Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha fejés közben alig jön ki...

Ha fejés közben alig jön ki tej, akkor ez azt jelenti, hogy kevés a tejem?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fejni, mert jó lenne, ha ki tudnánk néha mozdulni, vagy ha a férjem is tudna vigyázni a gyerekre néha, viszont 1 óra fejés után 40 ml tej jött ki összesen. Mostanában az van, szopizás közben is, hogy a baba szopizik párat, majd elkezd sírni, aztán újra bekapja, szopizik párat és megint sír. Szerintetek kevés a tejem és azért van mindez? Egyébként 1 hónapos és igény szerint szopizik már az elejétől fogva.

2022. jún. 17. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Igen. Ez egyértelműen annak a jele , hogy kevés. Én ilyenkor már adtam neki tápszeres pótlást.
2022. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Szoptatás előtt vagy után fejsz? Én sose tudtam fejni pár cseppnél többet, lehet rossz volt a technikám. Viszont ilyen nekünk is volt sokszor, hogy elvileg éhes volt, de pár korty után abba hagyta és sírt vagy tépte a cicim. Ilyenkor fél vagy egy órára megpróbáltam elterelni a figyelmét, bár ez általában üvöltéssel telt, utána kínáltam megint, akkor már rendesen evett. Nagyon nehéz volt hallgatni, ez tény, a szívem szakadt meg, de máshogy nem tudtam megoldani. Veletek minden szopizásnál így van vagy csak alkalmanként. Nálunk pár naponta volt . Viszont mi csak havonta mértük a védőnőnél, és nagyon szépen gyarapodott a súlya. Ne nézegesd minden szopi után. Legalább egy hetet várj.
2022. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

A fő kérdésre a válasz: NEM. A Lefejt tej mennyisége semmit nem mond arról, mennyit tud a babád szopizni. A mellszívó jóval kisebb hatásfokkal dolgozik, mint a baba.

A kimozdulással nem igazán értem, mi a probléma. Elindultok, aztán ha megéhezik a baba, megszoptatod.

Vannak úgynevezett növekedési ugrások, amikor több tejet igényel a baba és úgy érzed, kevés neki a tejed. Ilyenkor 2 dolgot tudsz tenni. Az egyik, hogy szoptatsz tovább. És szoptatsz, szoptatsz az örökkévalóságig. Ami csak neked tűnik örökkévalóságnak, mert aztán újra beáll a kereslet-kínálat. A másik lehetőség a tápszeres pótlás. Azzal számolj, hogy ha egyszer elkezdesz tápszerezni, akkor fokozatosan el fog apadni a tejed.

2022. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nincs összefüggés a kettő között. Simán lehet elég tejed úgy, hogy fejni nem tudsz. Máshogy stimulál a mellszívó és a baba.
2022. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hívj szoptatási tanácsadót
2022. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kettő szoptatás között szoktam fejni. Egyébként ez a sírás a cicin 3 napja megy kb. és nem minden evésnél csinálja. Nem akarom őt tápszerezni, csak ha nagyon nagyon muszáj lenne. :( Annyiszor teszem őt cicire, amennyiszer csak kéri.
2022. jún. 17. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Gyarapszik a súlya, megvan a kívánt mennyiségű pisis/kakis pelus? Ha a válasz igen, akkor valószínűleg van elég tejed. Üvölt a gyerek egész nap, hogy éhes? Ha a válasg nem, akkor valószínűleg van elég tejed.

Lehet, hogy épp növekedési ugrása van és azért, vagy egyébként is egy picit türelmetlenebb lenne a napokban. Front, csillagállás, stb, bármi miatt ☺ Ha lefejegeted apránként ezeket a 40 miliket, már abból is elég pár zacsi, hogy pár órára a férjedre bízd a kicsit. Kimozdulni meg nyugodtan ki lehet. Én is vonakodtam a "nyilvános" szoptatástól, de remek szoptatóskendőt találtam, így a kutya sem látja a melleimet, akárhol is etetem a babát.

2022. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy párat szív, majd sír, majd megint szív, megint sír stb. nálunk reflux jele volt (tejallergia miatt). Látszott, hogy akar is enni, meg nem is, rázta a fejét, tolta el magát, de közben a szájával kereste a cicit... Tehéntej elhagyásával megoldódott.


Biztosan nem túl kevés tejem volt, mindentől ömlött. De ha nem tudsz fejni, attól még a baba tudhat szopni. Ha épp kevesebb tejem volt (pl. fejés után közvetlenül szoptattam), akkor kitartóan, jó erővel szívott a kisfiam.


Próbáltál szopi közben a másikból fejni? Úgy elég könnyen megindul.


Egyébként nekem sokat kellett fejni az elején (NIC-en volt a baba), általában simán ment. Néha meg nem akart megindulni. Stressz pl.okozhatja. Zuhanyzás segített, meg gépi fejés közben kézzel is fejtem, úgy hatékonyabb.

2022. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a súlyával minden rendben van. 1 hónap alatt hízott 1 kg-ot. Utolsó nálatok a refluxnál milyen jelek voltak még? Neked is hízott rendesen a babád? Amúgy ez a sírás-evés dolog mostanában minden reggel van + egyszer nap közben is. Nem tudom már mit csináljak vele ilyenkor, mert ha kap cicit az a baj, ha nem akkor meg az és elég keserves sírásba tud kezdeni. :(
2022. jún. 19. 06:26
 10/10 anonim ***** válasza:

A fejés egy természetellenes, önkínzó dolog. A baba intézi magának a tejmennyiséget. Minél többet van cicin, minél többet ingereli a mellet, annál több tejcsi termelődik.


Tarts ki! Az anyák ősi félelme az éhes a baba. De 4 gyerek után azt tapasztaltam, a természet bölcsen intézi ezt! Ne add fel!!

2022. jún. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!