Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon sok a tejem? Mikor fog...

Nagyon sok a tejem? Mikor fog beállni?

Figyelt kérdés

3 hetes a picikém, igény szerint szoptatom, a 2 óránkénti éves a leggyakoribb nála, de van hogy csak 3-4 óránként kér, főleg éjszaka, ilyenkor már eléggé fáj a cicim, és kénytelen vagyok lefejni a feleslegeset. Nem üresre szoktam, kb 100-150 ml-t szívok le a két mellből és maximum napi kétszer fejek, ha már túl keménynek érzem őket. Ez így jó vagy próbáljam csökkenteni? Azt akarom, hogy beálljon a kereslet-kínálat, már van elég fagyasztott tej a hűtőben vész esetére, nem akarok a fejéssel kínlódni állandóan.


Nektek mikor állt be rendesen a tejtermelés?


2022. jún. 14. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Igazából ha 100-150 mlt fejsz az elég sok, csak addig szabad fejni amíg már nem feszít a mell.

Én is így kezdtem, aztán csak ilyen 10-20 ml-ket fejtem, akár napi többször, amikor fájt. Mivel kiöntöttem, így nem igazán szórakoztam a sterilizálással minden alkalommal, szóval jóval egyszerűbb volt.

Igazán jól nekem 6 hetes kora körül állt be, igény szerint szoptattam és akkorra alakított ki magának valami rendszert.

2022. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 4 honapos koràra àllt csak be, pedig nem fejtem. Az elejèn brutàlisan folyt, aztàn idővel egyre kevèsbè. Ha ennyire sok a tejed, akkor èrdemes megfontolni, hogy tejleadò legyèl, òriàsi szüksèg van rà. Èn nagyon sajnàlom utólag, hogy nem adtam le tejet.
2022. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fejtem, mert nem sikerült (szoptatási tanácsadó segítségével sem). Igény szerint szoptattam és 6 hét után már nem keményedett a cicim.
2022. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretek fejni, semmiképp nem akarok tejleadó lenni, csak simán szoptatni szeretném a picikémet. Megpróbálok akkor kevesebbet fejni egyszerre, nem mellenként 50-60 ml-t, hanem összesen ennyit max napi kétszer. Legszívesebben elhagynám a fejést teljesen, csak akkor félek, hogy a kisfiamnak fájni fog a hasa, mert túlságosan ömlik a tej. Remélem 6 hetesen nekünk is be fog állni! :)
2022. jún. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!