Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet enni szoptatás...

Mit lehet enni szoptatás alatt? Összezavarodtam, annyi mindent olvastam...

Figyelt kérdés

Van most ez az új irány, hogy mindent lehet enni, és régi rossz berögződés, hogy puffasztó dolgokat pl.nem szabad.

Máshol azt olvastam, hogy K betűseket lehet, de babot azért ne, stb... Most akkor mi van a

csípős, puffasztó kajákkal, tejjel, kávéval, alkohollal, stb?


A babám amúgy 1 hónapos, hasfájós. Minden este sír, húzza a lábát, mindegy volt eddig, hogy mit ettem, de nem figyeltem különösen (tejet pl amúgy sem fogyasztok).


Ja és még egy kérdés, hogy ha valamit nem bír, és fáj tőle a hasa, az mennyivel azután jelentkezik, hogy én megettem?

Előre is köszönöm!


2022. máj. 13. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

"régi rossz berögződés, hogy puffasztó dolgokat pl.nem szabad"


Ez miért régi rossz beidegződés?

Pont ezt kéne betartanod. Ha ezekre nem ügyelsz, ne csodálkozz, hogy sokat fáj a babád hasa.

2022. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőm szoptatasi tanácsadó.


Mindent lehet enni. Mértékkel.

Ha egy baba hasfájós, akkor anyuka akár fenyen is élhetne, akkor is hasfájos marad.

2022. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

A hasfájósság nem attól van, hogy babot eszel... a tápszeres babák is hasfájósak. A hasfájósság inkább annak a miértje hogy elkezdett emészteni, puki ingere, székelési ingere van és ez új és zavarja, nem konkrétan fáj neki, fáradt, pukizik, hiányzik az ölelés, miért, lett kiköltöztetve anya hasából. A hasfájás szó, megtévesztő, mint a megfázás. Az se a hidegtől van...


Az anyatej nem a semmiből lesz, a véredből választódik ki a tejhólyagok falán lévő sejteken átfutó hajszálerekből.


Ha ésszerűen gondolkozol, ha megeszel egy karfiolt az az égegyadta világon semmilyen módon nem jut be a véredbe. Azonban az alkohol a gyomor nyálkahártyáján keresztül felszívódik, és a vérbe kerül.


Ebből kiindulva alkohol, koffein és cukor befolyásolhatja, a chilisbab nem.

2022. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy volt mit ettem. Egyik napról a másikra mint ha elvágták volna az emésztési problémáit. :) Nyilván alkoholt nem iszok. Az szerintem nem a hasfájóssága miatt van tiltólistán ☺
2022. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Mindent lehet enni, de egyéni érzékenységek lehetnek. 1-es hagyjuk ezt légyszi, nagyon régen megdőltek ezek. Ne terjessz, ráadásul ilyen bunkón baromságot.


A hasfájás bármitől lehet, ha attól függene, mit eszünk a tápszeres babáknak nem fájna a hasa. Ettől persze lehetnek olyan ételek amikre érzékeny. Nálunk a lencse volt olyan 4 hónapos koráig, de a bab, kelkáposzta, karfiol semmi gondot nem okozott. Ha észreveszed, hogy 1-1 étel után nagyon rossz a helyzet, akkor azt érdemes kiiktatni rövid időre, de az esetek nagy részében 3 hónapos korára elmúlik a hasfájás.

2022. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Az elso 2 honapban kizarolag almat, krumplit, es kenyeret tudtam enni. Es nyar kozepe volt ! 3 eveig szoptattam utana, tulelheto volt ez az elso idoszak, a babaert mindent.
2022. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

A tej összetétele relatív állandó, független attól, hogy mit eszel. A k-betűs meg puffasztó dolgok azért puffasztanak, mert az emésztés során a lebomló rostokból gázok keletkeznek, ez mégis hogy jutna már át az anyatejbe? A puffasztó dolgoktól bubis lesz a tej vagy mi? :D Ahogy a #3 mondja, a vérből lesz a tej, nem a bélrendszerből, szóval az ilyeneknek az égvilágon semmi hatása nincs. Ha valamire érzékenyebb, tejfehérjére vagy laktózra vagy akármire, annak a hasfájáson túl is vannak jelei (pl nyálkás, zöld/véres széklet, rossz gyarapodás, ilyenek), esetleg ha allergiás valamire, akkor pár órán belül kiütései lesznek, érezhetően nyűgösebb és nem is jön elő, csak akkor, ha megint eszel az adott dologból (egy barátnőm kisbabája a csokira reagált így, ha az anyja csokit evett, szoptatás után egyből kiütései lettek szegénynek), de ha ilyeneket nem észlelsz, akkor nem a te étkezésed befolyásolja a dolgot. A hasfájósság mondhatni élettani dolog, mert kvázi koraszülöttként jövünk világra, fizikailag borzasztóan fejletlenül, a hatalmas fejünk miatt. Ez nem amiatt van, mert te megetted a rakott karfiolt vagy ittál egy pohár szénsavas vizet.


Magyarul: mindent lehet enni szoptatás alatt, nyugodtan. Ha látsz valami konkrét tünetet a gyereken, akkor azt átmenetileg hagyd ki, de a hasfájás önmagában nem "tünet", legalábbis nem ennek a tünete.

2022. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Mindent lehet enni, neked kell kitapasztalni hogy melyik étel nem annyira jó a babának. Nálunk is borzasztóan ordított szegény az első 2 hónapban szopi után, meg bepöttyösödott. Először minden laktózt, tojást, az intenzív fűszereket, majd tejfehérjét és minden tejszármazekot teljesen elhagytam, így megoldódott a gond.

1 éves korára újra ehettem bármit, akkor már elmúlt az érzékenysége.

2022. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
A mindent lehet enni szoptatás alatt az addig igaz ameddig kiderűl, hogy mi az amit mégsem 🤣 én is így kezdtem aztán olyan hasfájások voltak, hogy kérlek mond meg a babámnak is, hogy nem attól amit ettem :D vannak érzékenyebb gyomrú babák nálam elég sok minden kiveri a biztosítékot de eddig a legrosszabb egy fajta sajttól volt. De a tejtől semmi baja. Biztos hogy az mert utána ettem még egyszer és ugyan az volt az eredmény. Az meg, hogy hogy jut át nem is érdekel :D nálam evés után olyan három négy órával késöbbi etetés volt ami kiválthatta és átlag fél nap volt mire elmúlt. De ha jókat ettem volt hogy napokig semmi baja nem volt csak eszik alszik baba. De abban egyetértek, hogy nem a tipikus ne egyél k betűs meg puffasztó ételeket a trükk… nálunk még a dió a sok krumpli a nagyobb adag olajban sült étel vagy a csili is és a kolbász is okozott érdekességet. 🤷‍♀️ Ami még fura hogy ezeket az ételeket terhesen meg az én gyomrom nem bírta/nem is kívántam pedig terhesség előtt és most is már kívánom és szeretem.
2022. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Na igen, a kolbász. Annyira kívántam az első hónapban, hogy muszáj volt ennem sütve, pedig amúgy terhesség előtt nem is ettem még disznóhúst sem, nemhogy kolbászt. Ebédre ettem, késő délután szegény gyerek nagyjából 3 órán keresztül ordított. Másnap csak két falatot ettem a maradékból, ugyanez megismétlődött. Itt volt az a pont, hogy minden erősebb fűszert és a kolbászt száműztem.
2022. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!