Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő után keltsem, úgy...

Mennyi idő után keltsem, úgy értem rakjam újra cicire, ha magától nem ébred fel? Nálam még messze nem állt be a kereslet-kínálat dolog.

Figyelt kérdés
3 órája kapott cicit, bealudt. Kicseréltem a pelust, utána újra kapott cicit. Ennek 2 órája és 15 perce. Azóta alszik. De még pici. Eddig úgy van, hogy pótoltam is neki, most szoptatom és fejek neki. Szerintetek? Nem akarom, hogy megérhezzen, sírva keljen.
2022. júl. 15. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Alvó babát nem keltünk fel, csak ha esetleg be van sárgulva vagy nyomós indok van rá.

Hidd el, tudja mikor éhes, fel fog kelni időben.

Valószínű ígyis úgyis cicit fog kapni ha felkel, így jó esetben pár percet sír, ha sír. Ezzel pedig semmi baj nincs mert csak így tudja jelezni az igényeit.

2022. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Mekkora a súlya?

Mennyirw kicsi?

Sárga?



Ha 3 kg felett van nem sárga és 1 hétnél idősebb akkor fel ne keltsd.


Minek pótolsz?



Aludj te is és örülj neki.


Ha pótolsz ; fejsz gátlod, hogy beálljon a lereslet kínálat, mert a keresletet nem tudja a melled, hiszen hol nem kapja a stimulálást ( féjés fele annyit se ér, mint egy szoptatás) plusz fejed amikor nem szopik.



Nekem 2 hetesen 4-5 h-ként kelt.


( aztán persze voltak hullamvölgyek.. a legrémesebb éjjeli 6 ébredés 1,5 és 2 év közt volt)


S

2022. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%
Minimum 3 óránként kell ennie az elején, csak később nem keltjük fel amikor márnagyobb.
2022. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

3.


Miért potn 3 h?


2. Vagyok


Nekem 4-5 h-kent kelt


1000-1200g-ot gyarapodott az első 4 hónapban.

2 éves korában választottam le, ő tovább akarta volna még de a napi 5 étkezés a napi 4-5 ( éjjeli maraton néha) anyatejjel volt.

Leválasztás 2 hét alatt simán ment.

2022. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kelteném, örülj, hogy alszik. Főleg, ha ilyen szépen:) biztos jóllakott, majd kelt, szólni fog ha éhes hidd el :)
2022. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem indokolja semmi (koraszules, sargasag) akkor ejjel ne keltsd fel, ugyis kel, ha ehes. Nappal legyen igeny szerint szoptatva, de legalabb 3 orankent. Ha szopcsizott, mindig fejd le azt a melledet, amibol evett a baba, egy szoptatas csak egy mellbol tortenjen. Elso lanyomat 2 evig, masodikat 10 honapig sikerult, ezert merek tanacsot adni. Boldog babazast kivanok!
2022. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Es meg valami.. aludj te is, a tejtermeleshez nagyon fontos a pihenes is. Ne gorcsolj, nyugi 🙂
2022. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
A nagyon újszülöttet legalább 3 óránként kell etetni,de csak a legelején. Van ugyanis amelyik belealszik az evesbe mert elfárad,de ez nem jelenti azt hogy nincs igénye tejre.
2022. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Magatokat szivatod. Alvó gyereket ne keltünk fel, jelez ő, ha éhes. Én is beleestem ebbe a hibába, gyerekorvos magyarázta el, hogy alvó gyereket soha nem baszkurálunk.
2022. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális az is, ha sírva kel, jelez, és még csak az sem biztos, hogy éhséget. Ha alszik jól van, nem kell felkelteni, van olyan baba, aki első perctől átalussza az éjszakát. Jobbik esetben, nyilván van amelyik a nappalt...
2022. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!