak tényleg ennyit igényel ?



2022. márc. 8. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Egy éves kor alatt ritka az elválasztódás, inkább sztràjk/krízis lesz a fogzás miatt. Szerintem írt a Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek facebook-csoportba, ott szakértői segítséget kaphatsz.
2022. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem mindhárom gyerekem 6 hónap előtt elválasztotta magát.

Nem bántam, és nem is erőszakoltam magam rájuk.

2022. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak 1 hónapja tartana a sztrájk? Minden próbáltam már amit szopi tanácsadó mondott
2022. márc. 8. 12:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alkalom bőven elég egy 5 hónaposnak. Nemsokára úgyis aktuális a hozzátáplálás is. Egyébként jellemző, hogy ennyi idős korban minden más fontosabb nekik az evésnél. Érdemes minden terelő tényezőt kiiktatni. Csendes sarokban puci fal felé fordulva szoptatni. Sok baba éjjel pótol. És azt se feledd, hogy ilyenkor már a többség nagyon ügyes és pár perc alatt kinyerik, ami korábban csak hosszabban ment.

Amíg gyarapszik, nem gond (és már sokkal kisebb gyarapodás az elvárt).

2022. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És nem baj hogy néha 5 óra is eltelik ? Abban bízom én is hogy majd a hozzataplalassal kiváltunk étkezést és akkor nem fogok izgulni ezen. :D ( első baba, eddig imádott szopizni)
2022. márc. 8. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem gond az 5 óra. A hozzátáplálással majd óvatosan. Egyéves korig nem a kiváltás az elsődleges cél, hanem a kóstoltatás. Pluszként tekints rá, ne akként, hogy lehet csökkenteni a szoptatást.

A korai és túl gyors hozzátáplálás okozhat korai elválasztódást és ez csak azért "ciki", mert még sokáig fontos lenne neki a tej, a másik pedig, hogy a hozzátáplálás is nagyon rapszódikus tud lenni, és ha bármilyen nyűg miatt (fogzás, betegség...) nem eszik eleget, jó ha legalább szopizik.

2022. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Nem akarom h korán elválassza magát , figyelek erre :) ti h csináltatok ? Kóstolás utána szopi v a kóstolás teljesen független alkalom volt?
2022. márc. 8. 13:52
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk hol így, hol úgy. Az újakat először etetőhálóban adtam, hogy önállóan kóstolhassa meg. Szoptatástól függetlenül, mert olyan pici mennyiség. Ha már 2-3-szor kapott és nem lett kiütéses, akkor kapott püré formában. Kivéve pl. spenót, abból adtam picit kóstolni rögtön kanállal a miénkből ebédnél (babakompatibilisre volt főzve). Már egy hónapja csináljuk, minimális mennyiséget eszik még mindig, de nem baj, van elég tejem. A védőnő szerint valamelyik baba szopi előtt, valamelyik inkább utána fogadja el, szóval próbálgatni kell.
2022. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A babad cumizik? Az enyém kikopi. Így is tudna használni az etetőhalot?
2022. márc. 8. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az etetőháló nem szoptatásbarát. Ha azt akarod, hogy utána fájjon a melled, add csak.

Egyébként zsákutca a hozzátáplálásnál is. Nem szerencsés, ha így ismerkedik meg az ételekkel.

2022. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!