Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napszakonkénti nagyon nagy...

Napszakonkénti nagyon nagy mennyiségi ingadozás miatt kellene pótolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy estére mindig kevesebb a tej, de nálam ez extrém. Minden este kínlódik, néha nem elég a 2 cici se, nem alszik el rajta, utána még nyugtalan, eszi a kezét, stb. Nem sír, azért el tudom altatni, de látom rajta, hogy még bőven tudna enni. Ő 3 óra múlva kel, én ha azalatt egy órát is alszom, akkor már dől a tej, alig tudja nyelni, 10 perc után el is enged. És ez fokozatosan egyre kevesebb a nap végére. Fejni nem nagyon sikerült sajnos,pedig a hajnali éves után biztos lenne mit, meg őszintén kedvem se nagyon sok van hozzá, eddig azzal nyugtattam magam, hogy majd beáll. 2 hós lesz holnap, mérlegem nincs, utoljára egy hónapja volt mérve, fogalmam sincs, hogy hízik-e, vagy hogy mennyiket eszik.
2022. jún. 15. 02:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Vagyis nyilván a te döntésed, de nem fogsz sokáig szoptatni, ha elkezded a pótlást.

2022. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a terved az h szoptatod akkor ne pótolj. Nálunk is volt ilyen időszak. Ha úgy érzed nem elég akkor többször is válthatsz cicit egy szoptatás alatt. Jobb, bal aztán megint jobb. Ha még akkor se akkor megint bal. A tej szoptatás alatt termelődik, az hogy tudsz-e fejni és mennyit egyáltalán nem mérvadó.

Mérlegem nekem se volt. Amikor elkezdődött ez az extra igény neki, beparáztam én is. Kértem a védőnőt hozzon mérleget nézzük meg. Mint kiderült nem hogy eleget de nagyon is sokat evett a fiam. Kb akkor találtam rá a szoptatási tanácsadás kérdezz felelek fb csoportra. Sokat segítettek.

2022. jún. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, egyszer kel és 3 óra múlva? - ha igen, az tök jó, ezért nem pótolnék. Az is lehet, ha pótolgatsz (amellett, hogy akkor biztos kevesebb tejed lesz), hasfájós lesz és kb. ugyanannyi meló, mint fejni (nem azért írom, hogy azt kellene, saját tapasztalat "hibrid meghajtású" gyerekkel). Szerintem engedd cicizni hosszabban este, ha hajlandó, akár többször váltott mellből. És bízz abban, hogy általában 3 hós korra szokott valami fixebb rendszer kialakulni.
2022. jún. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kétszer kell éjjel, kb amúgy pont 3 óránként.
2022. jún. 15. 06:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen jó. De akkor sincs feltétlen baj ha többször kel. Lesz majd olyan is és nem azt jelenti h nrm elég a tejed
2022. jún. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Én pótoltam.
2022. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha baj lenne, szerintem előbb kelne. Biztosan nem aludna át 3 órát éhesen. Szerintem egyelőre nem kell pótolni.
2022. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!