Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? Mikor fog...

Hogyan csináljam? Mikor fog ez beállni? 10 napos baba 10-30ml-et szopizik már rettentöen kimerült vagyok.

Figyelt kérdés

Egy hete jöttünk haza a korházbol, nem vettem észre a tejbelövellést, egyszerűen csak van valamennyi tejem. De potolni kell mert magátol csak 10-20-30 miliket szopizik nagyon ritkán előfordult 40 ml is.Egy szopi majd egy óráig tart, méregetnem kell a potlás miatt. Szivem szerint kihajitanám azt a hülye mérleget mert 20mili után édesdeden alszik, aztán ha lerakom felsír és csak cicin nyugszik meg. A potlással viszont alszik 4 órákat, és alig birom felkelteni hogy egyen. Pedig csak 50re potolom ki neki. Mindenki mást mond a gyerekorvos védőnö meg ellenőriz... Ha nem adom a potlást sokszor egyből kiszopizik 30at egyszer kétszer 40et de akkor a következő szopira nemsok tejcsi jut és láthatoan éhes marad. De lefejni is max 5-10 ml it tudok szopi után.

Most nem tudom mit is kéne hogy is kéne...Tanácsok vannak de nem nagyon vállnak be. Egyből elalszik a cicin. Mostis itt szuszog az ölembe a cici kicsuszott a szájábol.Nem birom felkelteni ha felkel visszarakom egyből bealszik. Mit csinálhatnék még?


2014. ápr. 2. 19:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%

a Suttogó titkai I c könyvben minden benne van


annyi ilyen bugyuta kérdés van, hogy én lassan már kötelező olvasmánnyá tetetném.

2014. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%

* meg ez is: "lerakom felsír és csak cicin nyugszik meg."


mint ahogy a cumival is nyugtatják magukat

ez nem mindig az éhség jele


Suttogó

2014. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
61%
Nem sárga? A sárgaság okozhatja, hogy ilyen aluszékony, ennél azért valóban többet kellene ennie bár ez súlytól is függ. Nekem 10 naposan 60-100g között szopizott. Mikor hazajöttünk a kórházból akkor 50-70 szopizott, és ez után még lefejtem a tejem azt pohárból adtam neki oda. Nekem 3 hónapig volt sárga így nagyon sokszor elaludt cicin, és nem is volt ereje enni. Ébresztgettem, haját simogattam, lábát nyomkodtam, büfiztettem. Eleinte nekünk is kb. 60 perc volt egy kajálás aztán aludt 3 órát majd megint 60 perc kajálás csak ebből állt az életem az első 2 hétben. Pótlásra szerintem szüksége van, de csinálhatod úgy is, hogy minden második etetésnél adod csak a pótlást, de szoptatni mindig szoptassad. Nem tudom mennyit kellene ennie egy alakalommal, és hogy hányszor eszik egy nap, mert ahhoz kell viszonyítani, hogy kb. megegye a napi adagját mert az azért még első időkben nagyon fontos.
2014. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
A Suttogó nekem nem jött be, de mindegy, én hülyeségnek tartom, de mindenki csinálja ahogy szeretné. Amikor én annak idején kajálás után letettem a kiságyba és sírt akkor rázogattam a fenekét, de nem vettem ki a kiságyból, 1-2 perc múlva már aludt is. Sőt az első héten bent a lakásban babakocsiban (mozes) ben aludt, mert csak úgy aludt el, hogy toltam-húztam. (én ültem és előre hátra toligáltam).
2014. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gondom hogy a szopi most is 1 órája tart és 20-30 milinél járunk. Az a 30perces szoptatás amit mindenki mond hogy annyi elég az nekem csak álom. még fél ora a maradék lefejése és ha nem adok potlástFél óra -1óra mulva kezdhetjük elölröl. Éjszaka is. Hogy tudnám leszoktatni arrol h 1órát szopizzon/cumizzon? Mert inkább csak cumizik és alszik a cicin. Tudom kell a közelség,nekem is jolesik ha mellettem van de már nagyon fáradt vagyok. A hegem is fáj még,már egész jol mozgok de még pihennem kellene érzem.(császár volt 4.nap hazaengedtek) Félek kidőlök és a tejcsi is elmegy.
2014. ápr. 2. 20:02
 6/35 anonim ***** válasza:
37%
3-4 vagyok: Még annyi, hogy ő a TE babád. Te tudod a legjobban mire van szüksége, próbáld ki a tanácsokat, de nyugodtan élj anyai önhatalmaddal, hogy mindent úgy csinálsz ahogy neked a legjobb. Egyetlen dologra figyelj, hogy hülyeségekre ha lehet ne szoktassad rá, ideig óráig megoldás, hogy pl. köztetek alszik, vagy tollogatod ,vagy rázod a fenekét, de ezeket csak addig alkalmazd amíg nagyon muszáj, hisz a végleges cél, hogy egyedül aludjon, legyen napirendetek stb.
2014. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Mint már mondtam, nekem is 1 óra volt a kajálás, ebből nem tudom hogyan lehetne rövidebbet faragni. De akkor miért nem adsz neki pótlást ha azzal tovább csöndben van? A tápszer nem méreg, nem lesz semmi baja, és nem fog leszokni a ciciről, ez baromság, és ha végre sikerülne aludnod 3-4 órát egyben akkor lenne tejed is, többet szopizna és lassan el is hagyhatjátok a tápszert.
2014. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Semmi mással ne foglalkozz most, csak a baba etetésével és hogy aludj aludj aludj. Iszonyat ez a kezdeti időszak én tudom, de hidd el hogy jó lesz majd, csak légy türelmes. És ha tápszer kell ahhoz hogy tovább csöndbe maradjon és te végre alhass akkor ad azt neki!
2014. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ja igen ez a legnagyobb gondom az egészben hogy ha adom a potlást annyit alszik hogy azért nem eszi meg a napi minimum adagot, ha nem adom akkor meg azeért..Ördögi kör.

Tegnap 5 ször ettünk. Ma már 7 szer mert nem adtam potlást néha, de igy meg nem lesz meg megint a napi minimum. 3390 gal jöttünk haza, most is annyi. 3570el született.

Nem sárga, a védőnö is ma nézte. Anyukám v9t itt segiteni pár napig, szerinte erös és zsíros a tejem érezte mosogatásnál. Na ezt nem tudom hogy igy van e. Ha lerakom és felsír az álltalában akkir van amikor éhes marad, cuppog nyelvét nyujtja,tömi az öklét a szájába...Ráteszem cicire kettőt kortyol és bealszik. ébresztgetem de csak nyámnyog cumizik. Akkor leveszem ciciről lerakom,5 perc és megint. Igy telik el egy óra szopival...mire megeszi a 20-30milit.

2014. ápr. 2. 20:13
 10/35 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, hogy ilyen darabokban írok, de így jutnak csak eszembe a dolgok. Egyik, hogy felejtsd el az összes baromságot amit neten olvastál (cumifüggő, igény szerinti szoptatás, tilos a cumisüveg stb. stb. Azt tedd amit te jónak látsz és ami szükséges a te kényelmedhez, jólétedhez. Tökéletes anyuka vagy ezt véssed jól az agyadba!!!! Nem fogod azt a gyereket semmivel sem elrontani, ha meg még is, hát na bumm majd kijavítod. A másik pedig. Annak örül, hogy végre itt ez a kis törpe uralkodó, egészséges, szép, sőt a legszebb a világon, most angyon nehéz, de egyre jobb és jobb lesz, örökre nem marad ilyen picike. Harmadik dolog, nekem minden ismerősöm elmondta és én is csatlakozok hozzájuk. Bizony volt olyan, hogy annyira fáradtak voltak, hogy bár hallották hogy a gyerek sír de nem volt erejük felkelni és aludtak tovább, 1 óra múlva magukhoz térek a gyerek vagy aludt vagy még mindig nyekergett, de ez van. Minden szülővel meg esik.
2014. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!