Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadt tejet mennyi idő...

Elapadt tejet mennyi idő alatt tudom visszahozni? Tippek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Covidos lettem múlt héten, és elapadt a tejem.

8 hónapos babám hiába próbál szopizni, nem jön belőle csak néhány csepp. Tegnapelőtt elkezdtem fejni, naponta 4-5 alkalommal, megemeltem a folyadék bevitelem, de egyszerűen semmi változást nem látok, mindig ugyanannyit tudok csak fejni egyszerre kb. 10-15 ml. Szaporító fejést alkalmazok. Egy hetet adok magamnak, hogy visszahozzam, de már most kezdek türelmetlen lenni, mert semmi változást nem látok.


Amúgy a ht előtt rengeteg tejem volt 400-600 ml naponta, a ht óta 200-300 ml. De most max 50 ml ha kínkeservesen összejön egy nap alatt.


Van még remény?

Valakinek sikerült visszahozni? Mennyi idő alatt?



2022. febr. 1. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
csak sokszor rakd mellre, es ne az jarjon a fejedben, hogy elapadt, hanem, hogy van elég sokaig tudsz szoptatni, nyugi. Sokal tobbet jelent a pozitiv gondolkodas, mint barmelyik tejszaporito tea. De az se a vilag vege ha eddig szoptattal ☺️, foleg ha a kicsi jol viseli.
2022. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
62%
Nekem sajnos nem sikerült egyik gyereknél sem. Napról napra kevesebb lett :(((
2022. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Én tejet adok le, de utazáskor nem és elapad a felesleg. Minimum 2-3 nap, mire emelkedni kezd. Próbálj pihenni is, minél többet, az is számít. Másrészt lehet, hogy még nwm jöttél helyre teljesen.
2022. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába rakom cicire, nem lakik jól, aztán sírdogál hogy éhes maradt. Együtt sírtunk. 😭 Végül úgy döntöttem adok neki tápszert, azzal el tudott aludni.

Emellett folytatom a fejést, hátha. Legalább valamennyi anyatejet is kap.

2022. febr. 4. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
az a lenyeg ne stresszelj, nem baj az ha kap tapszert 🙂 csak lakjon jól!
2022. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Update: 10 nap kemény munkával - amikor szinte egész nap csak fejtem - visszajött, olyan 150-200 ml lett újra naponta!!

Bevallom, hatalmas sikerélmény volt. 😊🥳


Ezt egészítettem ki még tápszerrel, ha már amúgyis kapott. Még 2 hónapig szoptattam. Már nem nagyon igényelte (a tápszert is csak félálomban tudom adni neki) úgyhogy nem erőltettem tovább, befejeztem a fejést, szaporítást, szoptatást.


Összességében végül 8,5 hónapos koráig anyatejes volt, 10,5 hónapos koráig vegyesen kapta a tápszerrel, most 11,5 hónapos már csak a tápszer van, de azt is abbahagyjuk egyévesen szerintem, mert nem igényli.


Köszönöm a hozzászólásokat és a biztatást!

2022. máj. 5. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szép munka :-)
2022. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! 🤗
2022. máj. 7. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!