Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha 3 hónapos...

Mit tegyek, ha 3 hónapos kisfiam nem akar szopni?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kezdődött, hogy napi egy szopinál elkezdett sírni és abbahagyta. Ma már ott tartunk, hogy minden szopinál - pár szívás után- elkezd sírni, és van, hogy nem is tudom tovább szoptatni. Max 100-140-et szív egy alkalommal, de azt is van, hogy 1 óra alatt. 1 hónapos korában szívott ennyit.

A cuisüveget is csak néha fogadja el, a tápszert pedig egyáltalán nem.

Mit tegyek?

Az orvos azt mondja, hogy nincs semmi baja...


2008. dec. 20. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Fejjed le neki, add cumisuvegbol. Ennel jobbat nem tudok. Hiszen van meg tejed, ez jo, es kellene is a picinek adni. De akkor mit eszik? Szopizni keveset szopizik, cumisuveg neha, tapszer egyaltalan nem, akkor megis mit eszik?

4 honaposan kezdheted a bebi eteleket majd neki, de az anyatej vagy tapszer kell.

Es nem ehes, nem uvolt az ehsegtol?

2008. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Ez szopási sztájl lesz, vagy fáj a hasa a szopás során beinduló bélmozgástól. Szerintem ne adj ezért tápszert, mert akkor apad a tejed!! Egyébként nem kell ml-re többet ennie, mert táplálóbb a tej, mint egy hónaposan, méricskélni sem kellene már ilyenkor. Nézd meg a La Lech liga honlapját, vagy írd be a keresőbe, hogy "szoptatás portál"!

Negyediket váró

2008. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs: sztrájk
2008. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is sztrájk lesz. Hát, túl kell lenni rajta!

Nálunk már 2x volt ilyen, csak tépkedte a cicimet, sokkal kevesebbet evett és a lefejt tejet sem kérte kaja után (ha beleerőltettem, akkor csak kibukta ) .


A lényeg: ne add fel és ne kezdj tápszerezni! Figyeld a súlyát és ha esetleg 2 hétnél tovább stagnál, akkor lehet baj.

2008. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Már csak azt nem értem, hogyha gyakorlatilag ugyanazt a tanácsot adtam, mint a második hozzászóló, akkor az én esetemben miért cak 47%, az övé meg 100%. Nem a pontozás érdekel, de a kérdezőnek nagyon félrevezető lehet, ha úgy látja, hogy az értékelés alacsony. Az L.L. Ligát azért ítram, mert itt annyira sok hasznos információ van a szopási sztrájkról, hogy ezt nem lehetett volna pár sorban leírni. Egyébként tudom, hogy ez senkit nem érdekel, de azt hiszem, hogy én ezzel a fórummal felhagyok, mert egyre rosszindulatúbbak a kismamák, sok a személyeskedés, egymás lejáratása, és egyre kevesebb a segítő szándék. Aki pedig jó válaszokat ad, másokra gondolok, nem magamra, azt rendszeresen lehúzzák. A tápszeres anyukák itt a szopi oldalon már szinte túlarányban vannak, és nagyon agresszívak, ha az ember próbál a szoptatásra bíztatni/Ők is tisztában vannak vele...stb.../ Már arra is gondoltam, hogy külön létre kellene hozni egy "tápszeres táplálás" című linket. A többi témában is sajnos ezt tapasztaltam. Ezen kívül rendkívül alacsony a színvonal, a kérdések tele vannak ordító helyesírási hibákkal, és elnézésst, de a kérdezőlk nagy része rendkívül műveletlen!

Ez nem ide tartozik, mégegyszer elnézést kérek a kérdezőtől!!! Ha valaki tudja, hogy mondjuk ezen az oldalon ezeket az észrevételeket, hol lehet megtenni én szívesen megtenném!

Üdvözlet mindenkinek!

39 hetes, negyediket váró kismama

2008. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo az info@gyakorikerdesek.hu-n tudsz irni a moderatoroknak.

Kulonben az elso valaszt en irtam korabban, te a 2. valaszt irtad, de igazabol mindegy, a jo szandek a lenyeg, a kerdezo pedig dontse el szamara melyik a hasznos.

2008. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!