Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet hajat...

Szoptatás alatt lehet hajat festetni?

Figyelt kérdés
Nem jut be a tejbe a vegyszer? És a baba tényleg megijed az új frizurájú anyutól? Én elég drasztikus változásra készülök. Kb 20 éve hosszú hajam van, de mostanra már elegem van belőle. Feltűzve nem áll jól, leengedve meg beleizzadok a prolaktin miatt. Hajat kéne mosni minden másnap, de arra sincs időm, meg a baba is nagyon tépi. Megfogja egyáltalán a festék? Mert úgy tudom mensi alatt nem, szóval a hormonok is számítanak.
2010. szept. 20. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én terhesség alatt is és szoptatás alatt is festettem a hajam, semmi baja nem lett a gyerekeimnek. Ez egy tévhit, hogy így baja esne a babádnak, hiszen akkor testápolót és egyébb más kemikáliát se használhatnánk.

2010. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is festettem,terhesen is,szoptatás alatt is.Viszont nem kaptam azt a színt amit szerettem volna.Végül sötétebb festékre kellet váltanom.

Dehogy ijed meg tőled,a hangod,és az illatod ugyan az,a többit meg megszokja...

2010. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Én terhesen is festettem és szopi alatt is festem de pár dolgot betartok: ammóniamentessel, nyitott ablaknál vagy jól szellőző helyiségben festem és a gyerektől és szobájától a lehető legtávolabb.

2010. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen is megoszlanak a válaszok, nekem azt mondták,hogy csak amónia mentessel lehet ,meghogy inkább szinezőt használjak, így terhesség és szoptatás alatt is csak szineztem.Védőnő ,doki sőt barátnőm fodrász ő is ezt tanácsolta.
2010. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hetes volt, amikor először látott kiengedett hajjal, a kiságy fölé hajoltam és ő nagyon megijedt! Alig tudtam megnyugtatni... Persze utána rájött a hangom alapján, hogy én vagyok, de igenis van olyan, hogy nem ismeri meg a pici baba az anyuját.
2010. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én befestettem szoptatás alatt,de az első mosásnál kiment az egész,mintha csak szinező lett volna
2010. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Én is festettem: terhesen, amikor még nem tudtam, hogy baba lesz, szoptatás alatt meg csak akkor, amikor már nagyobb volt a gyerkőc és nemcsak szopott (jóval 1 éves kora után).

Igaz, hogy káros a festékben lévő kemikália, sőt, ha tudnátok, hogy az összes krém és kence, amit magunkra kenünk, még milyen káros..! Arra kellene törekedni, hogy minél természetesebb összetételű anyagokat használjunk.

Hajra pl. ott van a Henna tartalmú színező és rendes hajfesték.


De szerintem elsőre az is elég lenne, ha levágatnád, aztán, ha úgy nem tetszik, még nyugodtan befestheted. Így legalább lenne egy kis ideje a babádnak is hozzádszokni. (Az én 2,5 évesem is megnézett, amikor barnából fekete lettem.)

2010. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Brigitta04 ***** válasza:

Szia,sziasztok.

Hát én kiprobáltam a hennát többé soha.Csalódtam benne pedig sokan ajánlották mert,nagyon jónak találták,Nekem nem jött be.Nagyon rövid idő alatt megfogta a hajam de köze nem volt ahoz a szinhez ami a képen volt pedig egy sima barna szint válsztottam hasonlot mint az alapszinem,hát elég sz.r lett:(De hál jó égnek hamar lekopott!

2010. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

A hennáshoz nekem azt javasolták, hogy akár 3/4-1 órán át is rajta lehet/érdemes hagyni a hajon. Minél tovább, annál intenzívebb/sötétebb lesz a végeredmény.

(Egyébként nekem se jött be, de nekem azért, mert én a korábban vörösre, majd feketére festett, félig lekopott hajamra próbáltam egy hennás fekete színezőt. Nem csoda, ha nem fogta be.:)

2010. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!