Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tudtatok szoptatni...

Meddig tudtatok szoptatni pótlás mellett?

Figyelt kérdés
2022. márc. 21. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Csak az első gyereknél kellett pótolni. ( ha kitartóbb vagyok lehet ott sem ) 4 honaposan kezdtem pótolni, 6,5 hónapig szoptattam mellette. De cumizavaros lett, és így abbahagytam. A másik 2 gyerek nem kapott cumisuveget.
2022. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
2 évig.Es a végén azért kellett abbahagyni mert olyan gyógyszert szedtem.
2022. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy vettem észre, h a babám már csak inkább cumizásra kéri a cicim, mint evésre.

Kényelmesebb a cumisüveg 😬

2022. márc. 21. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél összevissza 4 hónapig ment, de már a 3. hónaptól a tej volt a pótlás és a tápszer a fő.

Második gyereknél jobban csináltam, mindig csak a legvégső esetben kapott pótlást. Tényleg csak akkor és annyit ami minimálisan muszáj volt. 8 hónapos korában sikerült elhagyni, amikor a hozzátáplálás már jobban ment, addig is napi max. 1-2 adag kellett. Jó evő volt kezdetektől (blw-vel), de megszokásból 3 éves koráig szopizott.

2022. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan egyik napról a másikra nem fogadta el a mellet
2022. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

10 hónaposan most van folyamatban a leválasztás.


Elejétől fogva kellett neki pótolnom lefejt tejjel, mert nem szívta ki rendesen, és nem is lakott jól. Ráadásul többször volt emiatt mellgyulladásom. A legutóbbi 1 hete, úgyhogy befejeztem. Valójában már a hozzátáplálás óta nem is igényli, csak én "erőltettem". Néhány hete pedig már csak álmában szopizik. 8,5 hónapos kora óta kap kiegészítésként tápszert, mert nem volt már elég a tejem. Azóta ha ébren van, a cicit elutasítja.

2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
6 hónapig simán szopizott a tápszer mellett. Utána is csak azért hagytam abba, mert én lettem beteg és 2 hétig erős gyógyszert szedtem. Utána meg nem kellett már neki.
2022. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5 honapig. Mi Lansinoh uvegeket hasznaltunk lassu folyasu fejjel, azt kell szivni erosen am :) Nekem konkretan gyorsabb volt a tejleadom, alig gyozte nyelni.

5 honaposan pedig tobb minden is osszejott. Sokat stresszeltem, mert kiakartak rugni (kulfodon nincs vedettseg), megjott es a gyerek is sztrajkolt a cicin elalvas ellen. egy het alatt ment el a tej, elotte 10 perc alatt fejtem le 200 milit, akkor meg 40 perc alatt 20-at a kettobol :( viszont volt sok a fagyasztoban, igy 6 honapos koraig minden nap kapott egy adagot :)

2022. márc. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!