Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A második gyerek szoptatása...

A második gyerek szoptatása is fáj eleinte?

Figyelt kérdés
Az első babámnál az első két hétben végigsírtam a szoptatást. Aztán megszoktam. Ha pár év múlva újra gyereket szeretnék, akkor is fájni fog a szoptatás, vagy a mell "nem felejtette el" a nagy igénybevételt?
2008. dec. 20. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Én nyolc hetes terhes koromtól dörzsöltem a melleimet miden fürdés után, jó durván, nem sajnáltam. Annyira megedződtek, hogy egyáltalán nem fájt, nem vérzett, szóval mintha egész életemben szoptattam volna. (még most is kizárólag szopi, 5 és fél hós a babóca)Ugyhogy ne aggódj, ha ügyesen előkészíted, nem lesz semmi gond. Kár, hogy ezt nem tudtad az elsőnél. Nekem a kismama klubban mondták szülésznők jó idejében. Mindenki csinálhatja, akinél nem áll fenn a megnyílás veszélye.
2008. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a másodiknál is fájt, de hírül se annyira, és annyi ideig, mint az elsőnél.
2008. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsőnél nagyon sokat fájt, a másodiknál nem "készültem fel rá" de nem fájt szinte egyáltalán és nem azért, mert a mellem megszokta az igénybevételt, hanem sokkal inkább a tapasztalat segített. Tudtam mi az amit nem jól csináltam először és mi az amit igen. De tény hogy a második babukám sokkal ügyesebb is volt mint az első.
2008. dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A védőnő nekem is azt mondta, hogy biztos azért fáj, mert nem jól csinálom. De eljött megnézni, és nem talált semmi hibát. A kórházban viszont azt mondták, hogy akármit csinálok, az elején eléggé fájni fog, majd megszokom. Itt a fórumon is olvastam, hogy másoknak is fájt. Sebes ugyan nem lett, de azért elég rossz volt. Talán babától is függ?
2008. dec. 21. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!