Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet anti depresszáns szedése...

Lehet anti depresszáns szedése mellett szoptatni?

Figyelt kérdés

Kaptam időpontot a pszichiátriára, már korábban diagnoztizált generalizált szorongásom van ami szülés után csak fokozódott. És még nem diagnosztitált ocd. Biztos, hogy felfogja írni az antidepresszánst.

4,5 hónapos lesz a babám akkor, eddig anyatejes, ritkán volt szükség tápszeres pótlásra.

Létezik olyan gyógyszer ami mellett szabad majd szoptatnom. Vagy 4 hónaposan kezdjem a hozzátáplálást, a kóstolgatásást?


2019. ápr. 26. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Tudomásom szerint nem létezik egyik mellett se lehet szoptatni.

Mást nem akarsz megpróbalni? Az antidepik többet ártanak mint használnak....

2019. ápr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van olyan, amit lehet szedni, a kórházban mondták szülés előtt, de nem antidepi, hangulatjavutonsk mondták, de nem tudom ez mit jelent pontosann szóval van olyan gyógyszer, ami valamit segíthet és szoptatni is tudsz, nézd meg az e lactancia oldalt a neten, keress rá, ha ismered a gyógyszered hatóanyagának a nevét, kiírja, hogy lehet-e szoptatás mellett szedni.
2019. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves egyes. Mi másra gondolsz? Egy tb alapú pszichomókus van a városban. Volt alkalmam vele beszélgetni, többször nem kérek belőle. Vab 4-5 magán is egyhez jártam is 2 éve már akkor 12 volt egy alkalom. Havi 48 ezer lenne, ennyi pénzem nincs bohóckodni velük.

Egy lehetőségem van még. A pszichiátrián van egy terapeuta aki hetente egyszer rendel tb alapon és tesz javaslatot a terápiára. Az asszintenssel beszéltem, azt mondta esélyes, hogy befektet. 2 kisgyerekem van, nagyszülő nélkül. Hova tegyem őket addig?

2019. ápr. 26. 09:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes.
2019. ápr. 26. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a kérdéseket orvosnak vagy gyógyszerésznek kéne föltenned. Ha most azt írnánk mi, arctalan laikusok egybehangzóan, hogy X gyógyszer mellett bátran szoptathatsz, de az orvos azt mondaná, hogy nem és a használati útmutató szerint sem szabad, akkor mernél szoptatni???? Nagyon remélem, hogy a szakemberre hallgatnál!
2019. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Félreérted kedves. Mint írtam egy hónap múlvára kaptam időpontot. Az orvosnak szólni fogok, hogy szoptatok természetes, de addig is olyan válaszokat vártam volna akik hasonló cipőben voltak vagy vannak mint én.
2019. ápr. 26. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én lamotrigint szedek, amit bipoláris zavarban szenvedőknek is felírnak (én epilepszia miatt szedem). A neurológusom javaslatát kikértem gyermekvállalás előtt. Két terhességem alatt és a szoptatási időszakban is szedtem végig. Gondolom, hogy a pszichiáter fog tudni számodra olyan szert javasolni, ami mellett lehetőséged lesz szoptatni. Ha azt mondja, hogy nem tud ilyet ajánlani, akkor váltasz tápszerre. Semmi probléma nem lesz, ne aggódj! Az a fontos, hogy jól érezd magad, mert csak így lehet kiegyensúlyozott, boldog embert nevelni a gyermekből.
2019. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem arra gondoltam hogy pszichológushoz v hasonlóhoz kene járnod, de a jóga és a meditáció rengeteget tud segíteni, tapasztalat
2019. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de arra nincs lehetőségem, hogy jógázni járjak. Ha csak nem a kicsivel együtt. Meditálni nem tudok.
2019. ápr. 26. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!