Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet masszírozni a melleket...

Lehet masszírozni a melleket terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Azt tanácsolta ismerősöm, hogy masszírozzam a melleimet fürdés után, és akkor tutira lesz majd tejem amikor megszületik a kisbabám..Három napig masszíroztam is becsülettel, aztán mondom utána olvasok a neten, de mint kiderült ez vetélést is okozhat vagy szülést indíthat mivel oxitocint kezd el termelni a mellem ha inger éri..ma fájt a hasam kicsit görcsölt de betudtam annak hogy a rossz idő miatt. Nyugtassatok meg hogy ugye nem lesz baj?? Bocsánat ha hosszú lett. :( 20 hetes kismama vagyok.

Igazából attól félek hogy ez a 3 nap masszírozás is már bajt csinálhat és ettől fájt ma a pocakom...

Köszönöm a választ előre is.



2022. ápr. 9. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá.
2022. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem azért fájt, de egyébként felesleges masszírozni. nem attól lesz tejed
2022. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Semmi köze hozzá.


Amúgy egy egészséges terhességre hatása nincs.

( végig szoptattam a 2. Terhességem.. ez elég stimulálás talán)

2022. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá. Ez olyan, mint a durva törölközővel súrolni a bimbókat, mert akkor majd nem sebesedik ki. Hát ez is mese habbal.
2022. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lesz ettől több tejed. A szoptatást sok dolog hátráltatja vagy segíti: folyadékbevitel, genetika, táplálkozás, stressz, segítség és szaktudás.

2. Egészséges terhességnél nem ettől lesz gond. Van aki terhesség alatt szoptat, de mégsem vetélnek ezek a nők el

3. Ha ennyire stresszesen fogod fel a terhességet, akkor egy nagyon hosszú és nagyon idegtépő időszak lesz. Két dolgot tanulj meg: sose hallgasd meg a kéretlen tanácsokat. Ne használd a webbeteget.

2022. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. 🙂
2022. ápr. 19. 23:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Üdv, kismamamasszázst tanultam. A 2. héten elég sok mindent meg lehet csinálni, nem lesz baj belőle, csak direkt a derekat nem szabad masszírozni. Sőt, kifejezetten jó a fájdalomcsillapításra. Enyhébb fogásokat alkalmazunk, mint normálisan, de magadnak nem tudod túl erősen csinálni. Az utolsó egy hónapban tilos a masszázs a koraszülés veszélye miatt.
2022. ápr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint 20. héten, bocs.
2022. ápr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!